Тростянецька міськрада з бюджету оплатила всім вуличкомам передплату лояльної до себе газети

На 2022 рік Тростянецька міська рада Сумської області за кошти місцевого бюджету передплатила 223 комплекти друкованих видань на понад 93 тисячі гривень. З них 215 комплектів - це передплата лояльної до керівництва мерії газети “Круглий двір”, серед засновників якої була дружина тростянецького мера. 

Газета "Круглий двір" – не єдина в Тростянецькій ОТГ місцева газета. Є ще дві. Однак за кошти платників податків Тростянецької громади передплату в таких обсягах оформлюють лише одній. Відтак, з січня і до кінця року тижневик «КД» отримуватимуть 202 голови вуличних та будинкових комітетів, а також кожен з дванадцяти сільських старост плюс і сама міська рада. Сума витрат складає 88,7 тис. грн.

В Тростянецькій міській раді це називають "зворотнім зв'язком органу місцевого самоврядування із населенням громади". Узаконений цей зв'язок "Програмою забезпечення діяльності депутатів Тростянецької міської ради та вуличних комітетів". 
Насправді ж йдеться не стільки про ланцюжок "влада-громада", скільки про, таку собі, "схему" підтримки ручного для мерії видання. Адже гроші за передплату з міського бюджету через Укрпошту за виключенням витрат на доставку потрапляють прямісінько на банківський рахунок ПП "Круглий двір", яке й видає однойменну газету.
Не останню роль в такій прихильності органу місцевої влади до приватної газети відіграє те, що до минулого року засновником видання була дружина міського голови Ріта Бова. Через публічний скандал у минулому році їй довелося відмовитися від цих регалій - після суду, рішенням якого Юрія Бову у лютому 2021 року було визнано винним у корупційних правопорушеннях. Суть звинувачень в суді якраз і полягала у співпраці на бюджетних грошах Бови-мера і Бови-дружини мера.  Після цього Р.А.Бова вийшла із числа засновників газети «КД», залишила посаду директора приватного підприємства "Круглий двір", а всі свої активи добровільно передала Станіславу Праску - редактору цієї газети, якого вона сама свого часу і призначила на цю посаду.

І триває така передплата приватної газети за бюджетні гроші вже не один рік - з 2013-го. Тоді передплата "КД" обходилась міському бюджету у 14,4 тис. грн. У 2014-му з бюджету пішло біля 15,5 тис. грн. У 2015 році на передплату потратили 17,8 тис. Три наступних роки - по біля 21 тис. А ось з 2018-го, коли Тростянець розширився до ОТГ і кількість передплатників зросла до 220 чоловік, видатки зростали вже не в арифметичній, а геометричній "прогресії". Наприклад, на 2019-й для 220 чоловік сума витрачених з бюджету коштів дій­шла до 61,9 тис. грн. У минулому році - 65 тис. грн. Цей рік перевершив і цю суму - 88,7 тис.
Неважко порахувати, загалом з 2013-го ви­трати з бюджету Тростянецької міськради на передплату "КД" склали понад 300 тис. грн. 

Цікаво, що в самих вуличкомів ніхто не питав: а чи хочуть вони отримувати цю газету?
Комментариев: 0
Добавить комментарий