У Тростянці створюється перша релігійна громада Православної Церкви України

Таке рішення було прийняте групою жителів Тростянця Сумської області 2 лютого 2024 року після богослужіння на свято Стрітення Господнього. Службу проводив благочинний Охтирського церковного округу ПЦУ отець Андрій Бринчак. Потім він представив присутнім тростянчанам протоієрея Романа Кулішова, якого 25 січня 2024 року призначено благочинним Тростянецького благочиння Сумської єпархії Української Православної Церкви. 

«У Ваші обов`язки входить разом з священниками Вашого благочиння опікуватися навколишніми населеними пунктами, де відсутні сьогодні храми та парафії нашої Церкви», - зазначається в Указі керуючого Сумською єпархією ПЦУ архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія.

  • Тростянець дуже постраждав від російської окупації. Люди довели свою стійкість, мужність, віру. І мені незрозуміло, чому священнослужителі в цьому місті до цих пір не приєдналися до Православної Церкви України. Я не раз на цю тему вів розмову з настоятелем Вознесенського храму Олександром Карпцем, говорив йому: «Ми переходимо в ПЦУ, переходьте з нами». Відповідь була: «Ні». Сказати важко, чому так. Адже в нашій Україні має бути своя українська церква. А не належати до москви, яка на нашій землі не будувала ніяких храмів, а прийшла, як загарбник і убиває українців. Тому ми будемо створювати у Тростянці парафію єдиної канонічної Православної Церкви України, яку назвемо на честь Юрія Переможця, - запропонував людям Роман Кулішов.

Священник звернувся до присутніх з тим, щоб разом швидко повирішувати всі організаційні питання по створенню релігійної організації. Зокрема, за тиждень провести збір підписів жителів громади на її створення в м. Тростянець, далі провести установчі збори та інше.

  • У мене є велике бажання, час і можливості займатися розбудовою нової для Тростянця парафії. І ми молимося, щоб і Господь нам допоміг у цій справі, - сказав отець Роман. 

Того ж дня священнослужитель Р.Кулішов зустрівся з міським головою Тростянця Юрієм Бовою. Розмова тривала більше години, пройшла конструктивно, з порозумінням позицій обох сторін. 

  • Я запевнив міського голову, що ніяких протистоянь між релігійними громадами не буде, - сказав отець Роман. - Ми не будемо утискати тих, хто ходить до церков московського патріархату. Це їхній свідомий вибір.

Мер у свою чергу дав зрозуміти, що особисто він підтримує утворення в Тростянці осередку ПЦУ, що за цим майбутнє, однак з іншого боку він не може вплинути на позицію нинішніх священників, які продовжують перебувати в УПЦ. 

Одне з основних питань найближчої перспективи – приміщення для парафії Православної Церкви України. Юрій Бова не став відкладати це питання у довгий ящик і доручив працівниці апарату міськради з відділу комунального майна вже з понеділка підготувати для отця Романа кілька пропозицій по розміщенню приходу на перших порах. А заодно вивчити майнові питання по двох церквах Тростянця, які є пам`ятками архітектури національного значення, а відтак не можуть бути відчужені від держави.

Про самого священника Романа Кулішова відомо те, що у грудні йому виповнилося 43 роки. У 2002 році він закінчив Сумське Пастирсько-Богословське духовне училище, а наступного року – отримав диплом Київської духовної семінарії, де навчався на заочному відділенні. Вже протягом 21-го року і по сьогодні він є настоятелем Свято-Пантелеімонівського храму в с. Гребениківка. У 2004 році йому було вручено архієрейську нагороду – набедреника, у 2007 році удостоєний ще однієї архієрейської нагороди – наперсного позолоченого хреста,  у 2013 році Митрополитом Київським і Всієї України Володимиром був удостоєний сану протоієрея, у 2018-му був удостоєний церковної нагороди – права носіння палиці, і нарешті у березні минулого року указом Предстоятеля ПЦУ митрополита Київського і всієї України Єпіфанія був нагороджений митрою.

Довгий час ніс службу в лоні УПЦ мовсковського патріархату. Коли ж росія пішла повномасштабною війною на Україну, коли в тому числі і жителі Гребениківки на власні очі побачили, що таке «руський мір», після деокупації у 2022 році Роман Кулішов першим і поки що єдиним з священників колишнього Тростянецького району розірвав усі відносини з УПЦ московського патріархату. Священник разом з Пантелеймонівською релігійною громадою с. Гребениківка перейшли у підпорядкування Православної Церкви України. 

Одночасно з виконанням обов`язків благочинного Тростянецького благочиння Сумської єпархії Української Православної Церкви, отець Роман Кулішов продовжуватиме нести Божу службу в Свято-Пантелеімонівському храмі с. Гребениківка.
Комментариев: 0
Добавить комментарий