На престольне свято Благовіщення освятили для храму нові накупольні хрести

З нагоди престольного свята митрополит Сумський і Охтирський Євлогій очолив богослужіння у Благовіщенському храмі Тростянця.

7 квітня, в Неділю 4-ту Великого посту, тростянчани святкували Благовіщення Пресвятої Богородиці. Основні церковні заходи проходили у Благовіщенському храмі Тростянця, де православна громада відзначила престольне свято. 

Розділити цю радість в Тростянець приїхав Високопреосвященніший митрополит Сумський і Охтирський Євлогій, який очолив Божественну літургію. 

Це одне з великих дванадесятих свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці. Саме з цієї знаменної для всіх людей події розпочинається нова світла сторінка в житті людства. 

Про це сповіщає Діві Марії Архангел Гавриїл, який привітав Її: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!». Бог змилостивився до людей і у цей день вселився у черево Діви, став людиною, щоб звільнити світ від гріха і влади диявола. 

Однак, це відбулось із добровільної згоди Діви Марії стати Матір'ю Месії, яка була абсолютно необхідна для втілення Сина Божого, тому що Бог завжди оберігає дар свободи волі людини. Діва Марія з великим смиренням прийняла від Бога звістку, що Вона обрана стати Матір'ю Спасителя світу і без будь-яких сумнівів у серці відповіла нашому Творцеві згодою.

Щира радість священнослужителів, світлі обличчя і чисті думки прихожан. Всі з`єдналися в молитвах. І відчувалося, що серця їхні б`ються в унісон. 

Молилися за милосердя і любов, за єднання правди і любові, за здоров`я прихожан і їхнє благополуччя, за мир, аби люди побачили одне в одному своїх братів і сестер, за збереження єдиної нашої держави і церкви.


  • Нехай милисть Божа перебуває завжди з вами, нехай благословення і покров Пречистої Божої Матері всіх оберігає від всілякого зла! – привітав всіх присутніх митрополит Євлогій.
  • Ваше високопреосвященство! Дорогий наш Владико! Від імені нашої громади хочу привітати вас з святом Благовіщення і подякувати від свого імені і всіх прихожан нашого храму, що ви завітали до нас на свято, звершили літургію. Ми надіємося, що Господь примножить ваші зусилля

      

У цей святковий день Божественну літургію в нашому храмі разом з Владикою і кліриками з кафедрального центру м.Суми, співслужили і настоятелі тростянецьких храмів, зокрема благочинний Тростянецького округу протеієрей Олександр, та настоятель Благовіщенського храму протоієрей Миколай. 

Велика кількість прихожан виявили бажання і з смиренням приступили до Причастя Святих Христових Тайн. Один з священослужителів помазав прихожан освяченим єлеєм.

Після Божественної літургії був звершений хресний хід навколо храму та освячені нові накупольні хрести.

Церковна громада приготувала обід для паломників та богомольців, що прибули на святкування до Тростянця.

Комментариев: 0
Добавить комментарий