Намісник Михайлівського Золотоверхового монастиря відслужив у Тростянці святковий молебень

Сьогодні у Вознесенському храмі міста Тростянець Сумської області відбулося велике святкове богослужіння – перше з моменту прийняття місцевої Свято-Вознесенської парафії до Православної Церкви України у пряме підпорядкування Предстоятелю ПЦУ Єпіфанію. З нагоди такого свята до Тростянця приїхав архієпископ Агапіт, намісник Михайлівського Золотоверхового монастиря міста Києва, який і провів разом з настоятелем храму протоєреєм Олександром Карпцем святкове богослужіння.

Багато мирян зібралися у храмі на богослужіння. Люди вітали один одного, священнослужителі промовляли вітальні молитви з приводу долучення парафії головного храму Тростянця до ПЦУ. Подія неординарна. Як сказав архієпископ Агапіт в Україні мало прикладів, коли з московського УПЦ виходить не просто парафія з храмом, а благочинний цілого церковного округу з головним храмом громади. І є сподівання, що прикладу Вознесенського храму наслідують інші парафії Сумщини. 

  • Чому важлива сьогоднішня подія? Тому що тростянецька громада разом з отцем Олександром показали приклад не тільки віруючим Сумщини, а всім православним України, що не треба нікого боятися, бо в єдності наше майбутнє і наша перемога, потрібно єднатися навколо Української держави і навколо Київського престолу, - сказав архієпископ.

У святковому богослужінні взяли участь високопосадовці місцевої влади - голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх та міський голова Тростянецької громади Юрій Бова. Після закінчення богослужіння вони разом схилили голови і поклали квіти до пам`ятника захисникам України.

Напередодні візиту в Тростянець, архієпископ Агапіт мав зустріч є керуючим  Сумської єпархії, архієпископом Сумським і Охтирським Мефодієм, з яким обговорив ситуацію в області.

  • Не має значення, що Свято-Вознесенська парафія перейшла до Православної Церкви України у пряме підпорядкування Предстоятелю ПЦУ. Відносини від цього в Сумській єпархії не погіршаться, а навпаки покращаться. Бо і владика Мефодій, і ми радіємо з того, що до помісної Української Православної Церкви долучилася ще одна громада, яка вийшла з московського патріархату. Чому ПЦУ створила такі умови, що окремі парафії можуть переходити безпосередньо під пряме підпорядкування Предстоятеля. Багато бояться не тільки священники, а й прості православні, що їх будуть переслідувати. Різні бувають ситуації. Тому по Україні багато громад і священників долучаються до ПЦУ. Потім з часом ситуація налагодиться і отець Олександр з громадою увійдуть до Сумської єпархії. І проблем ніяких не буде. 

Нагадаємо, відповідні Укази про перехід Свято-Вознесенської парафії Вознесенського храму до Православної Церкви України настоятелю храму протоієрею Олександру Карпцю кілька днів перед цим у Києві вручив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Єпіфаній в своїй резиденції. 

Комментариев: 0
Добавить комментарий