По формі – прохання, по факту – примус: в Тростянці бюджетників змушують до благодійності

Наприкінці жовтня мер Тростянця Сумської області Юрій Бова на засіданні міськвиконкому ініціював звернення до жителів громади та керівників колективів з приводу збору благодійних внесків на придбання кисневих концентраторів. Міська рада на своєму сайті заявила, що грошові пожертви мають бути виключно добровільними і суми пожертв здавачі визначають особисто. Насправді ж, все виявилося з точністю навпаки.

У розпорядження журналістів «Тижня» нещодавно передали копію службової записки, підготовлену відділом освіти Тростянецької міської ради. В ній керівникам закладів освіти пропонується провести «роботу» серед підлеглих працівників і «долучитися до збору коштів для придбання кисневих концентраторів, перерахувавши свій одноденний заробіток». В цій же записці дається вказівка, що «… кошти збираєте централізовано в закладі, визначивши представника, який перераховує кошти на відповідний рахунок». Далі окремий наголос на тому, що про виконану роботу і суму зібраних коштів необхідно повідомити відділ освіти. І на закінчення даються реквізити благодійного фонду «Доброта».

Ось така добровільність. В соціальних мережах та особистих розмовах працівників бюджетної сфери вже багато людей поскаржилися на примусовий характер благодійної акції. Наближені до міської влади люди, насамперед опозиційна частина депутатського корпусу, не виключають, що така «обов`язковість» не могла не погоджуватися із самим Юрієм Бовою. І «вказівки» для керівників відділу освіти щодо примусового характеру благодійної акції могли мати місце і для керівників інших бюджетних установ та комунальних закладів. А для більшості тих виконати директиву "зверху" – то значно більше, ніж виконати завдання, то - можливість довести «патрону» свою відданість і придатність бути ефективним в його команді.

У рядових же працівників в цій ситуації вибір з двох варіантів – або пишеш заяву на згоду добровільно-примусового перерахування з твої зарплати частини грошей, або ти стаєш «ізгоєм» і в разі скорочення штатів займаєш перше місце в цьому списку. 

То ж, процес пішов, ініціатива збору коштів «запрацювала», з бюджетників почали утримувати суму одноденних заробітків. Хоча поодинокі випадки відмови проти участі у «добровільно-примусовій» акції все ж є. 

Цікаво, що гроші збираються на рахунок сумновідомого в Тростянці фонду «Доброта». Публічно своєю місією він називає допомогу соціально вразливим та нужденним верствам населення та участь у розвитку громади. Натомість, раз у раз навколо нього виникають гучні скандали. Найбільш резонансний трапився під час виборчої кампанії, коли меценат Іван Лозовий так і не отримав чіткої відповіді від керівництва фонду, куди ж були витрачені його кровні сто тисяч і чому ці кошти не були своєчасно проведені через бухгалтерію фонду «Доброта». 

Варто додати, що серед засновників БФ "Доброта" були члени родини мера Юрія Бови, а першим його директором – його дружина Ріта Бова. І офіс цієї благодійної організації знаходиться на вулиці Благовіщенській в Тростянці в будинку, який теж належить родині мера. 

Тому у представників громадськості і виникає питання - чому переважно через цей фонд міська рада «пропускає» більшість сум, які люди дають на розвиток громади? А від цього і підозри щодо цільового використання всіх отриманих "Добротою"  благодійних коштів.

Комментариев: 0
Добавить комментарий