Судять Яценка: частина-2

Нові обличчя в залі суду і ... не передбачені переноси.

19 жовтня в Тростянецькому суді мав би продовжитися розгляд кримінальної справи по обвинуваченню Артема Яценка у скоєнні важкої дорожньо-транспортної пригоди. Втім слухання припинилося відразу, тільки-но розпочалося…


Несподіваним було не тільки відкладення розгляду справи. В суді з`явилися й кілька нових облич. По-перше,  у підсудного з`явився свій адвокат - раніше Артем Яценко заявляв, що захисник йому не потрібен. По-друге, прокуратура змінила свого представника - місце Волохатого, який направляв обвинувальний акт, зайняв Кузнєцов. Щодо ротації прокурорів, то , як пояснив новий представник прокуратури, "Волохатих у складі Тростянецької прокуратури вже не значиться", точніше, працівника підвищили по службі, перевівши до Охтирської об'єднаної прокуратури. 
Новий же представник прокуратури - А.Кузнєцов, на самому початку судового слухання попросив додатковий час для "ознайомлення з матеріалами справи". Така заява свідчила про перенесення розгляду справи. І хоча це нікому не сподобалася, заперечувати проти цього в суді ніхто не міг - подібне клопотання - процесуальне право прокурора і суддя не міг його не задовольнити.
Всім стало зрозумілим - очевидна на перший погляд справа, такою простою і швидкою у розгляді не буде. Хоча представник потерпілих, адвокат Сергій Калантаєнко, в суді теж наполіг, що кримінально-процесуальним кодексом України передбачено, що судовий розгляд повинен відбутися у розумні строки з огляду на те, що потерпілі потребують подальшого лікування і питання швидкого розгляду справи має для них значення. 
До двох позовів потерпілих може доєднатися ще один - третій потерпілий на цьому засіданні заявив клопотання подати і з свого боку позов про відшкодування в рамках даного кримінального провадження.  Суддя Маслов позов прийняв, але як пояснюють експерти, навряд чи таке відбудеться - суд вже розпочався, досудовий розгляд відбувся, а тому  приєднання до слухання третього позову можуть не задовольнити.
Лише коли рішення набере законної сили, яким Яценка буде визнано винним, засудженим і вирок набере законної сили, тоді решта потерпілих матимуть право на подання цивільних позовів, в яких вимагатимуть компенсацію моральної та матеріальної шкоди. При цьому, за наявності вироку, вони будуть позбавлені обов`язку доводити вину винуватця ДТП. 
… Суддя В.Маслов задовольнив клопотання прокуратури і справу відклав на п`ятницю 2 листопада на 14-у годину.


Комментариев: 0
Добавить комментарий