На Сумщині з 1 листопада вводиться заборона на вилов риби у зимувальних ямах

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.


З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 20.10.2022 № 96 визначено перелік зимувальних ям на період зимівлі 2022-2023 років у районі діяльності Сумського рибоохоронного патруля та з першого листопада 2022 року до початку весняно-літньої нерестового періоду у 2023 році встановлена заборона на вилов водних біоресурсів (з переліком зимувальних ям можна ознайомитись на сайті Управління).

На території колишнього Тростянецького району зимувальна яма знаходиться:

  • Боромлянська сільська територіальна громада, Охтирський район.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися встановленої заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У разі виявлення порушень – особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами чинного законодавства. При виявленні незаконного вилову риби терміново повідомляйте на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570, (0542) 77-17-15. 


Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області


Комментариев: 0
Добавить комментарий