» » Різдво Христове святкує Тростянець


Різдво Христове святкує Тростянець

7 січня православний світ відзначив одне з найбільших свят у році – Різдво Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа. У всіх храмах Тростянеччини відбулися святкові богослужіння. 

У Вознесенському храмі їх провів настоятель храму, благочинний Тростянецького округу протоієрей Олександр Карпець.
       

За богослужінням йому співслужили інші священнослужителі храму. Цього святкового дня до храму прийшло чимало благовірних прихожан, щоб у спільній молитві славити Різдво Спасителя світу. 

Разом з дорослими раділи і їхні діти, яких прийшло теж багато. 

Смакували церковних просвірок, які роздавали прямо у храмі кожному після причащання. Молячись, дорослі самі згадували свої дитячі роки, коли і їм хрещені дарували подарунки, коли батько чи мати вперше приводили за руку їх до храму, коли вони самі колядували, сиділи за святою вечерею, бачили, як дорослі прославляли народженого Христа.
 

У самому храмі провели святкову літургію, священики читали Різдвяного Святого Євангелія, хор співав святкові пісні, настоятель храму виголосив Різдвяне послання митрополита Сумського і Охтирського Євлогія.

Після цього протоієрей Олександр сам звернувся до прихожан. Зазначив, що Різдво має стати для кожного з нас днем щирої подяки Богові за його великі благодіяння, його любов, втілену у земному народженні Христа Спасителя.


  • Ця подія об`єднала навколо себе не тільки весь світ людський, а й Божі задуми про створення світу і про настання справедливості. Нехай наша тривога у Різдві Христовому перетвориться на надію, а розгубленість зміниться на впевненість. Нехай новонароджене немовля обдарує наші родини любов`ю, миром і злагодою, здоров`ям душу і тіло, нехай хранить нашу Вітчизну, нашу Україну, наш народ в єдності і благополуччі, - виголосив протоієрей Олександр. – Христос рождається.
  • Славімо його, - відповідали прихожани.

Отець Олександр привітав усіх зі святом і побажав, щоб Господь наш Ісус Христос, прийшовши на землю, прийшов і до кожного з нас, щоб кожен з нас був готовий прийняти Христа своїм життям, вчинками, любов’ю і вірою. Щоб кожне зі свят, в яких ми прославляємо Христа Спасителя, було для нас стимулом стати ближчими до Бога, кращими, перебороти гріх, усякі зло і скверну.

Після вітального слова всім діткам були подаровані солодощі.

А ті в свою чергу представили таку собі маленьку виставу - Різдвяний вертеп, в якому співали колядок, читали віршів, в яких прославляли Ісуса. 

Від цих співів у присутніх серця наповнювалися особливим трепетом.  І та атмосфера прославляння народженого немовляти надихала людей ставати ще ближче до Бога, бути співчутливими нещасним, жити на радість і на добро.

Комментариев: 0
Добавить комментарий