Субсидія ... відміняється

Одному - дати, десятьом - відмовити. 

Маса людей в тривожному очікуванні холодів і нових платіжок за комунальні послуги: вже ніхто з простих людей не сумнівається, що ціна на газ зросте до 10-12 тис. грн. за тисячу кубів. Де простій людині взяти стільки? І ще не відомо, чи дадуть субсидію? Для багатьох її вже «урізали»…

«Ніж у спину» від уряду -   таку оцінку рішенню влади по субсидіям довелося нещодавно почути від однієї пенсіонерки. І таких як вона - не менше 3 мільйонів в Україні, які через нові правила не зможуть отримувати субсидії. Тисячі різних історій душу роздирають. Бабуся сама виховує онука, якого вже п’ять років як кинула рідна мати. Бабусю змушують принести довідку про зарплату тієї «зозулі»… Інша історія – люди все життя прожили разом. Міцна сім`я. Але спільний дохід не дає їм права на субсидію. Розлучаються… Інша історія – немає роботи в Україні, поїхав син працювати за кордон – немає матері субсидії… Інша історія… 

Це до чого треба довести людей, щоб вони вигадували різні «схеми», щоб розрахуватися за комуналку? Щоб потім Коболєв з «Нафтгазу» щомісяця зарплату у 3 мільйони гривень отримував? Щоб вони собі 45 мільйонів премій «понамальовували»?    Представники влади кажуть, що українці повинні платити середньоєвропейську ціну за газ і середньоєвропейські комунальні тарифи. А люди питають: а середньоєвропейські зарплати і пенсії ви нам дали? 

Хто має право на субсидію?

Субсидія – це адресна безготівкова допомога від держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг. Вона призначається на одного з членів домогосподарства, який зареєстрований у цьому житлі або ж офіційно його винаймає. Також оформити субсидію за місцем проживання можуть переселенці з окупованих Донбасу та Криму, навіть якщо вони не мають договору найму. 

Починаючи з 1 травня 2018 року уряд змінив підхід до нарахування субсидій. Сьогодні право на таку допомогу мають ті родини, у яких витрати на комуналку перевищують 15% доходу. При цьому вони не проживають в «елітному» житлі, не мають нового авто, не здають квартиру в оренду, не купували впродовж року дорогих речей (одноразово на суму понад 50 тис. грн), не отримували спадок ... 

Якщо ж сім’я проживає у квартирі площею понад 120 м2 чи у будинку площею понад 200 м2, має автомобіль, якому менше 5 років, має прибутки від здачі помешкання в оренду, продажу квартири чи авто або, навпаки, придбала за останні 12 місяців земельну ділянку чи житло, зробила ремонт чи купила річ, платіж за яку перевищує 50 тис. грн, то така родина повинна буде оплачувати комунальні послуги в повному обсязі. Винятками є дитячі будинки сімейного типу, прийомні родини, а також ті сім’ї, які справді не можуть оплатити комунальні послуги. У такому разі вони повинні довести це Мінсоцполітики.


Навіщо відкритий реєстр?

Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій запрацював у серпні цього року. Вперше інформація про субсидіантів зібрана в одному місці й доступна публічно. Втім, з урахуванням закону про захист персональних даних. 

Тепер не потрібно телефонувати чи приходити в управління соціального захисту, щоб з'ясувати, чи призначена вам субсидія. Достатньо лише відкрити в Інтернеті сторінку subsidii.ioc.gov.ua. Ліворуч на сайті є панель, на якій слід вибрати поштову адресу житла: область, місто, вулицю, номери будинку та квартири. Якщо за вказаною адресою нарахована субсидія, то в таблиці на головному екрані з’являється відповідна інформація: статус субсидії, її обсяг за опалювальний та неопалювальний сезони, місцезнаходження особової справи отримувача, населений пункт тощо. При цьому у реєстрі не відображаються ані номер заяви, ані ім’я та прізвище отримувача чи інші персональні дані (наприклад, склад і доходи родини)

У Мінсоцполітики заявляють, що відкритий реєстр субсидіантів дозволить ефективно контролювати гроші, виділені з держбюджету, та підвищить адресність допомоги. У відомстві зазначають, що поки реєстр працює у тестовому режимі. Наразі автоматично перепризначено допомогу 2,6 млн. родин. Решті, а всього минулого року було 6,5 млн. субсидіантів, потрібно повторно звернутися із заявою і декларацією про доходи до органів соцзахисту населення. У Мінсоцполітики наголошують, що жодних інших документів не потрібно, а подати їх можна онлайн на сайті subsidii.mlsp.gov.ua

Зокрема, переоформити субсидію потрібно родинам, які орендують помешкання, мають зміни у складі мешканців, хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Комментариев: 0
Добавить комментарий