Маслозавод перетворили на руїни.

"Ламать - не строить...". 

За трохи більше десяти років Бовиного мерства, з діючої в місті промисловості щезли  деревообробний комбінат, цукровий завод, цегельний завод (на Охтирській горі), насіннєвий завод, завод Електропобутприлад… Зовсім недавно на руїни перетворили і маслозавод.

В часи радянської епохи на Тростянецькому маслозаводі працювало не менше сотні людей - було налагоджене виробництво, тут переробляли молоко, яке везли з навколишніх сільськогосподарських підприємств, практично в кожному з яких були молочно-товарні ферми.


То ж, у Тростянці все це молоко або пастеризували, або виробляли з нього масло, сметану та інші супутні молочні продукти. 

Але з часом почало виробництво молока в агропід­при­ємствах занепадати, в біль­шості АПК не те що скоротили - припинили утримувати молочне стадо, а ферми перетворилися у памятники безгосподарності. Відтак, почав втрачати обсяги і маслозавод.

Чим далі - тим більше виробництво скорочувалось, виникли борги із зарплати праці­вникам, почалося скорочення штату, а саме підприємство практично було доведено до банкрутства. 

Деякий час майно Тростянецького маслозаводу, як кажуть наші джерела, перейшло в підпорядкування Охтирського маслозаводу. Але як видно, і  їм воно стало в тягар… 

Для нинішньої тростянецької влади процес збереження одного з колись діючих під­приємств не стало пріоритетним. Міська рада на чолі з "найпрогресивнішим мером" любить тільки говорити про інвесторів, про перспективи створення нових заводів. Навчилися тільки  піариться над проектами. А в реальному жит­ті за останні десять років ми так нічого нового не побачили із створення діючих виробництв. 

Нинішні можновладці можуть заперечити - бодай на місці зруйнованого підприємства з`явиться нове. Можливо. Кажуть, що на цьому місці побудують підприємство по переробці зерна. Однак не будемо наївно вестися на цю "затравку".

По-перше, згадаємо про сонячні батареї - здається, жодного телеканалу Бова не пропустив з цією новиною. Ну то й що? Де батареї? 

По-друге, якщо нове під­приємство будуватиметься, то чому не в промисловому парку, що на околиці міста в бік Станової? Нагадаємо, в будівництво цього промпарку тростянецька міська рада вклала не один мільйон гривень як з міського, так і з державного бюджету. Виходить, гроші "закопали в землю", а той парк тільки вдалий піар-хід? А якщо б мер був справді господарником, то саме там би запропонував місце для нового підприємства - на околиці, туди підведений газ, електрика, вода з каналізацією.     

...На сьогоднішній день територія колишнього маслозаводу виглядає жахливо - мов після бомбардування. Нічого не залишилось. Що пустять наступним на руїни?...Комментариев: 0
Добавить комментарий