» » Сумська єпархія про церковну ситуацію: продовжує погіршуватися


Сумська єпархія про церковну ситуацію: продовжує погіршуватися

27 грудня в актовій залі Сумської духовної семінарії митрополит Сумський і Охтирський Євлогій провів загальні збори духовенства Сумської єпархії, на яких підсумовувався стан справ у єпархії за 2018 рік. Відбулося обговорення як суспільно-політичного, так церковного життя.

Митрополит Сумський і Охтирський Євлогій представив доповідь, у якій дав огляд та аналіз діяльності Сумської єпархії, до якої входять округа м. Суми, Сумського, Охтирського, Білопільського, Великописарівського, Краснопільського, Лебединського, Тростянецького і так званий Лікарняне благочиння. Всього у 9 благочиннях 214 приходів, з яких 19 - в Тростянецькому.  
Щодо ситуації в церковному житті, то загальну ситуацію Євлогій охарактеризував як таку, що не тільки не стабілізувалася, але і продовжує погіршуватися. При цьому, щодо ситуації в Сумській єпархії висловився лояльніше, назвавши її "…в цілому стабільною. Жоден прихід не покинув канонічних меж Сумської епархії. Молитовний і мирський настрої православних віруючих дозволяв протягом року запобігати загострень на релігіойному грунті". 
Відносно останніх подій, пов`язаних зі створення Православної церкви України, а також з ініціативами щодо зміни найменування УПЦ МП, Митрополит Євлогій сказав, що "…православні віруючі, як і раніше, демонструють свою рішучість відстаювати свою віру, свої храми, а також протистояти будь-яким посяганням на уклад церковного життя". 
Очевидно на цьому грунті відбулися і погіршення відносин Сумської епархії  з місцевими органами влади. Так, глава духовенства Євлогій вказує у своїй доповіді, що  у 2018 році "в єпархії збереглася тенденція негативних взаємовідносин з органами місцевої влади… яка практично припинила загальне співробітництво, уникаючи контактів". Цікаво, що рідкісним виключенням загального протистояння митрополіт Євлогій назвав Тростянецький район.  
Також на зборах відзначалася велика місіонерська активність зокрема і тростянецьких священників в різних церковно-громадських заходах, виставках, зустрічах в бібліотеках і навчальних закладах. 
На закінчення заходу митрополит попросив всіх священослужителів привітати прихожан, близьких і рідних з наступним роком і Різдвом, аби в прийдешньому році знайшли своє рішення складні проблеми життя і щоб настав в Україні довгоочікуваний мир.

Комментариев: 0
Добавить комментарий