Поки в Тростянці ділять землю одним, атовці її чекають

Чи не на кожній сесії Тростянецької міської ради Сумської області щедро роздаються у приватну власність земельні наділи в межах 2 га. Тільки дивуються люди певній «вибірковості» задоволення цього законного права кожного на отримання землі. 

Наприклад, наприкінці року в раді підготували рішення на заяви члена міськвиконкому О.П.Гончаренка (виділення у приватну власність 1.8654 га), керівника приватної охоронної структури в міській раді А.В.Касьянова (1.8654 га), голови місцевої чорнобильської організації В.Б.Сумченка (1.8653 га). Перед цим міська рада прийняла доволі резонансне рішення, яким надала дозволи дванадцяти громадянам на приватизацію біля 20 га землі. Всі вони виявилися керівниками структур міськради або їхніми родичами. На обласній сесії навіть створили комісію по перевірці законності даного рішення міськради. 

А ось учаснику антитерористичної операції проти російських окупантів на сході країни Сергію Антюхову в листопаді ц.р. на сесії  міськради в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства відмовили. Чоловік звернувся до депутата Віталія Поляковського, теж учасника бойових дій, тільки в Афганістані. Попросив того розібратися в причинах відмови.


Депутат В.Поляковський наприкінці грудня проблему атовця на сесії озвучив. Але з пояснень мера виходило, що С.Антюхов просив виділити йому землю, яка раніше вже була виділена іншій людині.

-        Якщо людина пише заяву на ту ділянку, яка комусь передана вже в оренду, користування чи приватну власність, як ми можемо цю земельну ділянку йому надати, - казав на сесії міський голова Ю.Бова. – Як ми можемо забрати у людини землю і передати атошнику?

Втім, перевірити через відкриті реєстри чи дійсно ця земельна ділянка вільна, виявилося справою дуже простою. І вже скоро відразу після сесії заступник мера В.Злепко журналістам називає вже зовсім іншу причину відмови – каже, що дана земельна ділянка має площу більшу, ніж два гектари.

То ж всі стали свідками очевидної маніпуляції. Взагалі, із земельними питаннями в Тростянці коїться щось дивне. Мер постійно піариться на тому, що в усьому підтримує атовців, чорнобильців та інших пільговиків. А на ділі відбувається зовсім інше. Шкода, що на сесії так і не озвучили, скільки атовців у Тростянецькій громаді бажають, але ще не отримали землю. Міський голова виправдовується, що мовляв ще у вересні минулого року вони попросили Тростянецьку раду ветеранів АТО, яку очолює Сергій Самойленко, подати їм такий список. Але той список все не несе. Він, виходить, і винуватий.

Між тим, бажаючих безкоштовно отримати омріяні 2 га землі багато, а землі з кожним днем все менше. Говорить про це і Юрій Бова, який все ж не виключає, що і у Сергія Антюхова шанс отримати землю ще є.


     -За Конституцією і Законом кожна людина має право на 2 га землі, - прокоментував мер. – Якщо ділянка вільна, якщо нікому не надано рішення на її розробку, так, людина отримає землю. Але таких земель вже залишилось небагато.

Що в ці слова вклав міський голова, кожен зрозумів по-своєму.

Комментариев: 0
Добавить комментарий