Святі отці Сумської єпархії збирають підписи за вихід УПЦ з Московського патріархату


Більше тридцяти настоятелів церковних приходів Сумської єпархії підписалися під зверненням до митрополита Сумського і Охтирського Євлогія про вихід УПЦ зі складу Руської Православної Церкви. У зверненні священники висловлюють прохання звернутися до митрополита Київського та всієї України Онуфрія про необхідність якнайшвидшого скликання Собору Української Православної Церкви, аби висловити недовіру патріарху Кирилу та заявити про вихід УПЦ зі складу Руської Православної Церкви.


Зокрема, у зверненні вказується: «Вже майже місяць триває війна, розв'язана Російською федерацією проти України. Наша Батьківщина буквально стікає кров'ю. Гинуть і наші воїни, і мирні люди. Гинуть наші парафіяни та співгромадяни. Гинуть діти. Ми бачимо жорстокість і насильство з боку російських завойовників по відношенню до цивільного населення на окупованих ними територіях. Цинічно та планомірно знищуються підприємства, лікарні, школи, склади продовольства. Для кожної людини, що неупереджено аналізує те, що вже очевидно, що реальна мета Російської Федерації – це руйнування самої української державності. Події російських військових мають очевидні ознаки геноциду українського народу… З величезним болем ми змушені констатувати, що ті, кого ми вважали своїми духовними братами, ті, єдністю з ким ми дорожили, здебільшого стали інструментом брехливої пропаганди, спрямованої проти України, проти народу України… Потрібно з усією відвертістю і прямотою визнати, що вони зрадили нашу духовну єдність. Тому будь-яке підпорядкування нашої Церкви Московському Патріархату стало сьогодні неможливим. Це не предмет полеміки, це очевидний факт».


Всього по Сумській єпархії підписи вже поставили більше тридцяти священників. В Тростянецькому церковному окрузі, наприклад, його підтримали найбільші приходи - Вознесенського і Благовіщенського храмів міста, а також церков Боромлі і Гребениківки. Батюшки, які звернення підтримали, вказують, що висловлюються не тільки від себе, а й від імені багатьох своїх парафіян, які говорять про неможливість подальшого перебування Української Православної Церкви в лоні Руської Православної Церкви.


Збір підписів ще триває, хоча за нашою інформацією, саме звернення вже передане на розгляд митрополиту Сумському і Охтирському Євлогію. Головним у ньому є прохання звернутися до митрополита Київського та всієї України Онуфрія про необхідність якнайшвидшого скликання Собору Української Православної Церкви за участю єпископату, делегатів від духовенства, чернечих та мирян. Настоятелі церков переконані, що такий Собор має висловити недовіру патріарху Кирилу та заявити про вихід УПЦ зі складу РПЦ та отримання канонічної (законної) автокефалії, тобто повної незалежності під предстоятельством Митрополита Київського та всієї України Онуфрія.

Комментариев: 0
Добавить комментарий