
Спочатку йому довелося на годину зміщувати час прийому - почали о 9-й, хоча оголосили на годину пізніше. І хто прийшов до нардепа в депутатську кімнату районної ради о 10-й, то його вже там не застали - народний депутат пішов на мітинг до Дня гідності. Коли прийшов, то чимало людей його продовжували чекати.
Але чекали Задорожнього не тільки вони - у залі засідань, що поруч, зібралась велика група підприємців та фермерів по конкретному питанню - чому їхній народний депутат підтримав закон по відкриттю ринку земель сільськогосподарського призначення.

Взагалі, зустріч з фермерами виникла несподівано. Її наперед не планували. Знаючи, що народний депутат збирається приїхати на виборчий округ, у підприємців і фермерів, які працюють на землі, виникло гаряче бажання провести пікет Задорожньому, коли той приїде в Тростянець, що їхня думка різко розходиться з думкою "Слуг народу" із започаткуванням розпродажу землі.
Фермери і раніше зверталися до Миколи Задорожнього з цього питання, висловлювали думку, що нинішня ЗЕ-реформа землі відбувається на фоні недосконалого законодавства та неврегульованих питань, що існує багато проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечним.

Не менше трьох десятків підприємців і фермерів, деякі голови сільських рад - зацікавлені, а точніше стривожені ситуацією навколо землі, з`їхалися з усього району. І не тільки Тростянецького. Були навіть представники обласного відділення Аграрного союзу і Об'єднаної асоціації фермерів і підприємців. Бояться, як би земля не стала заручницею спекулятивних дій. Адже це може спричинити підрив злагодженої роботи всього агропромислового комплексу і внести дестабілізацію в і так поставлену на коліна економіку України.

Учасники зустрічі поставили Миколі Задорожньому питання руба: чому він, не спитавши позицію аграріїв свого виборчого округу, голосував за закон про ринок землі у першому читанні.

Микола Задорожній послався і на соціологію, яку за його словами провели в жовтні: 60% - за ринок землі, 25% проти, решта утрималась. При цьому 75% проти продажу іноземцям. Нардеп каже, що фермерам дадуть кредити на покупку землі під 5% на придбання землі до 500 га. Раптом з`ясовується, що пільгове кредитування торкнеться лише офіційно зареєстрованих фермерів, а приватних підприємців, які працюють в земельній сфері - ні.
Висловив народний депутат і власні застороги.

- А де гарантії, що ви тут нам кажете одне, а вийде так, що в день голосування вранці вас збере президент і голоси за закон "знайдуться", - запитали фермери у нардепа.



Ось що наприклад, сказав Микола Назаров:
- Тростянецькі селяни вже не на одній зустрічі вас просять захистити їхні інтереси від великих латифундистських компаній, наприклад "Кернел". Маса порушень у їхніх відносинах з власниками паїв та сільськими радами. Далі обіцянок нічого не просувається. А ви ще й закон про ринок землі вже в першому читанні прийняли, який "підмахує" таким, як Кернел. Коли ж закон вступить у силу, ті латифундисти не тільки у людей позабирають землю, яким навіть договори на руки не віддали, а й відберуть землю у фермерів. Своїм законом про ринок землі ви доб`єте не тільки виробництво, а й самі села - бо не буде там ні виробництва, ні розвиненої інфраструктури. Продажу землі ніхто не хоче. Але нинішня влада все робить всупереч. Коли голоси на виборах потрібні - все обіцяють. Вибори пройшли, владу отримали - все - за людей забули.
Підтримала цю позицію і сільський голова Печин Любов Зоріна:

Майже все трудове життя - десятки років - депутата районної ради Степана Сотнікова пов`язане з сільським виробництвом. Нині він на пенсії, а підприємство, яким він керував, вже давно знищили ось такі "реформи". Боїться, і як депутат районної ради переконаний, що з відкриттям ринку землі поспішати не треба.

А підприємець з Люджі Олександр Слівкін "розбив" аргумент Задорожнього, нібито земельна реформа відстоює ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Фермер переконаний, що за цим красивим гаслом замасковане прагнення скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків.

Такі аргументи змусили Миколу Задорожнього до крайньої відвертості.

Ці слова "підняли" зі свого місця в залі підприємця Миколу Мірошниченка, того самого, який своїм авторитетом зробив дуже багато в районі, щоб Зеленський став президентом, а Задорожній - народним депутатом. Очевидно тому він і звернувся, до Задорожнього на "ти".


1) продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року;
2) розпочати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь з винесенням цього питання на Всеукраїнський референдум.
І попросили більше не натискати "по команді" зелену кнопку у парламенті, аби не нашкодити людям.

- То навіщо голосували у парламенті, коли не знали думку всього району і більше того - округу, - відразу почув від фермерів.
- А голосував тому, що я особисто за ринок землі. Ваша позиція зрозуміла. Багато в чому я з нею згоден і підтримую. Але вона на даний момент не корелюється з моєю позицією, - знову взявся за своє М.Задорожній.
Стало зрозуміло - кожен залишився при своїх думках.

Далі дискусій вже не було. Прозвучала конкретна пропозиція від підприємців: створити страйковий комітет по збору підписів за недовіру до свого народного депутата і відкликання його з Верховної Ради в разі, якщо народний депутат проголосує за закон про ринок землі.

Після цього підприємці і фермери пішли створювати “страйком”, а Задорожній поїхав у Боромлю - там у нього також був прийом. І серед питань були знову ті ж самі питання по землі - не “за”, а “проти” ринку...