Кужель про бізнес "по білому"

"Новий курс для підприємців Сумщини"

- ця тема була ключовою на форумі, який організували партійці ВО "Батьківщина". Запросили на нього підприємців і всіх охочих, кому набридло працювати "в тіні", куди їх загнала нинішня економічна політика, а яким хотілося б працювати у зрозумілому і взаємовигідному законодавчому полі.

На цю зустріч прийшли підприємці не тільки з Сум, а й приїхали з багатьох міст і районів області. У конгрес-холі СумДУ місця вистачило всім. Головним модератором заходу була авторитетний в бізнесових колах народний депутат - Олександра Кужель з фракції «ВО «Батьківщина». "Молода ще, тільки 65" - пожартувала вона приймаючи на початку зус­трічі від одного з учасників заходу квіти з нагоди свого недавнього ювілею (народилася 4 липня). 

Втім, бадьора і душею молода, як державотворець вона має величезний досвід. І саме в сфері розвитку підприємництва. Ще у далекому 1999 році вона захистили кандидатську дисертацію щодо регіональних програм розвитку підприємництва. Вона була Головою Державного комітету з питань підприємництва в кількох українських урядах, в тому числі і Ю.Тимошенко. Як депутат парламенту - не раз очолювала Комітет Верховної Ради з питань підприємництва.  І сьогодні в ньому займає посаду заступника голови Комітету. Саме Олександра Кужель свого часу запровадила в Україні спрощену систему оподаткування. Саме вона надихає Ю.Тимошенко, у разі приходу до влади, відмовитися від податку на додану вартість. Словом, для цієї людини немає таємниць у механізмах розвитку малого і середнього біз­не­су. Зробила за своє житті для нього багато. Знає во­на і те, над чим треба працювати сьогодні. А приїхати до Сум її спонукала саме звернення сумських підприємців, яким на початку зустрічі подякувала за громадянську позицію.

А потім у форматі дискусії досвідчений політик і фаховий економіст Кужель говорила з підприємцями Сумщини більш, ніж дві з половиною години. Теми підказувала аудиторія. Олександра Кужель уважно слухала, а потім коментувала. Одна з найболючіших тем - тарифи і ціни на енергоносії.

- Прийнятий Закон про ринок газу. Замість того, щоб НКРЕКП, як незалежна Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, створила ринок газу, ми маємо монополію. У нас немає ринку газу. У нас НКРЕКП - залежний ор­ган від президента. Тому і маємо монополію на газовому ринку із захмарними цінами на нього, - констатує народний депутат. 

Олександра Кужель розповіла, що вдалося зробити їй і фракції "Батьківщина" по захисту інтересів бізнесу, аби до них не вживали "драконівтських" методів покарання, коли у тих  не вистачає ресурсів для розрахунку за використані енергоресурси.

- Я підняла всіх - прем'єра, Антимонопольний комітет, всі казали, що це неможливо зробити, але на минулому тижні  НКРЕ КП все ж таки прийняла рішення, яким відтермінувала покарання відключень бізнесу. Тут треба і самим підприємцям боротися, співпрацювати з регі­ональними   відділенням Антимонопольного комітету і якщо ті не будуть йти на зустріч, ми вимагатимемо звільнень таких керівників.

На обласному форумі підприємців можна було бачити багато відомих в Україні політиків. Зокрема, у залі - колега по парламентській фракції пані Кужель - народний депутат Владислав Бухарєв, роботу якого вона дуже високо оцінила.

Олександра Кужель говорить: прикро, що у сьогоднішніх керівників країни відсутня державницька позиція щодо тих людей, які своїми руками творять економіку, дають людям робочі місця, наповнюють бюджети. 

- Чи можемо ми вимагати від бізнесу, щоб вони ставили людям ту зарплату, яку хоче прем'єр, президент чи їхні політичні сили? - запитує О.Кужель. - Але чи забезпечили ці високопосадовці і їхні представники у владі  людей купівельною спроможністю? Згадайте, наприкінці минулого року в бюджет на цей рік уряд порахував розвиток економіки виходячи з курсу долара по 31 грив­ні. Вся економіка, всі бізнеси вже з грудня того року вклали у собівартість хлі­ба, м`яса, палива та всього іншого долар по 31 грн. Минуло пів року. А долар по 26. І ніхто не перераховує ціни чи вартість послуг. І в цьому є велика спекуляція, яку породив сам президент.

Місцева влада в Сумах намагається сприяти малому і середньому бізнесу. Про це на форумі розповів очільник обласної "Батьківщини", мер Сум Олександр Лисенко. За його сло­вами, за ці півроку малий і середній бізнес поповнив міський бюджет на 87 млн. грн. Дві третини з цієї суми, як єдиний податок, сплатили фізичні особи-підприємці . 

- Єдиний податок - це кошти, які йдуть напряму у бюджет розвитку міста. І ми не хочемо, щоб підп­ри­ємці закривалися. Щоб зберегти наших ФОПів, піс­ля того, як відбулося підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі, ми вдвічі знизили ставку єдиного по­датку - до 10 відсотків, - розповідає Олександр Лисенко.  

На сьогодні в Сумах біля 27,6 тисяч підприємців, за ці півроку створилося ще тисяча ФОПів.

Зустріч з депутатами-ба­тьківщинівцями - запитання, відповіді, роз'яснення законодавства тривали по­над дві години. Олександра Кужель підкреслила, що вони завжди відкриті до спілкування, а всі "проб­лемні" питання, що були озвучені на форумі в Сумах, вирішуватимуть вже в парламенті - законодавчим способом. А всій аудиторії і надалі побажала такої ж активної громадянської по­зиції і пам'ятати, що їхнє життя, доля їхнього і майбутнього їхніх дітей - все в їхніх руках. Треба тільки не робити помилок у своєму виборі і не віддавати нікому це право на виборах. 

Комментариев: 0
Добавить комментарий