» » Боромлянське лозоплетіння стало номінантом Всеукраїнського конкурсу «ЖИВА ТРАДИЦІЯ»


Боромлянське лозоплетіння стало номінантом Всеукраїнського конкурсу «ЖИВА ТРАДИЦІЯ»

Розроблений методичним кабінетом Тростянецького районного будинку культури проект Всеукраїнського відкритого конкурсу програм збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини «ЖИВА ТРАДИЦІЯ» став номінантом програми, а його автори запрошені до Києва на заключну презентацію проекту.
 

Таке рішення прийняла експертна комісія на засіданні 27 листопада, що відбулося в Українському центрі культурних досліджень. Компетентне журі за підсумками рейтингового голосування відібрало 10 кращих програм збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини. Серед них і програма «Боромлянське лозоплетіння».
 

Також були відібрані такі програми як «Технологія виготовлення та використання бортницького пристрою «лезиво» (м.Київ, Рівненська область), «Традиція вузлової ляльки Полтавщини», «Традиція частування караїмів Мелітополя Запорізької області», «Степовий розспів народного фольклорного колективу «Надвечір'я» Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області», «Українське різдвяне звіздарство» (Львівська область), «Традиційне харківське коцарство», «Обрядова страва «крупки» (Житомирська область), а також прогами Сумщини «Пісенна традиція села Линове та «Технологія випікання весільного короваю та шишок в селищі Кириківка».
 Представники номінацій запрошені в м. Київ на Всеукраїнську підсумкову конференцію «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи», під час якої будуть оголошені переможці конкурсу та відбудеться церемонія нагородження.

Комментариев: 0
Добавить комментарий