



Тепер же генплан дає можливість отримувати податки не тільки за гідроспоруди, а й за оренду водних об`єктів.
Важливим фактором для Криничанської сільради є те, що площі населених пунктів зросли в рази - до цього площа трьох сіл складала біля ста гектарів, тепер становитиме більше 500 га. І цією землею тепер буде розпоряджатися сільська рада.
Друга складова - на сьогодні в країні дуже активно використовується державний фонд розвитку. Але не маючи генплану перспективу отримати гранти було неможливо, а тепер - цілком ймовірно.

Сільський голова не безпідставно говорить про можливість створення в кожному селі хоча б маленького, але виробництва. Планує, що згодом запрацює в громаді навіть свій дитячий садок. А зміни почне зі створення свого комунального підприємства. Сільський голова представив землякам Сергія Саєнка, людину також з криничанським корінням, адже його мама родом з Криничного. У 2008 році він допоміг впорядкувати джерело. А тепер планує в Криничному залучити людей до розвитку садівництва, зокрема до вирощування малини, яблук, деяких лікарських рослин.

В планах сільської ради і багато інших задумів. А ще добитися від орендаря, компанії Кернел, аби вони виплачували орендну плату за ставками, які відповідають сьогоднішнім реаліям. Біля 250 га криничанської землі по договорам оренди сьогодні використовує компанія "Кернел". У 2006 році, коли право на укладання угод оренди землі мала РДА, вона й уклала угоду на ці землі на 20 років під мінімальний відсоток. І тепер сільська рада не може добитися перегляду тієї кабальної угоди. І хоча орендар платить трохи більше - 3%, але це далеко не 8%, як платяться, наприклад у Печинах і Люджі. Сільський бюджет через цю угоду недоотримує до 1,5 млн. грн. грошей щороку. І за той час, коли угода діє, сума втрачених податків вже перевищила 7 млн. грн. За ці гроші громада могла багато чого зробити.

А тепер, маючи ще й генеральний план, сільська рада з оптимізмом дивиться у завтрашній день.