У рахунках за спожитий газ у жовтні об’єм використаного палива приведено до стандартних умов


Починаючи з жовтня 2018 року, приведення до стандартних умов застосовується для обсягів газу, спожитого всіма без винятку клієнтами «Сумигаз Збуту». Правові підстави рахувати газ за єдиним стандартом з`явилися майже три роки тому, але лише побутові споживачі продовжували сплачувати обсяги газу, 
обчислені лічильниками, у робочих умовах. Така різниця призвела до виникнення боргу ТОВ «Сумигаз Збут» перед НАК «Нафтогаз України» на суму 172,7 млн. грн.
За інформацією прес-служби «Сумигаз Збуту», в листопаді мешканцям Сумської області надійдуть рахунки за жовтень, в яких об’єми газу за показаннями індивідуальних лічильників приведені до стандартних умов. 
По кожному особовому рахунку в квитанціях буде зазначена інформація щодо різниці в об’ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах за період з 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року.
Населення стало останньою категорією споживачів газу, для яких використовують таке приведення. Всі інші, включаючи установи освіти і охорони здоров'я, оплачують спожитий газ тільки з приведенням до стандартних умов вже близько трьох років.
Правомірність застосування коригувань обсягів спожитого газу з грудня 2015 року підтверджується низкою нормативних документів. Втім, рішення державних органів влади унеможливило проведення таких розрахунків з побутовими споживачами. Натомість оптовий постачальник газу для населення - НАК «Нафтогаз України» передавав «Сумигаз Збуту» обсяги газу лише на умовах приведення до стандартних умов.
Характерною властивістю природного газу є зменшення об`єму при охолодженні, а при нагріванні навпаки – збільшення. Тобто, температура повітря в процесі обліку газу відіграєважливу роль. Незважаючи на це, «Сумигаз Збут» був змушений навіть взимку продавати і проводити розрахунки з «Нафтогаз України» за газ як при температурі + 20оС і стандартному атмосферному тиску 760 мм рт. ст. При цьому спожитий, але несплачений газ рахувався за «Сумигаз Збутом».
Більше 80% поставок газу «Сумигаз Збуту» припадає на опалювальний сезон, у зв'язку з чим розмір збитків компанії збільшується пропорційно зростанню споживання ресурсу. За три роки різниця у розрахунках між фактично спожитим, але не сплаченим мешканцями області газом досягла 172,7 млн грн. Застосування стандартних умов у всіх споживачів створить рівні умови обліку і зупинить подальше накопичення такого роду заборгованості.
Підставою для виставлення рахунків в стандартних кубах стало прийняття Постанови Кабміну №867, де однією з умов гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості «Сумигаз Збуту» перед НАК «Нафтогаз України». Іншими словами, починаючи з 1 листопада, неплатежі газопостачальної компанії не повинні перебільшити загальну суми боргу по побутовим споживачам, зафіксовану станом на 1 жовтня 2018 року.
Борги за період з грудня 2015 року по вересень 2018 року з'явилися з причин, що не залежать від «Сумигаз Збуту». Тому газова компанія звертається до органів влади для зваженого і комплексного вирішення проблеми цих боргів. Без такого рішення компанії доведеться пред'явити виниклу заборгованість до оплати побутовим споживачам.
 
З інформацією про шість груп коефіцієнтів для приведення об’єму газу до стандартних умов, в залежності від місця розташування лічильника можна ознайомитись за посиланням:
https://104.ua/ua/gas-and-money/id/6-classes-of-coefficients-21371
Комментариев: 0
Добавить комментарий