У риб починається відповідальний період - нерест

Починається новий життєвий цикл у риби – період нересту. Всім зрозуміло наскільки це для неї відповідальний момент. Адже від того, як він пройде, залежить кількісне та видове біорізноманіття водних біоресурсів в наших водоймах.Для охорони та відтворення водних живих ресурсів в нерестовий період на території Сумської області наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 21.03.2023 № 28, за погодженням Інституту рибного господарства НААН, встановлено весняно-літню заборону на промислове, любительське і спортивне рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах у такі терміни:

у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2023 року включно;

- у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2023 року включно;

- у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2023 року включно.

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області, за виключенням тих, що знаходяться в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється у період нересту любительський вилов (добування) риби з берега гачковими знаряддями з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів чи моторних суден у заборонених місцях у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Рибалки-любителі повинні чітко дотримуватися Правил любительського і спортивного рибальства, зокрема, не застосовувати при вилові вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів.

Нагадуємо, порушення правил рибальства карається як притягненням до адміністративної так і до кримінальної відповідальності, в залежності від суми нанесеної шкоди. Сума штрафів за порушення правил рибальства, згідно з КУпАП становить від 34 до 680 грн. Крім того, порушник повинен сплатити за незаконне добування (збирання) або знищення водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги збитки за таксами, відповідно до постанови КМУ від 21 листопада 2011 року № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».

Якщо ви стали свідками виявлення порушень - прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»:0 (800) 50-52-50або «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля:(096) 838-25-70 та (0542) 77-17-15

Комментариев: 0
Добавить комментарий