» » Винуватець ДТП з багатьма потерпілими Артем Яценко засуджений до 3-х років


Винуватець ДТП з багатьма потерпілими Артем Яценко засуджений до 3-х років

14 лютого суддя Тростянецького районного суду Віктор Маслов нарешті поставив крапку у розгляді кримінальної справи водія-мажора з Білки Артема Яценка.

Нагадаємо, в середині грудня 2017 року близько півночі у нетверезому стані на автомобілі "Жигулі" водій в`їхав в групу пішоходів, серйозно травмувавши чотирьох з них. 

Суд повністю довів вину підозрюваного і призначив йому покарання у виді позбавлення волі на три роки з позбавленням права керувати транспортним засобом 2 роки. При цьому вирок ще не вступив у законну силу - у обвинуваченого є місяць з моменту оголошення Ухвали для її оскарження в апеляційному порядку.

Судовим вироком потерпілі - І.М.Бала, В.П.Ляшок і О.С.Ніколенко, можуть бути задоволені - справедливе. 

Артем Яценко на суді покаявся, всі витрати на лікування потерпілих ним компенсовані. Крім того, суд ще й присудив сплатити винуватцю ДТП моральну шкоду - двом потерпілим по 30 тисяч і ще одній - з найважчими травмами - у сумі 50 тисяч грн. 

Цікаво, що при оцінці обставин кримінального провадження і визначенні виду та міри покарання обвинуваченому, суддя також врахував і ступінь вини самих потерпілих. Адже наїзд на пішоходів відбувся не ли­ше внаслідок неадекватної поведінки п'яного водія, а і через недотримання самими потерпілими правил дорожнього руху. Зокрема, судом було встановлено, що потерпілі рухались колоною, в темну пору доби, по проїзній частині дороги, що погано освітлювалась. При цьому пішоходи йшли у попутному з рухом транспорту напрямку, не вжили будь-яких заходів щоб виділити себе на дорозі та не перейшли на тротуар.

Щодо вчиненого злочину, то Яценко А.І. свою вину у пред'явленому йому обвинуваченні за частиною 2 статті 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження потерпілому) визнав повністю та пояснив, що 15.12.2017 він перебував на корпоративній вечірці у барі "Білий парус", де випив пару кухлів пива. Після вечірки, він, перебуваючи у стані сп'яніння, вирішив розвести по домам своїх колег. Для цього він взяв на парковці автомобіль ВАЗ-2101, належний його діду. На ньому близько 23 год. 30 хв., він рухався по автодорозі вулиці Кеніга в напрямку з вулиці Набережної до вул. К. Скрябіна у м. Тростянець. Швид­кість руху, як показав сам Яценко, була не великою. Та незважаючи на це під час руху він не бачив пішоходів на проїзній частині, бо слухав гучну музику, відволікся від керування, підкурюючи сигарету та відчиняючи вікно. 

В цей момент і почув удар по автомобілю. Після удару на нього посипалось переднє скло і він зупинився. Далі він виключив світло фар, його хтось почав витягувати з автомобіля. Перебуваючи на вулиці він побачив, що біля його машини лежали двоє людей. Потім приїхала швидка і поліція, його забрали на освідування.

При визначенні виду та міри покарання обвинуваченому, суд врахував тяжкість та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, зокрема те, що внаслідок вчинення злочину постраждало декілька осіб, настали тяжкі наслідки у виді заподіяння тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень потерпілим; поведінку обвинуваченого після вчинення злочину, а саме те, що після дорожньо-транспортної пригоди Яценко А.І. не надав допомогу потерпілим. Обставиною, що обтяжувало вину обвинуваченого було й те, що він сів за кермо автомобіля у стані алкогольного сп'яніння.

То ж, Суддя Віктор Маслов рішення виголосив. Позови задовольнив. Злочинця покарав.

Тепер важливо, щоб рішення було виконане в повному обсязі. І щоб сама справа стала уроком на майбутнє всім "горе-шумахерам", яким за кермом автомобіля "море по коліна". 

В усякому разі для Артема Яценка часу для переосмислення своїх дій буде достатньо. 

Комментариев: 0
Добавить комментарий