Газовики вимагають гідну зарплатню

Газовики Сумщини в Києві вимагають збільшення заробітних плат. Якщо ця акція протесту не дасть результатів, обіцяють перетворити її у безстрокову акцію протесту, де пікетуватимуть Кабмін та адміністрацію Президента

2 жовтня профспілка працівників газових господарств України провели всеукраїнську акцію протесту у Києві під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. До акції долучились й працівники ПАТ «Сумигаз».

Через низький рівень заробітної плати з ПАТ «Сумигаз» за 9 місяців поточного року звільнились 220 фахівці. І продовжують звільнятися. Відтік кадрів на підприємстві склав 11%. Залишаються тільки найбільші патріоти підприємства.

Аналогічна ситуація із відтоком кадрів по всій Україні, в усіх обласних газових підприємствах. Цього року в облгазах звільнилось вже більше 5 500 висококваліфікованих спеціалістів, фактично понад 10% всіх працюючих.

Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. 

Тому сьогодні газовики з усіх областей України долучились до акції протесту під стінами НКРЕКП. Працівники обласних газових господарств вимагають від НКРЕКП перерозподілити складові чинного тарифу на газ для населення так, аби частка, яку отримують газорозподільчі компанії, збільшилася хоча би на 20 копійок. Мови не йде про збільшення вартості газу для населення. Розмова ведеться навколо тих майже семи гривень за куб газу, які вже сплачують споживачі.


«Ми вже кілька разів зверталися і до Президента, і до Кабміну, і до НАК «Нафтогаз», і до НКРЕКП з вимогою провести цей перерозподіл. Нарешті 14 червня у НКРЕКП почули працівників газових господарств та ухвалили нову методику розрахунку тарифу. Однак вона не набула чинності, оскільки не оприлюднена у встановленому порядку, її треба надрукувати в газеті «Урядовий кур’єр». У виданні відповіли, що немає коштів для друку», - говорить голова профспілкового комітету ПАТ «Сумигаз» Павло Тарасенко.

Глава НКРЕКП Оксана Кривенко визнає необґрунтовано заниженими тарифи операторів ГРМ. За її оцінкою рівень зарплат і витрати на технологічний газ, закладені держрегулятором в діючих тарифах для операторів ГРМ, є в два рази нижчими від необхідних.

Однак, методика розрахунку тарифу на розподіл досі не набрала чинності. На державному рівні необхідно вжити конкретні дії для вирішення проблеми у найкоротші строки, щоб зняти напругу, забезпечити збереження галузі загалом та належний початок опалювального сезону зокрема.

Газовики наголосили, що якщо ж пікет під стінами НКРЕКП не дасть результатів, то працівники обласних газових господарств почнуть безстрокову акцію протесту й пікетуватимуть Кабмін та адміністрацію Президента.

Комментариев: 0
Добавить комментарий