П`ЯНІ ЗА КЕРМОМ: 89 водіям за керування автомобілем з ознаками сп’яніння Тростянецьким судом накладено штрафів на загальну суму 1,2 млн. грн.

За січень-вересень 2019 року на розгляді Тростянецького районного суду перебувало 138 протоколів, складених за фактами керування  транспортними засобами  у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння та за відмову водія від проходження  огляду на стан сп'яніння, тобто за ознаками правопорушень, передбачених статтею 130 КУпАП.
Судом було розглянуто по суті  107 справ, 8 протоколів було повернуто (в тому числі для належного  оформлення 5),  розгляд 23 справ станом  на 01.10.2019 не було завершено.
З розглянутих 107 справ, у 89 випадках суд визнав винним водіїв у вчиненні правопорушення, передбаченого відповідною частиною статті 130 КУпАП, накладено штрафи на загальну суму 1183200 грн., з яких сплачено добровільно суму 234600 грн. або 19,8%. При цьому, одночасно із накладенням штрафів 56 водіїв за рішенням суду були позбавлені прав керування транспортними засобами.  Також суд визнав 1 неповнолітнього правопорушника винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, та застосував  до нього захід впливу, а саме передача неповнолітнього під нагляд матері.  У  17 справах провадження судом було закрито, зокрема, у 8 справах - на підставі відсутності складу правопорушення, у 9 справах – з підстав закінчення строку накладення адміністративного стягнення.
Непоодинокими випадками є повторне протягом року керування у стані сп’яніння або повторна відмова від проходження огляду  після притягнення такого водія відповідальності судом за статтею 130 КУпАП.
Отже, накладення штрафів (10200 грн.) і позбавлення прав керування транспортними засобами  на 1 рік не всіх водіїв зупиняє від повторення випадків керування транспортним засобом після вживання алкогольних напоїв.
Така поведінка характерна для осіб, які не працюють, схильні до зловживання спиртними напоями, антисоціальної поведінки і  керують невласними транспортними засобами, не маючи посвідчення водія.
Доречно буде нагадати, що з 01 січня 2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», який передбачає, що керування  транспортними засобами  у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або  відмова водія від проходження  огляду на стан сп'яніння, вважатимуться злочином (стаття 286-1 КК України), що матиме наслідком кримінальне покарання і судимість.
Комментариев: 0
Добавить комментарий