На Тростянеччині через людську недбалість вигоріло 5 гектарів лугового сухостою

Внаслідок недотримання правил пожежної безпеки, нещодавно в селі Станова Тростянецької ОТГ Сумської області вигорів луговий сухостій на площі біля 5 га. Пожежники встановили, що вогонь пішов з околиці села з вулиці Лебединської, що вказує на людський фактор у створенні надзвичайної пригоди.  

         Матеріальних збитків не нанесено. Але врятовано житловий будинок та господарчу споруду. Імовірна причина виникнення пожежі - необережне поводження з вогнем невстановленою особою.
Як прокоментували в 6-му пожежно-рятувальному загоні Охтирського районного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, головною причиною виникнення подібних пожеж є людська недбалість та недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Громадяни, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях та городах стерню або солому після збирання врожаю, розводять багаття весною. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання рослинності може призвести до пожежі на сусідніх земельних ділянках або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника.

З огляду на вищезазначене, в Охтирському районному управлінні Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та 6-му Державному пожежно-рятувальному загоні Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій наголошують - НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!

Майте на увазі, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн.і на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Крім того, 3 березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України та посилила відповідальність за злочини проти засад національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, що йдуть за статтею 113 "Диверсія", караються від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Комментариев: 0
Добавить комментарий