Сьогодні депутати Тростянецької міської ради Сумської області на черговій 20-й сесії прийняли бюджет і Програму економічного та соціального розвитку територіальної громади на 2025 рік. Загалом, видатків на утримання і розвиток громади, фінансування бюджетної сфери і комунальних установ передбачено на 378 мільйонів гривень.
Власні доходи громади становлять 251,9 млн. грн., решта – це державні трансферти на освіту, медицину, інші програми, що фінансуються або через міський бюджет, або напряму, як це є у галузі охорони здоров`я.
Як доповідала на сесії очільниця фінансового управління міськради Марина Субот, головними складовими бюджету громади є податок на дохід фізичних осіб, сплата за землю, єдиний та акцизний податки.
Складеним бюджетом на наступний рік задоволений і міський голова Юрій Бова.
- За останні чотири роки це перший найбільш збалансований фінансовий план, який дозволяє вести роботу з відбудови і розвитку не в умовах, образно кажучи, пожежі, а маючи реальну основу для виконання намічених планів, - прокоментував мер.
За словами очільника громади, усі галузі отримали фінансові ресурси. Пріоритетними напрямками залишаються підтримка сил оборони та забезпечення життєдіяльності громади. Програма розвитку передбачає продовження заходів з сталого відновлення, реалізацію потреб в освіті, соціальному захисті, охороні здоров’я, культурі, фізичній культурі і спорту.
А ще – реалізація планів і проєктів з подальшої розбудови Тростянецької громади. Їх список достатньо великий. Це продовження програми сталого відновлення – реконструкція привокзальної площі, залізничного і автовокзалу, завершення капремонту центральної автотраси та відбудова під ключ двох п`ятиповерхових будинків, які майже вщент були зруйновані росіянами в період окупації. А ще - збереження безкоштовного проїзду в громадському автотранспорті, капітальна реконструкція Центру первинної медицини, капремонти двох ліцеїв - №1 і №2, відкриття в сільських ФАПах аптечних пунктів, встановлення сонячних електростанцій на дахах трьох дитсадків, асфальтування кількох комунальних вулиць, запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів, перетворення ринку по вулиці Набережній на торгово-розважальний комплекс…
Загалом, Тростянецька громада прийняла такі головні фінансові документи, які дають можливість думати і проводити відбудову та розвивати свою територію.