» » Борис Тарасюк про "другу серію" воєнних обіцянок Порошенка


Борис Тарасюк про "другу серію" воєнних обіцянок Порошенка

Чому не працюють Мінські домовленості? Який формат міжнародної дипломатії потрібен Україні для припинення на її території воєнних дій і повернення окупованих територій? Стратегією для досягнення миру і безпеки поділився народний депутат України від фракції "Батьківщина" Борис Тарасюк.
Під час робочого візиту до Сум народний депутат від ВО "Батьківщина", політик із 40-річним досвідом дипломатичної роботи Борис Тарасюк говорить про те, чого найбільше прагнуть українці - мир. За його словами один день війни обходиться нашій країні 5 млн. дол. На сьогодні 7% території перебуває під окупацією. Понад 10 тисяч співвітчизників, з яких три чверті мирне населення, загинули від війни.
- Вчора почув нову обіцянку президента Порошенка на військову тему: Крим якнайшвидше буде повернуто Україні. Тобто, після переобрання його президентом, - з іронією сказав народний депутат. - Яке він це зробить у мене немає ніякої гадки. Це так само, як він обіцяв за два тижні війну закінчити з Росією.
В той же час Тарасюк говорить, що механізм припинення війни і повернення окупованих територій є і він чітко прописаний в програмі кандидата у президенти Юлії Тимошенко. "Завдання української армії на сучасному етапі - стримувати агресора і нарощувати сили. Завдання української дипломатії - на чолі з Президентом - йти у наступ і домагатися колективних заходів з примусу агресора до миру і повернення Криму та Донбасу" -  такою є стратегія миру і безпеки лідера "Батьківщини". 
- Україна - говорить народний депутат, - має наполягати на своїх правах. А значить вимагати відповідальності від країн-гарантій безпеки України, які підписали Будапештський меморандум. Нагадаю, що ця міжнародна угода була укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні. Тому я вважаю цілком логічною пропозицію Юлії Тимошенко застосувати формулу "Будапешт+", маючи на увазі додати до них Францію, Німеччину і Китай.
Дипломати можуть розраховувати на успіх лише за умови потужних збройних сил. Але коли замість цього країну постійно збурюють корупційні скандали у військовій сфері, то про яке нарощування міці може йти мова.
- Останній корупційний скандал в Оборонпромі, де розкрадалися мільйони бюджетних грошей, які б мали йти на зміцнення обороноздатності. І як стверджують журналісти-розслідувачі,  курувалося розкрадання оборонки главою держави. За таких обставин у багатьох наших західних партнерів може відпасти мотивація відносно їхньої військової допомоги Україні, - вказує Борис Тарасюк.- Вони логічно можуть поставити питання: "А чи варто нам надавати мільйони доларів на військову допомогу Україні, якщо такі факти мають місце.
В залежності від чітких дій президента і міністра закордонних справ визначається роль і місце дипломатів у вирішенні надважливого питання - досягнення миру і відновлення територіальної цілісності України. Як дипломат, який очолював МЗС України у п'яти українських урядах, Борис Тарасюк та команда Юлії Тимошенко переконані: в сучасному світі поважають і виконують тільки ті гарантії, на яких твердо і послідовно наполягає зацікавлена сторона. На тверде переконання народного депутата мир та окуповані території Криму та Донбасу цілком реально повернути військово-дипломатичним шляхом. 
Але сильна дипломатія може дати результат тільки за умови достатніх воєнних можливостей. Саме тому однією з основ нашої стратегії миру і безпеки є зміцнення української армії. 
-    Ми проведемо повну модернізацію Збройних Сил України за стандартами НАТО та наростимо нашу військову потужність до рівня, що гарантує безпеку країні і кожній родині, - каже Б.Тарасюк.В разі перемоги на виборах Юлії Тимошенко, образу буде запроваджено новий контракт на службу в Збройних Силах України. Важливою його частиною буде затверджений законом мотиваційний пакет, що включає гарантоване забезпечення житлом, безоплатним медичним обслуговуванням, гідним пенсійним страхуванням та інші важливі питання, а також додаткові пільги для учасників бойових дій та членів їхніх родин.
І ще одне надважливе питання у стратегії миру і безпеки - деокупація і реінтеграція тимчасово окупованих територій України - це паралельні взаємопов'язані процеси, якими необхідно займатися вже сьогодні. 
-    Нашою командою розроблено українську програму реінтеграції Криму і Донбасу, що є альтернативою сьогоднішній "мінській формулі". Головне завдання цієї програми - зруйнувати стіну страху, нерозуміння і ненависті, яка штучно зводиться між Україною і окупованими територіями. Головне завдання цієї програми - вивести мільйони людей зі стану стресу, повернути їх до нормального мирного життя.

Комментариев: 0
Добавить комментарий