Парламент готується укрупнювати райони. Опробують новацію на Полтавській області, де замість 25 нині існуючих районів залишать лише 4.

Законопроект має назву - «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області» (№9204). Автори пропонують створити на Полтавщині замість 25 існуючих районів 4 нових, укрупнених районів на основі створених госпітальних округів: Полтавський, Кременчуцький, Лубенський, Миргородський райони.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що існуючий районний рівень стає неефективним «через фактичну відсутність чи істотне зменшення його функцій. Майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад, перебирають на себе об’єднані громади… Це створює соціальну напругу та непрості відносини між районною владою та новоствореними громадами».

  • Мабуть, вже усі зрозуміли, що районний рівень має і буде змінюватися. В ході децентралізації РДА та обласні ради, особливо там, де значна частина територій і населення вже у об’єднаних громадах, дійсно втрачають більшість повноважень і ресурсів, - прокоментував Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону. - Отже існуючий районний рівень стає усе менш ефективним. І держава має запропонувати варіант вирішення цього питання. 

Народні депутати - автори законопроекту №9240 запропонували один з варіантів зміни районного рівня. Він ще обговорюватиметься і доопрацьовуватиметься, виходячи в тому числі і з ваших зауважень. Але очевидно одне – вирішувати це питання будуть, спираючись на існуючу ситуацію з формуванням спроможних громад.

На думку урядовця, реформування районного рівня дозволить, по-перше, розмістити в регіонах підрозділи органів державної влади не хаотично, як зараз, а логічно. А по-друге, - уникнути дублювання функції районів і громад. 

Для нашого району ця тема актуальна з тієї точки зору, що слідуючи логіці даного законопроекту, і Тростянецький район разом з двома його громадами підпорядкують Охтирці, де вже точно буде наш госпітальний округ. 

Комментариев: 0
Добавить комментарий