Депутати Охтирщини не підтримали запит щодо звернення до СБУ

На сесії Охтирської районної ради Сумської області, що відбулася у середу 12 травня, депутати від фракції «Сила людей» пропонували від імені районної ради направити запит голові СБУ І.Баканову щодо перевірки факту використання у Тростянці на День перемоги забороненої радянської символіки. Однак райрада своїм голосуванням цей запит не підтримала, розцінивши його політичним фарсом. Тим більше, що поліцією по вищеназваному правопорушенню вже ведуться слідчі дії.  

Нагадаємо, йдеться про факт, коли у Тростянці під час відзначення Дня перемоги одну із машин святкової автоколони намагались прикрасити червоним прапором, а потім деякі учасники дійства світлину біля цього прапора показали в соцмережі.

Депутатський запит до СБУ підготувала фракція політичної партії «Сила людей» (в області цю політичну силу очолює тростянецький мер Ю.Бова). На сесії текст зачитав депутат від цієї партії О.Котко. Його однофракцієць Ю.Заяц «підлив масла у вогонь», попередивши своїх колег-депутатів, «що своїм голосуванням ви зараз всі покажете ваше відношення до незалежності нашої країни і до можливих, не дай Бог, подій, які можуть початися саме з цих прапорів».

На які саме події натякав Заяц, «розшифрував» наступний виступаючий від «Сили людей» - депутат В.Злепко, який розповів, що по місту Харкову «працівниками Служби безпеки України був проведений ряд заходівдля того, щоб зупинити дії, які могли б спричинити з використанням комуністичної символіки перевороту в Харківській області». Говорив Злепко, що і в Сумській області були спроби за рахунок використання комуністичної символіки на День перемоги показати «що у нас тут багато людей, які бажають бути прибічниками Росії, бажають напевне створити якусь свою республіку і бажають, напевне, завести сюди російські війська».

Реакція більшості депутатського залу, на відміну від "Сили людей", була тверезою і прагматичною. Виступаючі з інших фракцій розцінили спробу «підключити» до цієї історії СБУ - політичним фарсом, мовляв в цій службі і без райради вже нею займаються. А по-друге, депутати вирішили не підміняти у розслідуванні очевидного порушення правоохоронні органи. 

  • У правоохоронців достатньо кваліфікованих фахівців, щоб провести неупереджене, об`єктивне розслідування і не треба органам в цьому заважати, - висловив свою думку представник партії «Слуга народу», голова райради Сергій Кірічко. 
  • Фракція «Європейська солідарність» відмовляється брати участь у голосуванні по цьому питанню, бо воно розклолює районну раду, - заявив депутат від цієї партії Анатолій Басов. 

Відчувалося і те, що депутаський корупс розуміє справжню мету маніпуляції від «Сили людей» в ситуації "з незаконною символікою" у Тростянці - це спроба переформатувати коаліційну більшість в Охтирській райраді і, можливо, самим в неї потрапити. Депутат Юрій Заяц під час свого виступу цього і не приховував. 

  • Я хотів би сьогодні звернутись до голови районної ради задуматись над той коаліцією, яка сьогодні у вас є, - сказав Ю.Заяц звертаючись до голови ради.

Коли всі висловились, то переважна більшість депутатів не захотіла розшатувати єдність в депутатському корпусі Охтирської районної ради і не підтримала подання до СБУ. 

Втім, самій Службі безпеки України варто було б поцікавитись, звідки у депутатів від фракції «Сила людей» стільки інформації про «наміри перевороту в Харківській області», «прибічників Росії в Сумській», «створення в ній якоїсь своєї республіки»  і про те, хто ж то «бажає завести сюди російські війська»...

Комментариев: 0
Добавить комментарий