Велике інтерв`ю Сергія Соболєва

Сергій Соболєв: «Високий рейтинг Юлії Тимошенко є свідченням того, що українці перестали вірити фейкам і брехні».


 За п’ять років українці вже давно мали збагнути «власною шкірою», якщо не мозком, хто є хто в нашій політиці. Катастрофічне падіння рівня життя громадян, зростання цін і тарифів, тотальна корупція, ріст злочинності, рейдерство і масова еміграція.
Проте влада все ж сподівається знову обдурити народ. Наступні два місяці промивки мізків очевидно буде особливо потужною: боти, пропаганда, фейки, блокування доступу опозиції до ЗМІ. Є велика вірогідність, що будуть підкуп, провокації і спроби фальсифікувати результат. Як «Батьківщина» протистоятиме цьому, ми запитали у першого заступника голови фракції цієї політичної сили у парламенті Сергія Соболєва. За його словами, команда Тимошенко приготувала методи протидії, яких фальсифікатори не очікують і будуть здивовані. Так само обіцяє, що після виборів про махінаторів не забудуть, і вперше в історії України притягнуть усіх до відповідальності.

 
«В Україні фактично зачистили свободу слова, за яку ми боролись на революціях»
 
Сергію Владиславовичу, як «Батьківщині» і Тимошенко працюється зараз в умовах тотального оббріхування, фейків, не тільки в соцмережах, але і на ТБ каналах?
Люди виходили на майдани у 2004-му і в 2013-му роках заради свободи слова, так ось: її зараз тотально зачищено і фактично знищено в Україні. В нашій країні закінчилась свобода слова, розпочалася епоха пропаганди.
На телеканалах ми наперед знаємо, кого будуть хвалити, а кого «бити». Причому, як в новинах, так і в аналітичних програмах.
Навіть в розважальних. На Суспільному Юлія Тимошенко регулярно є об’єктом глузування з боку Майкла Щура (Романа Вінтоніва).
Це вже виглядає просто трагічно. Ми рухаємося чітко шляхом авторитарної Росії. Подивіться, ті, хто самовіддано його оспівували, зараз гуртом працюють в Україні.
Частина пропагандистської машини Путіна буквально стала пропагандистською машиною Порошенка. І методи цілком ідентичні.
Але ж у Вас вже мав би виробитися імунітет на брудні технології. Адже їх застосовували проти «Батьківщини» і Юлії Тимошенко за Кучми, Ющенка, чи Януковича, а зараз особливо.
Ви знаєте, як це не парадоксально, але наша сила виявилась в наступному: у нас немає своїх телеканалів, у нас немає своїх програм на ТБ, в якихось інших ЗМІ. І саме тому, нам байдуже, які методи вони намагаються застосовувати, щоб далі продовжувати брехню Януковича, Манафорта, Азарова, бо все це одне ціле.
Я сподіваюсь ви розумієте, що процес над Манафортом, це не процес над Манафортом в США, це процес над пропагандистською машиною, яка вибудовувалась за Януковича, а далі — за Порошенка.
Методи ті ж самі: вільна журналістика скорочується, а пропагандистська машина, яка використовується в країнах диктаторських режимів, в тому числі у путінській Росії, стає ключовою машиною, де немає місця свободі слова.
В Україні після Революції Гідності мусить бути по-іншому, очевидно.
Ми всі сподівалися, що свобода слова буде закінчуватись там, де відбуватиметься наступ на такі цінності, як державна незалежність, державний суверенітет. А у нас сьогодні цілий ряд каналів за допомогою Порошенка, інших олігархів пропагують ідеології інших держав і ці канали абсолютно спокійно працюють.
ЗМІ, які дають різнобічну об’єктивну інформацію, різні думки, які діють в межах української незалежності, українського суверенітету, ключових принципів демократії, свободи слова, або закриваються, або їх перекуповують в будь-який інший спосіб, вигідний Порошенку.
Ви впевнені, що канали перекуповує Порошенко, чи його оточення?
Приміром, телеканал, який безпосередньо мав відношення до Олександра Януковича, перейшов до найближчої особи Петра Порошенка. Я не уявляю, як через санкції цей канал став каналом Порошенка.
Я не уявляю, як в обхід санкцій, канал який опосередковано належав Захарченку, раптом теж став фактично пропрезидентським…
Зараз спостерігається певна інформаційна блокада Юлії ТимошенкоОдні канали нищівно критикують вашого лідера і вигадують все нові фейки, маніпулюють, інші , наприклад, 112–й , як тільки в парламенті бере слово Тимошенко, одразу вмикають студію, новини. Чому так робиться?
Думаю, це співпадіння інтересів Банкової і Кремля. Хто на сьогодні контролює 112-й канал? Не будемо далеко ходити, от ми з вами сидимо і 112-й у прямому ефірі демонструє форум Порошенка. Державні чиновники різних рівнів, зібралися в робочий час на цей форум і його демонструють по 112-му.
Давайте зараз включимо Прямий канал, ви те ж саме побачите там. П’ятий —  без сумніву. Тому, я вважаю, що, на жаль, це і є найгірша ситуація, коли у нас свобода слова підмінена пропагандою.
 
«Скільки коштів було вкладено у фейк про «поганий газовий контракт». Виявилося, що він вигідний – Україна заробляла 3,2 млрд доларів щорічно»
 
Виходячи з цих складнощів, чи має «Батьківщина» інформаційну стратегію, щоб всю потрібну інформацію – наприклад напрями, тези Нового курсу, донести до українців. Ви маєте ці шляхи донесення інформації?
Без сумніву, вони дуже звузились, вони стають все менш і менш доступними для нашого лідера і нашої політичної сили. Є канали, в яких депутати, або політики від «Батьківщини» в чорних списках, їх не запрошують на ці канали.
Така ніби складна формула, але подивіться: скільки Янукович, Азаров, вклали коштів у фейки про, так званий, «поганий» газовий контракт. Їм з усіх сил за гроші допомагав Манафорт створювати спеціальні лобістські компанії при конгресі США, спеціальні інституції при Європейському Союзі.
І тут раптом відбувається щось надзвичайне: на базі цих «поганих» газових контрактів виникають дуже «взаємовигідні» харківські угоди. За це потім Порошенко став міністром економіки в уряді Януковича.
Ніхто ж не програв тоді Стокгольмський арбітраж, просто за дорученням Азарова, новий керівник НАК Нафтогаз, який став після відставки Тимошенко, підписав мирову угоду з Фірташем і 12 мільярдів кубів газу, фактично за копійки були віддані назад олігарху. Той газ, який Юлія Тимошенко свого часу повернула державі. 
Такі собі своєрідні схеми…
І тут раптом, на підставі цих «поганих» газових угод ми виграємо Стокгольмський арбітраж під кінець президентства Порошенка, який довів, що ці газові контракти геніальні.
Нам розказували про втрати в 32 мільярди доларів. Єдина проблема, що це не втрати, а доходи і Стокгольмський арбітраж це довів: країна отримувала завдяки транзитному контракту приблизно 3,2 мільярдів доларів щорічно, за десять років, це якраз і є сума в 32 мільярди доларів.
 
«Газовий контракт Тимошенко стримував запуск нордстрім-1 і нордстрім-2, бо росіяни все одно мусили платити за транзит 110 мільярдів кубів за рік»
 
І це не єдине подібне звинувачення Юлії Володимирівни щодо підписаного контракту.
Так. Другий фейк, який розвіявся Стокгольмським арбітражем, що принцип: бери, або плати, не діє не лише для Gaz de France, та інших 20 газових компаній, які звернулись в Стокгольмський арбітраж. Таким чином було доведено, що це принцип не ринковий, він так само не діє і для НАК «Нафтогаз України».
Але, в той же час, другий принцип — це принцип газового транзитного контракту: скільки б газу Росія не прокачувала через Україну, заплатить, все одно, за 110 мільярдів кубів. Газовий контракт Тимошенко стримував запуск нордстрім-1 і нордстрім-2, бо росіяни все одно мусили платити за транзит 110 мільярдів кубів за рік.
Можна сказати, що це доволі професійна робота? Тобто, від підписання тієї угоди інтереси України не постраждали?
Звісно. Але людям вкладали у свідомість зовсім інше – невигідні газові контракти Тимошенко. І маніпуляції частково спрацювали. І тепер, буцімто усі з острахом сидять і думають, що буде, коли наступить 31 грудня 2019 року, адже цей контракт не продовжено нинішньою владою, а нового немає.
Нібито ми більше не купуємо російський газ, хоча всі розуміють, що ми закуповуємо російський газ, але через посередника, який його заганяє нібито в Європу.

Досі так і не побудована гілка, аби норвезький газ через Польщу міг доходити до нас. Не запущено LNG-Термінал, для отримання газу з Близького сходу та США, які готові постачати його нам. Це знову лягає на плечі новому президенту, який буде змушений знову починати важкі переговори.
Повертаючись до шляхів донесення інформації. Все ж таки, треба це розповідати і людям, тому що українці переважно знають про невигідний контракт, який підписала Тимошенко.
Тільки люди отримують порівняння: газові платіжки десять років тому, при «невигідному» контракті Юлії Володимирівни, і платіжки за газ при «вигідному» господарюванні пана Порошенка та всіх інших сьогодні.
Вони порівнюють і бачать, що ціна на газ зросла в 11 разів, при тому, що ціна на російський газ і світовий газ, впала приблизно в два рази. От і відповідь на всі запитання.
 
«Попри суцільну пропаганду, Порошенко програє день за днем. Вдвічі вищий рейтинг Тимошенко показує, кому українці вірять»
Недавно була розповсюджена багатьма ЗМІ брехлива заява Віктора Ющенка, у якій він звинувачував Тимошенко в тому, що вона перешкоджала отриманню Томосу. Потім Патріарх Теофіл IIIспростував ці закиди. Але чи є такі можливості – щодня реагувати на цей шквал брехні, який постійно продукується?
Це найкраще спростовують ті, кого це стосується. Так само, як тоді, коли такий собі політикан, котрий був керівником виборчого штабу Януковича, а надалі —  найактивнішим членом Партії Регіонів і стояв з повітряними кульками «НЕТ НАТО», зараз розповідає про те, як Тимошенко зривала підписання Плану дій, щодо членства в НАТО. Хоча перевірити це дуже легко, вона залишається єдиним прем’єр-міністром України, повторюю – єдиним, який офіційно подав заявку до НАТО, щодо Плану дій. Це було напередодні Бухарестського саміту.
Але, той же Тарас Чорновіл, який стояв з повітряними кульками «НЕТ НАТО», біля трибуни парламенту, два місяці, разом з усією пропутінською нечистю, блокуючи питання до приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО, розповідає про те, що Тимошенко була проти членства в Альянсі. Хіба не цинізм?
Я думаю, що у людей не коротка пам’ять, що вони все пам’ятають. І те, що Ющенко, як і Порошенко, на жаль, провалили, найкращі сподівання мільйонів громадян на демократію, заради якої вони виходили на Помаранчеву революцію, на Революцію гідності. Демократії, яка проявляється в свободі слова, в справедливості судів, в реформах, в гідній заробітній платі.
Сам факт підтримки Ющенком Порошенка, вже є найкращим прикладом того, до чого країну довів Ющенко і до чого її довів Порошенко. А слова патріарха про брехню зайвий раз переконують у кого сьогодні Ющенко на підтанцьовці, і яка в нього «правда».
Як на мене, брехня і фейки вже давно набридли українцям. І багато людей розуміє хто їх продукує і для чого.
 Ці фейки і ця пропаганда Порошенка, а до цього пропаганда Януковича, у всіх них один хазяїн пропаганди — це Манафорт. Його принцип: розподіляй і володарюй, його плакати про три сорти українців — це все абсолютно відповідає баченню і Януковича, і Порошенка. Це все розраховано на недолугого, як вони вважають, середньостатистичного громадянина України. Але ж це не так. Громадянин України – один із найбільш освічених в європейському просторі. Саме тому на кожне надумане звинувачення у нас є відповідь.
Наприклад , Герасимов — керівник фракції БПП, заявляє про те, що Тимошенко не голосувала за визнання РФ країною агресором. В цей момент він виїжджає на засідання ОБСЄ Парламентської асамблеї, де програється наша позиція. І сам особисто Герасимов не голосує за звернення до ООН, у якому Росія названа країною-агресором, а Тимошенко за це голосує. Так само, як голосує за інші п’ять десятків законодавчих актів, в яких Росія названа країною агресором. Що це?
Або, фейки про те, що Тимошенко не допомагала бійцям АТО. Та ні, Тимошенко не раз, разом з партією «Батьківщина», перераховувала кошти і всю заробітну плату на допомогу армії. Саме Тимошенко зробила усе можливе для того, аби допомогти оснащенням наших захисників тоді, коли нічого не робилося і країна не могла забезпечити ні бронежилетами, ні приладами нічного бачення. Допомагала, разом з партійцями, кільком батальйонам.
Попри суцільну пропаганду і бруд, Порошенко програє день за днем. Вдвічі вищий рейтинг Тимошенко показує, кому українці вірять.
Зараз готується запуск цілого ряду опитувань і фальсифікацій. І вони вже впроваджуються. Ви ж бачите. Юлія Володимирівна вже зробила з цього приводу заяви.
Здається, при злочинний владі Януковича такого масового психозу не було? Ця технологія запозичена з Росії?
Ви знаєте, що ключові фабрики тролів створювались в РФ?
Так, на Ольгіно, Савушкіна…
Всі знають, що фабрики тролів Російської Федерації створюються їхніми спецслужбами і невтомно «працюють» по всьому світові, для дискредитації і підриву довіри.
Порошенко та його прибічники використовують фабрику тролів у вигляді порошенкоботів, це очевидно. Але я думаю, що тут важливо інше: в Україні методи Путінської пропаганди використовуються не лише на телебаченні, але й в інтернет-просторі. Ось що є найстрашніше.
Дійшло до того, що навіть «кіборгів», АТОвців, які взяли участь у з’їзді Юлії Тимошенко називають зрадниками, купленими. Декому з учасників форуму навіть довелося відмовлятися від своїх слів, які є на відео. Мені здається, ви не були готовими до подібного бруду і маніпуляцій.
Що стосується військовослужбовців, котрі пройшли бойові дії, «кіборгів», то це їхнє право приходити на зїзди, висловлювати свою позицію, підтримувати тих, чи інших політиків.
Але коли це спростовує Порошенко, це лише зайвий раз доводить, що головнокомандуючий так і не став головнокомандуючим української армії, яка складалася із добробатів, котрих влада зачистила, і зі Збройних Сил, котрі відроджувались. Для нього є свої в армії, і чужі. Свої – це всі хто його підтримує, чужі – це всі хто його не підтримує.
 
«Ніхто не може спростувати слова Паульо Коельо. Він оцінив хто така Юлія Володимирівна Тимошенко: борець, яка на відміну від гутаперчевого хлопчика, була завжди залізною леді»
 
Ганебно, коли тролі обзивають наших захисників образливими словами.
Що стосується фільму, який був показаний. Ніхто ж не може спростувати слова Пауло Коельо чи колишнього генерального секретаря НАТО і будь-які слова, що там були сказані. Це реальні кадри, реальні слова, які були сказані всіма цими дійовими особами.
Це не був фільм, де вони закликали голосувати за Юлію Тимошенко, як кандидата в президенти. Це була оцінка її діяльності за довгі роки її політичної кар’єри. Тому будь-які спроби подавати це за спроби агітації за неї, як за кандидата в президенти, щонайменше це виглядає смішно.
Тому і не було жодних спростувань стосовно того, чи давав Пауло Коельо інтерв’ю напередодні з’їзду, агітуючи за Юлію Володимирівну Тимошенко, як за кандидата в президенти? Без сумніву, ніхто такого завдання не ставив, але Пауло Коельо оцінив хто така Юлія Володимирівна Тимошенко: борець, яка на відміну від гутаперчевого хлопчика, була завжди залізною леді.
 
«Анкетування» порушує цілий ряд статей закону- підкуп, «брудні» гроші на агітацію з-поза офіційного фонду кандидата, збір персональних даних. Сподіваюся на належну реакцію поліції, а затримання стануть «холодним душем» для порушників»
 
Ще одна технологія набирає обертів — про всій Україні ходять агітатори, збирають у людей дані, підписують з ними угоди – особисті зобов’язання, роздають їм по 1000 гривень. Цікавляться, як вони ставляться до Порошенка і його реформ. Про таку роботу активістів повідомляють представники ОПОРИ. Таке анкетування» законне?
Це порушення одразу цілого ряду статей законодавства про виборчий процес.
Перше порушення, це сам факт роздачі грошей, або обіцянки роздачі грошей за агітацію. Цього не може бути, бо будь-які кошти, що використовуються під час виборчої компанії, повинні виплачуватися офіційно, з офіційного фонду кандидата в президенти. Настільки мені відомо, такого офіційного фонду кандидата в президенти немає.
Друге питання — це сам факт підкупу виборців через таку собі методику, коли ти підписуєш угоду про агітацію і пропаганду. Знову таки: заведіть гроші до фонду, покажіть їх, заплатіть людям і поіменно ми будемо знати, хто отримав від Порошенка кошти для того, аби агітувати за нього.
І третій фактор: коли пропонують через поквартирний обхід, або безпосередню агітацію в наметах, використовувати незаконний метод підкупу виборців. Все це оголосив під час своєї прес-конференції міністр внутрішніх справ, який отримав десятки тисяч таких звернень.
І ми сподіваємось на те, що ми почуємо про перші затримання таких осіб, які використовують метод підкупу, і які підкуповуються. І тоді це буде холодним душем для тих, хто через спеціальні схеми будуть фактично використовувати голоси виборців в такий спосіб.
І останнє — це пряме порушення закону про захист персональних даних, де ніхто не має права брати у людей  паспортні дані.
Чи будуть ці «анкетувальники» і організатори цих «соціологічних опитувань» нарешті покарані?
Всі ж розуміють, що це ніякі не анкети, це все є прямий підкуп виборців. Але про це повинен сказати суд, який мусить нарешті, за заявами громадян, за активною дією Національної поліції поставити крапку в такому підкупі. Їхні керманичі це обіцяють.
Якщо раптом крапку не буде поставлено і Ваша команда прийде до влади, чи повернетеся до цього питання?
На жаль, це ті ж самі методи, що і за Януковича. Ющенко, в свій час пробачив усе Януковичу, а потім навіть підтримав Януковича в другому турі, хоча він його підтримував спочатку і його уряд.
Я переконаний, що такої домовленості з нашого боку з порушниками закону не буде. Але ми все зробимо можливе, щоб фальсифікатори відповіли по закону.
 
«Підняття пенсій та зарплати з 1 березня, бо принцип мультиплікації інфляції спрацьовує протягом тижнів. Вони хочуть, щоб до завершення виборів інфляція не встигла досягти полиць магазинів.»
 
Так кажуть, що людям дають тисячу гривень, і ми розуміємо, що зараз такі злидні, що люди беруть гроші, і підписують ці документи. Але є ще таке: підвищення пенсій і зарплат з 1 березня. Монетизація субсидій з березня. Це прихований підкуп виборців чи простий збіг?
Постійно змінюються правила гри, за якими ти можеш претендувати на субсидію. Це при тому, що твоя заробітна плата, пенсія чи інші доходи родини залишаються ті ж самі.
Чим зараз звітує Порошенко? Він не звітує кількістю робочих місць, які були створені за час його президентства, якимись значними досягненнями. А може звітувати тільки одним: скільки мільйонів громадян покинули цю країну. Вони покинули цю країну і в надважких умовах зараз працюють в Польщі, Сполучених Штатах, Австралії, Канаді, Іспанії, по всьому світу. І тепер урядовці хочуть позбавити їх родини субсидії. Яке ви маєте право позбавляти, якщо ви розказуєте, що субсидія це єдиний механізм захисту? Хоча я вважаю, що субсидія, це єдиний механізм появи нових і нових рабів в державі.
Яких найбільших провокацій і фейків ви очікуєте до закінчення компанії? Як будете з ними боротися?
Візьміть увесь «джентльменський набір», який команда Манафорта готувала Януковичу. Це зараз пропагується через більшість українських ЗМІ, тобто через засоби пропаганди Порошенка. Ви зрозумієте, що нічого не змінилося, той самий «джентльменський набір», тільки єдине, ми діємо і живемо в абсолютно інших умовах.
Я вам навів приклад тільки з газовим контрактом, який виявився не провальним, а досить добротним, який дозволив країні вижити ці 10 років. І якщо у нас і був провальний контракт, то це Харківська угода, яку так хвалив Порошенко і собі таким чином заробляв місце міністра економіки в майбутньому уряді Януковича-Азарова. І подібна історія по кожному іншому фейку, який розповсюджується пропагандистами Порошенка.

Я думаю, що наші громадяни за ці 27 років Незалежності настільки наслухались цих пропагандистських машин, які використовувались в той самий спосіб, який узагальнив пан Манафорт. Я ще раз повертаюсь до цього генія корупції, генія бруду, схем Манафорта, які використовував Янукович, Ющенко, тепер використовує Порошенко. Як на мене, нічого не змінилося, навіть набори ті ж самі.
«Найкращою агітацією за Юлію Володимирівну Тимошенко є те, що відбувалося за часів, коли вона як прем’єр-міністр, в умовах світової економічної кризи не дала нашим громадянам відчувати себе кинутими.»
 
Але Ви передбачаєте, що за ці 2 місяці, буде ще багато бруду вилито на Тимошенко, на «Батьківщину»?
Для цього платять заробітну плату усім, так званим, експертам, журналістам (я їх називаю пропагандистами).
Втім, найкращою агітацією за Юлію Тимошенко є те, що відбувалося за тих часів, коли вона як прем’єр-міністр, в умовах світової економічної кризи не дала нашим громадянам відчувати себе кинутими.
Ми вже бачили на виборах фальсифікації, вкидання бюлетенів, каруселі, «тітушки»… Влада хоче ще раз наступити на ці ж граблі? Не боїться людського гніву?
Відповідей є декілька. Перша — подивіться декларацію президента і його найближчого оточення. І ви зрозумієте, що стимулює його далі залишатися на посаді президента. Подивіться його загальні статистичні дані корупції, падіння доходів громадян, мінімальної пенсії, мінімальної заробітної плати, еквівалент цього світовим валютам.
За Тимошенко, під час світової економічної кризи, в Україні середня пенсія становила майже $300.
Стосовно підготовки фальсифікацій, то вже відповідь мають дати правоохоронці. На цих виборах почали використовувати інші технології: заведення десятків технічних кандидатів для того, щоб мати можливість через цих кандидатів заводити «правильних» членів дільничних комісії, які будуть «правильно» рахувати.
Але навіть на все це є протидії, і ми зможемо знайти методи, які допоможуть зупинити масштабні фальсифікації.
Як можна захистити результат вже безпосередньо під час виборів?
Навіть один член ДВК може зупинити фальсифікацію в комісії. А у нас, як ви розумієте, є достатня кількість людей, які зупинять це так само, як вони зупиняли і за Януковича, і за його попередників, коли такі фальсифікації запускалися.
На жаль, ми не змогли змінити закон лише в одному: це непомірна кількість членів ДВК, навіть в невеликих сільських округах, де на невеликій сільській виборчій комісії треба буде заповнити вакансію в 30, а то і в 40 членів комісії.
Але у нас на кожну отруту є протиотрута. Деякі методи (я зараз не хочу їх розкривати) будуть відвертим здивуванням для тих, хто готує таку провокацію.
Якщо говорити про фальсифікації, то складається враження, що влада не боїться. Невже досвід попередників нічого так і не навчив нинішню владу?
Заміна Януковича на Порошенка нічим не відрізняється. Це завжди була одна команда. На жаль, усі спроби реально змінити владу за часів Тимошенко, зупинялися через певні перепони.
Наприклад, Ющенко скасовував десятки актів Кабінету міністрів Тимошенко, які давали можливість розвиватися країні. Так само, на жаль, на сьогодні у нас навіть немає можливості проведення цих актів через діючий Кабмін.
Тому я сподіваюсь, що це будуть перші вибори, на яких дійсно до влади прийде людина, котра все життя боролася з режимом Януковича та з цінностями, які пропагував Янукович.
Я сподіваюсь, що в той момент, коли християни західного обряду будуть святкувати пасху, вже будуть оголошені офіційні результати виборів. Ми вперше, можливо, отримаємо владу, яка буде не продовженням влади олігархату, не продовженням влади тих схем, які використовуються нині, навіть в умовах війни, а це буде абсолютно інший підхід. Той підхід, що використовується в країнах, які стали на демократичний шлях розвитку.
 
«Путін ввів санкції проти свої ворогів – патріотів України і Тимошенко зокрема. Порошенка і його оточення в санкційному списку немає. От вам і відповідь, кого підтримує агресор»
 
Путін заявив, що очікує перемоги на виборах будь-кого, крім Порошенка. Це маніпуляція?
Путін ввів санкції проти патріотів, в тому числі і Тимошенко. В цьому санкційному списку ви не побачите, ані Порошенка, ані когось з його найближчого оточення. От вам і відповідь на запитання.
Причому у них досить стара схема. Колись Леонід Данилович хотів бачити своїм опонентом Симоненка, бо в нього легко вигравати. Але проблема в тому, що Порошенко дохазяйнувався до такого стану, що він вже в другому турі програє навіть Бойку.
На окремих моїх знайомих так сильно діє ця пропаганда, що вони впевнені: якщо прийде до влади Юлія Тимошенко, вона здасть Україну Путіну. Що таким людям говорити?
Дивіться, у нас була, так звана, моральна когорта людей, яка закликала в 2010 році під час другого туру, причому вони це закликали, в основному у Західній і Центральній Україні — голосувати проти всіх.
Тому іншими словами: вони підтримали Януковича, тому що на Західній Україні і в Центрі ніхто б і так не підтримав Януковича, за нього голосували переважно на Півдні і на Сході.
Так до чого я веду? Це відповідь на ваше запитання. Ці люди, які не пішли на вибори, або голосували проти всіх і прямо підіграли Януковичу, аби той став президентом. Він зрадив країну, він втік до Москви, він закликав до України путінські війська. Однак, люди не хочуть це сприймати, як аргумент.
Якби у 2010-й році президентом стала Тимошенко, то Крим був би українським, і не було б втраченої частини Донбасу та протистояння людей.
Я вважаю, що кожен громадянин повинен чітко подивитися і оцінити. Прем’єрство Тимошенко були роками реального економічного прориву. На жаль, дехто про це чомусь забув.
Технології «проти всіх» і те, що нині вкладається в голови українців: Юлія Володимирівна — агент Кремля, спрямовані на одне й теж, аби відібрати голоси?
Звісно. Схема –  «не голосуй за Тимошенко», бо вона когось «агент»  — така ж як «проти всіх» у 2010 році. Тоді вона спрацювала, щоб переміг Янукович. Зараз має спрацювати на Порошенка. Але якраз Янукович і Порошенко і є реальними агентами Путіна. Обоє розколювали і розколюють країну, обоє грабували і грабують, робили і роблять її слабшою. Хіба не цього добивається Путін? Обоє маніпулювали і маніпулюють свідомістю людей за схемою Манафорта.
«Успішний шлях, який пропонує Тимошенко – парламентська республіка. Ми сподіваємося, що з підтримкою народу нам вдасться це зробити»
Як буде організована система влади, якщо переможе Тимошенко? Поки не оберуть новий парламент, нового очільника уряду, буде досить непросто робити зміни в державі, хоча Юлія Тимошенко заявляє, що кардинальні зміни відбудуться вже протягом 100 днів на її посту президента, інакше вона піде у відставку.
Я вважаю, що це не порожні слова. Одразу слід почати відлік перших ста днів президента Тимошенко. Більше того, нам потрібно зробити висновки із всіх попередніх моделей існування нашої країни за всі роки незалежності. Ці всі моделі орієнтувалися на доброго царя, як у Росії. Ці моделі орієнтувалися на президентську республіку, навіть в парламентсько-президентській республіці. І вони були приречені на провал, бо найбільшим зрадником країни виявлявся президент України. Тому, ключове питання, це є найважливіше питання: зробити висновки з помилок і йти шляхом який не приховує Тимошенко: потужний прем’єр, потужний уряд, парламентська республіка — це є відповідь на виклики часу.
Приміром, протистоїть парламентська республіка в Ізраїлі, який постійно знаходиться в стані війни. Так само, прикладом успішної парламентської республіки є Велика Британія.
Саме тому ці зміни повинні бути ухвалені дуже швидко. В цьому ми сподіваємося на підтримку народу і народної ініціативи.
Я ж кажу про те, що до осінніх виборів ще треба якось дожити, а парламент буде заважати, якщо Юлія Володимирівна стане президентом.
У нас є інша практика, кожен парламент пристосовується до нового президента. Але це найстрашніше, що тільки може бути. Нам не потрібні пристосуванці, нам треба ті, хто свідомо буде голосувати за демократичні перетворення, які зможуть протистояти путінській агресії.
Україна може стати потужною країною, якщо не буде двовладдя прем’єра і президента. Де буде єдиний прем’єр, єдиний уряд з парламентською більшістю.
Повноваження президента, як гаранта конституції, слід залишити в частині використання права вето, це є той запобіжник, який завжди буде спрацьовувати, коли ухвалюватимуться якісь рішення.
А чи не розпустить Юлія Володимирівна парламент?
Вона не має права розпустити парламент. Я переконаний що Юлія Володимирівна не стане діяти в незаконний спосіб. В останні півроку не можна розпускати парламент.
Тільки в законний спосіб, через вибори потрібно робити законну заміну парламенту.
На які перші важливі рішення: економічні та соціальні, варто очікувати, якщо Юлія Тимошенко стане президентом України.
Я думаю, що ключовими рішеннями будуть ті, які проголошені (якщо йдеться про економічні і соціальні рішення) в Новому курсі. Те, що стосується податкової реформи, тарифної політики, цінової політики, зарплатної реформи, судової реформи, пенсійної реформи, антикорупційні механізми. Те, чого чекає країна.
Не маю сумнівів, що Юлії Володимирівні вдасться змінити державу. Скільки б їй це не коштувало. Їй не звикати. І люди це відчують досить швидко.
P.S. Коли інтерв’ю з Сергієм Соболєвим вже було готове до публікації сталися досить важливі події, які ми не можемо залишити без уваги. Це -реєстрація кандидатом в президенти України однофамільця лідера «Батьківщини» — Юрія Володимировича Тимошенка і спроби за допомогою «тітушок» зірвати зустрічі Юлії Тимошенко з виборцями в Кривому Розі, Білій Церкві, Києві. У хід пішли навіть димові шашки. Ми запитали у Сергія Соболєва: кому ці провокації вигідні і хто за ними стоїть?
Сергій Соболєв: Це зайве підтвердження того, що Порошенко буде заради влади іти на все. На жаль, саме це ми і передбачали: коли не діє підкуп починаються прямі погрози. Ми побачили це в Білій Церкві, де в багатотисячний натовп прихильників Юлії Тимошенко, кидали димові шашки, а у Києві поліція у молодиків відібрала вогнепальну зброю, кастети, зеленку – це були аргументи з якими люди йшли на зустріч з кандидатом у президенти?
Я думаю, що це та схема про яку говорили нещодавно політики і експерти – один із заступників голови СБУ фактично особисто відповідає від Порошенка за всі ці брудні технології. І саме спеціальний підрозділ під його керівництвом, готовий до подібних провокацій. Тобто орган, який покликаний займатися боротьбою за державний суверенітет, використовується для боротьби з політичними опонентами.
Крім того, ми зустрілися і з іншими дешевими технологіями. Після виключення так званого кандидата в президенти Юрія Тимошенка з фракції «Народний фронт», ця людина знайшла «притулок» в Адміністрації Президента. І саме тому в такий спосіб був зареєстрований двійник Юлії Володимирівни.
Але чи допоможе це? Щось подібне наші опоненти використовували і на попередніх виборах. Але я думаю, що цього разу вони не пройдуть.
І, буквально, недавно, у прямому ефірі на одному з телевізійних каналів всі ключові кандидати в президенти зрозуміли, що змагатися потрібно не між собою, а з цією продажною, корумпованою верхівкою Адміністрації Президента. Парадоксально, але факт: якщо не буде діючого президента – всі напрацьовані схеми рухнуть, а натомість їм потрібно буде відповідати за все, що вони зробили з країною. Тому 31 березня ця корумпована верхівка використовуватиме всі брудні методи: підкупи, «тітушки», погрози, шантаж і все інше. Лише б залишитися.
Коли об’єдналися кандидати і оголосили, що вони за відкриті та чесні вибори, за координацію штабів, за спільний контроль на дільничних, в окружних виборчих комісіях – всі ці заходи, я переконаний, дадуть можливість впіймати на гарячому тих, хто готовий підкуповувати і фальсифікувати волевиявлення українців. Але в будь якому випадку нас чекають досить непрості кілька місяців. І з нинішньою владою та її технологами треба бути готовим до найгірших сценаріїв. І давати відсіч.


Джерело

http://newformat.info/politics/sergij-soboliev-visokij-rejting-julii-timoshenko-ie-svidchennjam-togo-shho-ukrainci-perestali-viriti-fejkam-i-brehni/?fbclid=IwAR3I-m7qvvu7B4L0-hninESp0PFDawTat0WbrLeXQyop2fHA8UPR9Vk7-Sc
Комментариев: 0
Добавить комментарий