» » Міськрада «перекриває кисень» Боромлі


Міськрада «перекриває кисень» Боромлі

Після 1 грудня в районній лікарні можуть припинити обслуговувати мешканців Боромлянської громади.

      1 мільйон 384 тисячі гривень перерахувала в цьому році Боромлянська ОТГ Тростянецькій міській ОТГ за стаціонарне лікування мешканців Боромлі, Жигайлівки, Гребениківки, Новгородського та інших населених пунктів сільської громади. Однак мерії цих грошей здалося мало – ще нарахували 1 мільйон 383 тисячі гривень. Якщо цих грошей не надійде до 1 грудня, в тростянецькій лікарні селян можуть не обслуговувати.


Про це йшла розмова 18 жовтня на останньому засіданні виконкому міськради. Головний лікар КЗ «Тростянецька лікарня» Анатолій Плахтиря розповів, що заклад, який він очолює, надає медичні послуги вторинного рівня (медичну допомогу, яка надається в амбулаторних або стаціонарних умовах лікарями вузькопрофільних спеціалізацій), окрім жителів Тростянецької міської ОТГ, також населенню Боромлянської ОТГ та 11-тьом сільрадам, не об’єднаним у громади.

Він назвав «незрозуміла ситуацію», що виникла по Боромлянській ОТГ щодо перерахування коштів понад державну субвенцію на вторинну медицину.

Анатолій Плахтиря повідомив, що за 9 місяців поточного року в стаціонарах Тростянецькій лікарні проліковано понад 470 мешканців Боромлянської громади. Всього ж питома вага боромлян у структурі населення Тростянецького району складає майже 18% (6269 осіб). Оскільки середня вартість одного ліжко\дня стаціонарного лікування складає 591,5 грн., то вартість стаціонарного лікування пацієнтів з Боромлянської громади склала 2,2 мільйона гривень.

У той же час, Боромлянською ОТГ на відповідні цілі перераховано лише 1 мільйон 384 тисячі гривень. Це кошти за перше півріччя, а на друге півріччя вони навіть не передбачені в бюджеті. «На друге півріччя потреба в асигнуваннях на покриття незабезпеченості на видатки по Боромлі складає 1 мільйон 383 тисячі гривень, але ці кошти й досі не передбачені в бюджеті Боромлянської громади», - розповідав Анатолій Плахтиря.

Зважаючи на це, члени міськвиконкому ухвалили рішення, в якому прописали, зокрема, таке:
 • у разі невиконання фінансових зобов’язань Боромлянською ОТГ до 1 грудня поточного року, рекомендувати Анатолію Плахтирі, головному лікарю Тростянецької міської лікарні, надавати медичні послуги населенню Боромлянської громади в межах перерахованої медичної субвенції, окрім випадків, коли потрібно надати невідкладну медичну допомогу;
 • у разі не покриття витрат Боромлянською ОТГ до вищезазначеної дати, рекомендувати Тростянецькому міському голові Юрію Бові не укладати на 2019 рік угоду на прийняття державної медичної субвенції від Боромлянської ОТГ на вторинну меддопомогу, крім випадків невідкладної допомоги;
 • рекомендувати Василю Романіці, голові Боромлянської ОТГ, винести зазначене питання на розгляд сесії Боромлянської сільської ради;
 • рекомендувати голові Тростянецької РДА Олегу Сипку та голові районної ради Андрію Коржу винести на розгляд спільного засідання за участю голів Тростянецької міської ОТГ, Боромлянської ОТГ, Тростянецької РДА, районної ради, КЗ «Тростянецька ЦРЛ» питання щодо надання медичних послуг вторинного рівня жителям Боромлянської ОТГ у 2018-2019 роках.

Комментариев: 0
Добавить комментарий