На Тростянеччині фермер з агрохолдингом не поділили землю

«Зоною бойових дій» нагадує сьогодні земельна ділянка за селом Станова Тростянецької ОТГ, що на Сумщині. Тут не поділять цю землю місцевий фермер Валерій Остапенко та ТОВ «Дружба-Нова», що входить в агрохолдинг «Кернел». 

Днями фермер вирішив розпочинати там сівбу. Але приїхавши, побачив на тому місці сільськогосподарську техніку ТОВ «Дружба-Нова», механізатори якої теж збиралися проводити тут польові роботи. Чисельна охорона агрохолдингу не дозволила фермеру нічого зробити на спірній, як виявилося, земельній ділянці.

Фермер викликав поліцію. Одночасно правоохоронців викликала і інша сторона. Польові роботи, зрозуміло, припинилися, їх змінили оперативні дії слідчих поліції. 

  • Вони вважають, що земля, яку орендую я, тепер є їхньою. Але ж у мене на руках договори з тринадцятьма власниками земельних паїв, я оплачую орендну плату три останні роки. А хтось інший, виходить, тут веде сільськогосподарську діяльність, отримує з цього прибутки. Це якесь рейдерство, - вважає фермер.

В головному управління Держгеокадастру в Сумській області про цей спір не знають нічого. Але поінформували, що дана земельна ділянка вже давно орендувалася компанією «Українські аграрні інвестиції». Три роки тому вони їх передали в управління ТОВ «Дружба-Нова», яке входить до агрохолдингу «Кернел». 

  • Якби фермер вважав себе законним орендарем, то вже давно б довів свою правоту в суді. Часу для цього було вдосталь. Але чомусь не бажає цього робити,  – говорить один з регіональних керівників агрослужби ТОВ «Дружба-Нова» Владислав Огризько.

Поліція по даному земельному конфлікту нині проводить перевірку. Беруться свідчення від власників паїв, за участі обох сторін, фахівців та правоохоронців провели огляд земельної ділянки, перевірили межі спірної земельної ділянки. 

Не виключено, що конфлікт таки перейде в судовий спір. Але ж земля не чекатиме. І хтось таки посіє там зерно. Питання тільки в тому – зробить це дрібний сільський фермер чи потужний агрохолдинг?

Комментариев: 0
Добавить комментарий