В сумнівних поставках продуктів харчування для дитсадків і шкіл «засвітилися» близькі родичі Тростянецького мера

На шостій сесії Сумської обласної ради, що відбулася кілька днів тому, депутати підтримали проведення обласними прокуратурою, поліцією та управлінням Держпродспоживслужби перевірок щодо законності постачання продуктів харчування в освітні заклади Тростянецької громади. 

Ініціатором проведення аудит-перевірок виступив депутат від фракції "Наш край", голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики Євген Южаков. У своєму депутатському запиті він наводить аргументи, що вказують на можливість недотримання вимог санітарії та встановленого державою порядку державних закупівель у сфері безпечності харчових продуктів для освітніх закладів, укладення незаконних договорів, а також зловживання службовим становищем деяких посадовців відділу освіти Тростянецької міської ради.

Джерелом для обласного депутата у написанні свого запиту стало звернення до нього депутата від партії "Наш край", але вже Тростянецької міської ради - Віктора Бочкарьова. Той повідомив, що має інформація, яка доводить, що відділом освіти Тростянецької міської ради порушується законодавство України при укладенні договорів про закупівлю продуктів харчування з постачальниками, які не мають експлуатаційних дозволів і державної реєстрації  потужностей. Все це і лягло в основу запиту депутата Сумської обласної ради Є.І.Южакова.


Пікантність ситуації полягає в тому, що двоє з трьох основних постачальників дитячого харчування в Тростянецькій ОТГ, кого планується піддати ревізії, є близькі родичі Тростянецького міського голови Юрія Бови. Це - підприємець Вовк Г.А., який є рідним братом дружини мера, та ФОП Бова К.Г. – невістка міського голови. Імовірно, що їм створювалися особливі, позаконкурентні умови, а на самих державних закупівлях «прокручувалися» серйозні суми бюджетних коштів Тростянецької громади. Наприклад, за період з 2019 по березень цього року обсяг державних закупівель на продукти харчування між ФОП Вовк Г.А. і відділом освіти Тростянецької міськради становить 3 млн. 393,3 тис. грн. По ФОП Бова К.Г. результати співпраці скромніші – 133,4 тис. грн.

Третім фігурантом перевірок є ТОВ «Сумська продуктова компанія». У запиті депутата Є.Южакова наголошується, що це товариство ще в лютому цього року перевірялася спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Вже тоді були виявлені факти грубого порушення гігієнічних вимог під час зберігання харчових продуктів (бруд, порушення температурних режимів), протермінована харчова продукція. У складеному акті №16 від 24.02.2021р. виявлені порушення кваліфікувалися як такі, що несуть загрозу життю та здоров’ю людини. За результатами перевірки було винесене рішення про тимчасове припинення обігу харчових продуктів, яким ТОВ «Сумська продуктова компанія» була зобов’язана   вилучити з обігу виявлені в ході перевірки харчові продукти.  

Однак все це ігнорується – більше, ніж 500 закупок продуктів харчування було здійснено ТОВ «Сумська продуктова компанія» вже після прийняття рішення про тимчасове припинення обігу харчових продуктів.


Депутат Є.Южаков також повідомляє, що проведений моніторинг договорів на закупівлю продовольчої сировини, розміщених на веб-сайті Prozorro, вказує, що постачальники ФОП Бова К.Г., ФОП Вовк Г.А., а також ТОВ "Сумська продуктова компанія" не мають відповідних експлуатаційних дозволів та реєстрації потужностей, а також погодження Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужбою).

Аби попередити шкоду здоров’ю та життю дітей, які харчуються в освітніх закладах Тростянецької міської ради, а також для запобігання зловживань владою та службовим становищем, Сумська обласна рада підтримала депутатський запит, в якому міститься прохання до силових структур та Держпродспоживслужби провести аудити/перевірки постачальників сировини та продуктів харчування ФОП Бови К.Г, ФОП Вовк Г. А. та ТОВ «Сумська продуктова компанія». А дії відділу освіти Тростянецької міської ради перевірять на предмет їх відповідності до Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального Кодексу України.

Комментариев: 0
Добавить комментарий