» » На «Сумигаз» наклали штраф за над незаконні нарахування. «Сумигаз» оскаржує це рішення в суді


На «Сумигаз» наклали штраф за над незаконні нарахування. «Сумигаз» оскаржує це рішення в суді

На «Сумигаз» накладено штраф через так зване приведення обсягу використаного споживачами газу до стандартних умов. В суді визнали, що така дія не має правового підґрунтя. Натомість в компанії будуть оскаржувати в суді це рішення як таке, що суперечить нормам законодавства України.

Як стверджують в ПАТ «Сумигаз», приведення обсягів газу до стандартних умов - це вимоги Закону України «Про ринок природного газу», Кодексу газорозподільних систем та Типового договору розподілу природного газу. Проте, НКРЕКП прийняла рішення про накладання штрафу у розмірі 850 тис. грн. через виконання компанією зазначених законодавчих норм.

Окрім того, ухвалою суду дія Постанови НКРЕКП, на яку постійно посилається регулятор, щодо заборони «Сумигазу» проводити об'єми спожитого газу до стандартних умов, призупинена до моменту ухвалення рішення за оскаржуваною постановою.

«Держрегулятор оштрафував компанію за те, що виконуються умови Кодексу газорозподільних систем, який затверджений самою ж держкомісією. Накладання штрафів, не вирішує питання по суті та не усуває нерівність, яка утворилася між споживачами природного газу. Якщо НКРЕКП вважає, що це неправильно, то має всі повноваження врегулювати питання – змінити Кодекс», - зазначила фінансовий директор ПАТ «Сумигаз» Світлана Рибальченко.

У Сумській області понад 40 тис. споживачів користуються приладами обліку з приведенням газу до стандартних умов. Але НКРЕКП не пропонує цій групі споживачів сплачувати менше, а це створює дискримінацію одних споживачів за рахунок інших, адже розрахунок обсягів спожитого ними газу здійснюється в різних умовах. 

Вочевидь, побутові споживачі газу стали заручниками незавершених реформ в енергетичному секторі. Адже у 2015 році, після прийняття закону «Про ринок природного газу», планувався перехід до оплати за газ в енергетичних одиницях. Це дозволило б зняти питання про приведення газу до стандартних умов взагалі.

Акти перевірок облгазів дуже ідентичні та не мають юридичного обґрунтування. Тому «Сумигаз» рішення НКРЕКП про накладення штрафу оскаржуватиме в судовому порядку відповідно до чинного законодавства, навіть попри заяви державного регулятора про затягування перегляду тарифів для газорозподільних компаній.

Комментариев: 0
Добавить комментарий