Жива вода від Пантелеімона

Хресна хода з освяченням води благодатного джерела.

Минулої четверга Церква прославляла одного з найулюбленіших святих угодників Божих - великомученика і святителя Пантелеімона. З благословення Високопреосвященнішого Євлогія, архієпископа Сумського і Охтирського, в Тростянці, після звершення Божественної літургії в храмах міста відбулася велелюдна хресна хода, присвячена 1030-літтю Хрещення Київської Русі і 5-й  річниці з дня освячення каплиці в ім'я великомученика Пантелеймона. 

У Вознесенському та Благовіщенському храмах пройшли святкові літургії, після яких віруючі разом пройшли містом хресною ходою. Попереду ходи несли велику ікону святителя Пантелеімона. Дійшли до каплички, названої на ім`я цього святого великомученика, що на Перекалках біля джерела Підгірного.  Там, за участю багатьох священників, був відслужений водосвятний молебень з читанням акафісту цьому святому. Проповідь та слова вітання зі святом виголосив благочинний Тростянецького церковного округу протоієрей Олександр Карпець. А потім було освячено воду, яку люди набирали з того самого джерела. Всі бажаючи йшли додому уже зі святою водою.

Історія життя і смерті Пантелеімона дивовижна. Народився він понад 1700 року тому. Ще в юності оволодів медичною справою у відомого на той час лікаря Єфросина. У спілкуванні зі священиком Єрмолаєм дізнався про вчення Христа. Якось йдучи дорогою, побачив мертву дитину, яку вкусила змія. Він вирішив випробувати, чи є Бог, чи міцна його віра в нього. Пантелеімон звернувся до Христа, щоб хлопець ожив, а змія загинула. Так і сталося.

Це чудо стало переломним в долі Пантелеімона. Він прийняв хрещення під своїм іменем, що означало всемилостивий, а все подальше життя допомагав убогим, робив добро людям, зцілив багатьох хворих. 

Повідали про нього імператору. Викликав той Пантелеімона на суд, почав змушувати відректися від Христа. Але не підкорився юнак. За це його предавали різним тортурам - розтягували тіло на колесі, кидали до хижих звірів та з каменем на шиї у воду. Але ніщо не зламало його віру. Через це він залишався живим. Коли ж імператор наказав його стратити, Пантелеімон почав промовляти свою останню молитву. І доки не дочитав її, мечі катів не могли завдати його тілові шкоди. Воїни злякалися такому чуду, впали на колі­на і почали просити прощення. Та коли Пантелеімон дочитав молитву, то сам повелів катам стратити його, бо забажав стати перед Богом. 

Тіло страченого мученика кинули у вогонь, але воно не згоріло. З часом його мощі маленькими часточками розповсюдилися по всьому Всесвіту, а його голова по сьогоднішній день зберігається на святій горі Афон.

Сьогодні навряд чи є віруюча людина, яка б не зверталася до цього святого за зціленням, коли хворіють близькі, рідні чи самі ці люди. 

Велелюдність заходу у Тростянці підтвердила цю віру в Бога, в його угодника Пантелеімона. Віруючі дякували, що є в Тростянці місце, куди в будь-який день можна прийти на побачення з святим великомучеником - до каплички на вулиці Зарічній. Кажуть, тут вода з джерела тече вже свята, яка освячується кожного року в день пам`яті угодника Пантелеімона.  

Не дивлячись на тридцятиградусну спеку і будній день, багато тростянчан залишили свої справи, прийшли прославити святого цілителя. А Господь за таку любов до Пантелеімона дарував всім здравіє в душу і тіло.

Комментариев: 0
Добавить комментарий