Реквієм по музею

Тростянецька міська рада ліквідувала Тростянецький районний краєзнавчий музей.      
                З нового року такого закладу, як краєзнавчий музей у Тростянці не буде - його розчинили з клубним закладом міської ради «Культурно-дозвілевий комплекс», відомим тим, що допомогає родині Бов заробляти на фестивалях. Новому комунальному закладу дали назву "Музейно-виставковий центр "Тростянецький".

- Називається, збулася мрія Мельника - іронічно прокоментував це рішення на сесії мер Ю.Бова. - Об`єднуємо все в один: замість двох директорів буде один, замість двох бухгалтерів - буде один. Вони ж в одній будівлі... 
Доповідаючи питання на сесії, в.о.директора музею Євген Маловічко розповів, що на сьогодні існує дві установи, які дублюють одна одну - це комунальний заклад "Краєзнавчий музей" і культурно-дозвілевий комплекс "Тростянецький". Міська рада вирішила об`єднати два ці заклади для спільної роботи у одному напрямку. Тому і пропонує змінити назву - тепер це буде називатися "Музейно-виставковий центр "Тростянецький" і затвердити нову редакцію статуту.
Цікаво, наскільки законною є таке об`єднання? Фахівці галузі культури наголошують, що така процедура має відбуватися виключно маючи офіційний дозвіл Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України. А по-друге, як можуть дублювати одне одного клубний заклад і музей?
Тому за формальною чи то реорганізацією, реструктуризацією чи приєднанням, проглядається відверте ігнорування законодавства України. Адже йдеться не просто про зміну вивіски, по суті створюється нове підприємство, а два інші, що були, можна сказати - ліквідовуються. 
Однозначно і те, що всіх працівників мають попередити про звільнення, на посаду директора провести конкурс. Очевидно,що так і буде. Адже на сесії сказали, що вступає в дію новий статут з 1 січня 2019 року - після їхньої державної реєстрації.
Плутанина і з адресою - ні перша установа, ні друга по Миру, 16а не значились - це адреса Круглого двору.
- На базі музею створюється новий заклад і він зареєстрований реєстраційною службою по Миру, 16, - пояснив директор музею.
- Круглий двір і Палац Голіцина - це єдиний комплекс, а з адресами ми розберемося, - поставив «крапку» в питанні, яке явно з помилкою, Бова. - Суті це не змінює.
По структурі і чисельності буде 14 працівників - з них три підсобники, два прибиральники, крім того є музейні наглядачі, наукові співробітники, зберігач фондів.
Бова дав зрозуміти, що "чистки кадрів" не уникнути.
-    Все вирішуватиме директор і оцінювати діяльність кожного працівника, щоб там був порядок, - вказав Бова. - Чесно. Бо там деяким нада об'яснить, повторить, нагадать свої функціональні обов'язки. А щодо директора - буде конкурс, який буде оголошений 1 листопада.За словами Бови - це рішення - "дуже грамотне рішення", щоб зберегти статус музею - вверху музей Кеніга, внизу - краєзнавчий, збоку - шоколаду, ще є кімната Чайковського. Такий набір мер назвав на сесії "бредом". 
- А деякі музейні кімнати краще використати на інші цілі - по АТОшника-хлопцям, по афганцям, по чорнобильцям, - каже Бова. 
Втім, "брєдом" можна назвати саме слова, що говорить мер, адже і у "хлопців-атошників", і в афганців з чорнобильцями вже давно є свої офіси. А ось кому Бова надумав пороздавати комунальні приміщення - це питання.


... А на рахунок Бовиної тези - "об`єднуємо все в один", то краще б в один об`єднали міську, районну ради і РДА - був би один голова, який за все відповідав, а не кілька, які один на одного перекладають відповідальність, отримуючи при цьому кожен кількадесятків тисяч зарплати з бюджету. Ото б була користь - поменшало б трутнів у громаді. А музей жалко, тепер його просто роздерибанять та поділять на подарунки від мера за кордоном.
Комментариев: 1
Добавить комментарий


Євген Маловічко
Щиро дякую за об'єктивність та неупередженість автора статті та можливість прокоментувати ці події. Ці слова дійсно прозвучали "іронично", оскільки стаття подана не професійно! Для того, щоб не було не вірних трактувань, маючи право надати роз'яснення щодо ситуації навколо краєзнавчого музею, прошу читачив ознайомитись детально з матеріалом. Автором подано не достовірну інформацію, а саме: Тростянецька міськ арада не ліквідувала, не реорганізувала, не з'єднала чи приєднала КЗ ТМР "Тростянецький краєзнавчий музей" до ЖОДНОЇ установи! Відповідно до рішення 14 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради №807 було ЗМІНЕНО НАЗВУ. Тобто діючий Комунальний заклад було перейменовано на "Музейно-виставковий центр "Тростянецький" з 01.01.2019 року. Жодного слова про обє'днання з Культурно-дозвілевим комплексом не має!!! Аргументуючи далі прошу звернути увагу на Статут, що затверджено тим же рішенням. П.3.1. Розділу 3 Статуту визначено, що метою діяльності музею (а відповідно до п.1.1. це саме МУЗЕЙ) є вивчення, збереження та використання пам'яток природи, історії, матеріальної і духувної культури краю, залучення громадян до надбань національної та світової культури. Відповідно до п.3.3. основними напрямами діяльності музею є науково-дослідна, культурно-освітня, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, виставкова робота та комплектування музейних зібрань. Всі функції музею збережені відповідно до Закону України "Про музеї та музейну справу". Щодо попередження працівників про вивільнення то це взагалі не відповідає дійсності!!! Працівники будуть на своїх посадах. В трудовій книжці просто буде зроблено відповідний запис про зміну назви підприємства. Щодо дерибану музейних фондів, то це взагалі невігластво людини, що просто захотіла щось сказати - яким чином можна перемістити (за думкою автора - роздерибанити) музейний експонат, що обліковано в Інвентарній книзі за зразком Міністерства кульутри України.??? Копія цієї книги перебуває на обліку ТА ЗБЕРІГАННІ в відділі музеїв Міністерства культури України. Як казав класик - "Потрібно вивчати матчасть!", а не користуватись не перевіреними фактами від не компетентних людей!!!