Мер Тростянця Юрій Бова потрапив до антирейтингу НСЖУ «Вороги преси-2021»

Серед десяти посадовців, політиків та підприємців України, які цьогоріч поповнили національний антирейтинг «Вороги преси», є і один представник Сумської області – це Тростянецький міський голова Юрій Бова. Напередодні Всесвітнього дня свободи слова, який відзначається 3 травня, Національна Спілка журналістів України затвердила і оприлюднила оновлений список антирейтингу. 


Хто поповнив цього року список "Ворогів преси"? Тут, зокрема, два народних депутати - Микита Потураєв та Ілля Кива, голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк, бізнесмен Павло Фукс, два міських голови – міста Запоріжжя Володимир Буряк та міста Тростянець Юрій Бова, Печенізький селищний голова, що на Харківщині, Олександр Гусаров та інші.

  • «Вороги преси» – це ті, хто прагне зменшити роль і вплив окремих журналістів та ЗМІ в цілому на суспільні процеси, використовуючи при цьому будь-які способи: тиск, цензуру, погрози, залякування, блокування, обмеження доступу на події, репресивне законодавство,- прокоментував голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Політики чи представники бізнесу можуть пишатися своєю владою і хвалитися статками, а при цьому увійти в історію як вороги свободи слова та журналістів.


Що стосується конкретно Юрія Бова, то його «заслугою» в потраплянні «у вороги преси» стало те, що він в ході минулорічної передвиборної кампанії намагався тиснути на комунальну телерадіокомпанію «Тростянець», вимагав, щоб журналісти були його «рупором», вимагав не показувати інших кандидатів. Після цього в ході сесії більшістю голосів від представників партії «Сила людей» (яку очолює Юрій Бова) було звільнено директора цієї ТРК Юрія Дарагана.

Рішення щодо «Ворогів преси-2021» затверджено під час засідання Секретаріату НСЖУ 29 квітня цього року. Номінанти до антирейтингу приймалися протягом квітня за спеціальною формою на сайті НСЖУ. Правом висунення скористалися журналісти, обласні осередки НСЖУ (зокрема, Запорізька облорганізація), редакції ЗМІ (зокрема, видання «Обозреватель», «Главком», «Апостроф», інформаційне агентство «Українські новини», газета «Україна молода»). Консультації щодо номінантів (з недостатнім обгрунтуванням при висуненні) проводилися також із керівництвом Івано-Франківської, Полтавської, Харківської, Сумської обласних організацій НСЖУ.

Національна спілка журналістів України – найбільша журналістська організація країни, до складу якої входить майже 19 тисяч членів. НСЖУ є членом Європейської та Міжнародної федерації журналістів.

Комментариев: 0
Добавить комментарий