У країні планують внести уточнення до списку причин, за якими швидка допомога має виїжджати до хворого

Діючий до сьогодні список виклику був затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я №370, опублікованому ще у 2009 році. 

Згідно з ним, швидка зобов'язана приїжджати до пацієнтів з таких причин: судоми, раптовий розлад дихання або біль у грудній клітці, різкі болі в животі, головні болі, які супроводжуються нудотою, різке порушення мови та слабкість в кінцівках, кровотечі і блювання кров'ю, гострі отруєння , порушення станів вагітності, гипертермический синдром, анафілактичний шок, тепловий удар або переохолодження, укуси тварин і змій, переломи, опіки, травми голови, важкі удари, асфіксії.

Майже всі пункти зі старих правил, збережуться і в нових правилах, але отримають уточнення, які, на жаль, за оцінками експерів, принципово змінюють суть питання.

Наприклад, якщо зараз швидку можна викликати при гіпертермічному синдромі (різке підвищення температури тіла), то за новими алгоритмами лікарі швидкої приїдуть додому до пацієнта при температурі від 39 і вище, та й то тільки в тому випадку, якщо жарознижуючі препарати не подіяли.

Більш того, згідно з нововведеннями МОЗ, швидку можна буде викликати тільки при травмах, які прямо загрожують життю людини.
Комментариев: 0
Добавить комментарий