» » У «Новин Тростянеччини» скасували Свідоцтво на випуск газети


У «Новин Тростянеччини» скасували Свідоцтво на випуск газети

Сумське обласне управління юстиції на початку січня прийняло 61 рішення про визнання недійсними свідоцтв про державну реєстрацію місцевих газет, які не вклалися у крайній термін свого роздержавлення, яке треба було провести до кінця минулого року. У цьому списку і районка «Новини Тростянеччини», чия ліцензія на випуск також ліквідована.  
 


В коментарі обласного управління юстиції вказується, що роздержавлення ЗМІ – це виведення зі складу співзасновників видання всіх органів державної влади і місцевого самоврядування. На це давалося три роки – 2016-2018. Проводилося у два етапи.

Першими, обравши новий спосіб діяльності редакції друкованого ЗМІ, перереєструвалися 9 видань Сумщини. Протягом другого етапу, який завершився 31 грудня 2018 року, за ініціативою засновників до цих видань приєдналися ще 5, а ось у 12 – припинено вихід газети за рішенням самих співзасновників. Але є такі редакції, де влада вийшла з їхніх співзасновників, але самі вони не встигли переформатуватися. Серед таких опинилися й «Новини».  

У Державному комітеті з питань телебачення і радіомовлення, яке опікується законодавчим полем і для друкованих ЗМІ, ситуацію прокоментували так: 

«Із 607 комунальних видань реформувалися 323, а це 52%. За нашими внутрішніми прогнозами, цифра реформованих видань може сягнути 400, – розповів голова Комітету Олег Наливайко. - Міністерство юстиції готове йти на поступки тим редакціям, які, так би мовити, не встигли. Для них дається тримісячне продовження періоду на доопрацювання пакету документів, якщо до 31 грудня були подані не всі матеріали. Особливо лояльно ставитимуться до випадків, коли перереєстрація не була здійснена з вини держустанови – у такому випадку готові зареєструвати нове видання із попередньою назвою».

Загалом же, якщо говорити за «Новини Тростянеччини», то особливо за останній рік, внаслідок зміни редакційної політики, газета різко втратила довіру читачів. З понад 2,5 тисячі передплатників у 2018 році, станом на 1 січня 2019 року їх залишилось лише 1055. Півтори тисячі «відсіялись», бо сприймають «НТ» як «обслуговуючий персонал» міської і районної рад. 

Відтак, «Новини Тростянеччини» з найбільш рейтингового перетворилися у найменш тиражне видання серед інших місцевих газет Тростянеччини. Крім того, якщо в редакції «Новин» не поквапляться з перереєстрацією, то доведеться їм або закриватися (і понад тисячу сімей не отримуватимуть газету, за яку, до речі, заплатили немалі гроші); або ж доведеться змінювати форму власності поза законом про роздержавлення. А це означає втрату серйозних пільг, серед яких, наприклад, втрата можливості орендувати приміщення за 1 грн. в рік. А нині оренда дуже дорога. 

Взагалі, рухаючись курсом реформ та запровадження європейських цінностей демократії, суспільство цілком вправі розраховувати, щоб засоби масової інформації переставали бути «обслуговуючим персоналом» на службі у влади, а ставали барометром відкритості суспільства, свободи слова. Роздержавлення давало шанс газетам стати чесними, об’єктивними, не корумпованими. 

Ось тільки не всім хочеться ставати такими.


Загалом список газет, на випуск яких на Сумщині ліквідували ліцензії, має такий вигляд:

 Басівські вісті
 Бездрицькі новини
 Великовільмівський вісник
 Великочернеччинські вісті
 Висторопські новини
 Вишневий цвіт
 Вільшанські вісті
 Вісник Жовтневого
 Вісник Миколаївської Громади
 Вісник Миколаївської сільської ради
 Вісник Тростянецької міської ради
 Вісті з Юнаківки
 Голос Кролевця
 ДАІ Сумщини
 Добрий день
 Дубовицькі вісті
 Екологічне перехрестя
 Ерудит
 Зеленківський вісник
 Іскрисківщинський вісник
 Кам`янські вісті
 Кіндратівський вісник
 Князівський вісник
 Конотопський край
 Марківський вісник
 Медицина і здоров`я
 Мічурінець
 Народна трибуна
 Наш Тростянець
 Новина
 Новини Тернів
 Новини Тростянеччини
 Олексіївські новини
 Освітянський вісник
 Печинські новини
 Попівський вісник
 Постольненський вісник
 Рижівський вісник
 Річківський вісник
 Рябинівський вісник
 Садівський вісник
 Свічадо
 Северинівський вісник
 Сироватська рада
 Сільське життя
 Солдатський сільський вісник
 Старосільський вісник
 Степанівський вісник
 Стецьківський кур’єр
 Сульський вісник
 Суми і сумчани
 Суханівські факти
 Терешківський вісник
 Товстянський вісник
 Токарівський вісник
 Тур`янський вісник
 Хотінський вісник
 Червонослобідська новина
 Шкільне сузір’я
 Шпилівські новини
 Яблучненський вісник

Комментариев: 0
Добавить комментарий