Державна екологічна інспекція встановила факт скиду каналізаційних стоків у річку Боромля

У рамках опрацювання звернення, яке надійшло до Державної екологічної інспекції у Сумській області через застосунок "ЕкоЗагроза", державні інспектори обстежили зазначену в заяві територію в м. Тростянець. В ході огляду було встановлено, що неочищені стічні води з каналізаційного колодязя на перетині дороги за гаражами по вул. Б.Хмельницького витікають на поверхню та потрапляють на пониження рельєфу місцевості, заповненої водою, а також стікають у річку Боромля. 

Подальше відведення стоків здійснюється через прокладену під дорогою трубу до заболоченої місцевості і далі - в річку Боромля.
Фахівці інспекції здійснили відбір проб води, що витікає з каналізаційного колодязя та з труби, з річки Боромля вище та нижче заболоченої місцевості, а також відібрали проби ґрунту на земельній ділянці, прилеглій до насипної ґрунтової дороги, де виявлено трубу.
За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах встановлено перевищення біологічного та хімічного споживання кисню, що свідчить про наявність великої кількості органічних речовин. Також в одній з проб спостерігається високий вміст характерних специфічних для каналізаційних стічних вод показників, таких як ХСК, БСК5, ортофосфати та азот амонійний. 
Проведені вимірювання показників складу та властивостей ґрунтів також підтвердили факт забруднення земельної ділянки - виявлено перевищення вмісту амонію, сульфатів та органічних речовин.
За фактом забруднення поверхневих вод посадову особу обслуговуючого підприємства притягнули до адмінвідповідальності за ст. 59 КУпАП та за забруднення ґрунту - за ст. 52 КУпАП. Також Інспекція направила претензію для добровільного відшкодування шкоди, завданої внаслідок забруднення земельних ресурсів.
Додатково інспекція направила лист до Тростянецької міської ради щодо вжиття заходів по усуненню витоку каналізаційних стічних вод, унеможливлення у подальшому їх потрапляння у довкілля, а також поінформувала Сумську обласну адміністрацію.

Комментариев: 0
Добавить комментарий