Новий аграрний курс від "Батьківщини"

Власником землі має стати той, хто на ній працює.

Юлія Тимошенко продовжує відстоювати це. І тверда в своїй позиції, щоб не дозволити зробити землю товаром. Про це лідер «Батьківщини» заявила під час публічного обговорення Нового аграрного курсу України в Миколаєві.

Розвиток аграрної галузі — це запорука процвітання України, яка має перейти від сировинної до інноваційної моделі розвитку. Такі приклади можна знайти по всій Україні. На Миколаївщині, зокрема, таким є приватне підприємство «Fanchi», яке виробляє із власної сировини сільгосппродукцію (крупи, макаронні вироби тощо) та експортує її до Німеччини, Литви, Туреччини, Чехії, Казахстану. Юлія Тимошенко побувала на цьому підприємстві перед публічним обговоренням Нового аграрного курсу України, переконалася в успішності українських переробників агросировини. Вона впевнена, що досвід цього підприємства — яскравий приклад того, що якщо торгувати готовою продукцію, то прибуток в аграрному секторі може бути більший щонайменше вдвічі.


Але щоб на широку ногу поставити розвиток АПК на основі його багатогалузевості, найголовніше завдання - це закріпити своїх, українських фермерів на українській землі. Сьогодні, за словами Ю.Тимошенко, вітчизняні чорноземи на тіньовому ринку вже прибрали до рук кілька родин, і тепер намагаються це узаконити. Вони також не дозволять аграріям викупити за розумною ціною землю, на якій ті працюють. Адже якщо землю виставлятимуть на аукціони, ціна буде такою, що аграрії не зможуть конкурувати.

Саме тому, на її переконання, землю можна буде продавати лише тоді, коли ми відчуємо, що жодні транснаціональні латифундистські корпорації не зможуть її привласнити, коли банківська система стане стабільною. І першими кандидатами на отримання землі мають бути фермери, які на ній працюють. Водночас держава має подбати про те, щоб аграрії мали змогу купити землю за розумною фіксованою ціною і в кредит.


Справедливі правила в усіх сферах життя, зокрема і в аграрній галузі, на думку лідера «Батьківщини», запровадить Новий курс. Він передбачає ухвалення Нової народної Конституції, нової економічної політики, яка якраз і закріпить землю за селянами з правом успадкування, нової соціальної політики і нової стратегії миру.

Також Юлія Тимошенко підтвердила, що у новій Конституції планується надати сильні права громадянському суспільству, зокрема профільним Асоціаціям, однією з яких буде Асоціація аграріїв. Вона матиме право законодавчої ініціативи та вето щодо законопроектів, постанов та інших документів, які розглядатимуться у парламенті чи в уряді.

Комментариев: 0
Добавить комментарий