» » Розпочалося публічне обговорення Концепції змін до законодавства про місцеві вибори


Розпочалося публічне обговорення Концепції змін до законодавства про місцеві вибори

Головною метою місцевих виборів визначили напрацювати таку систему, щоб у місцевих радах були належним чином представлені інтереси усіх жителів і громад, щоб знизити вплив центральних партій на місцеві вибори, і взагалі — зробити вибори більш зрозумілими і справедливими. Модель буде прописана у відповідному законопроекті.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час публічної презентації та обговорення Концепції змін до законодавства про місцеві вибори.
За його словами, зміни до законодавства про місцеві вибори мають враховувати майбутні зміни до Конституції в частині децентралізації та базуватися на новому адміністративно-територіальному устрої.
«Розраховуємо, що народні депутати приймуть зміни до Конституції вже в лютому наступного року. Після цього можна буде затверджувати новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів і на його основі приймати закон про місцеві вибори. Отже ці декілька місяців спільно з Міністерством юстиції та народними депутатами маємо використати для консультацій, координації і напрацювання законопроекту, що пропонуватиме оптимальну модель виборів, яка враховуватиме майбутні повноваження і можливості місцевих рад усіх рівнів», — сказав В’ячеслав Негода.
Він висловив думку, що система і організація місцевих виборів має бути прописана не у виборчому кодексі, а в окремому законі, бо, по-перше, вона має безліч особливостей, а, по-друге, місцеве самоврядування у децентралізованій країні варте того, щоб мати свої окремі правила обрання депутатів рад і голів.
Комментариев: 0
Добавить комментарий