Замість свята – тиша: у Тростянці вирішили відмовитися від традиційних заходів святкування Дня Перемоги


Вперше в історії Тростянця, що на Сумщині, святкування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пройде без факельної ходи молоді громади та урочисто-траурного загальноміського мітингу. 


Так вирішила міська рада, точніше міська комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку вчора, 6 травня, провів заступник мера Юрій Заяц. На цьому засіданні, як зазначається на сайті Тростянецької міської ради, головним питанням було саме відзначення травневих урочистостей до Дня Перемоги. Але прийняті на ньому рішення для більшості мешканців громади стали непередбачуваними – День Перемоги у Тростянці кожен святкуватиме «виключно за бажанням».


Що ж, пропонує влада до Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 травня ввечері замість факельної ходи молоді відбудеться покладання квітів представниками влади та громадськості до пам’ятника «Танк Т-34», що на площі 40-ї Армії. 


9 травня передбачено знову ж таки тільки покладання квітів до Меморіального комплексу «Недоспівана пісня» за участю керівництва громади з «усіма бажаючими», як зазначається у рішенні. Не буде ні організованого загальноміського пішого підходу людей до меморіалу, для чого раніше перекривався рух транспорту, ні влаштування живої алеї слави на честь визволителів за участі школярів, ні пригошання ветеранів польовою кашею у військовій палатці, що раніше роками відбувалося традиційно. Цього нічого не буде. Як і головного дійства того святкового дня - урочисто-траурного мітингу. 

Все пущено виключно на «власне бажання» - хто коли забажає, прийде, квіти покладе – і додому.

Комментариев: 0
Добавить комментарий