Акценти від Бухарєва

Про кривду, правду 

і сильну команду




Експерименти над країною тривають: АТО скінчилась, війна - ні; влада реформами не нахвалиться, а мільйони українців кращої долі за кордоном шукають; 

дешевий газ свій маємо, а населенню продамо імпортний втридорога; для боротьби з казнокрадством створили НАБУ, НАЗК і САП, а покараних корупціонерів топ-рівня - "нуль"… Таке собі "королівство кривих дзеркал". Про ілюзії і правду життя та сильну команду "Батьківщини", яка хоче змінити все це - чергові "Акценти від Бухарєва".


АКЦЕНТ 1

Шість хвиль – шість перемог

29 квітня в Україні від­булася шоста хвиля виборів до об'єднаних територіальних громад. Без­заперечну перемогу вкотре отримала партія "Батьківщина" - за офіційними даними по Україні вона здобула 30,9% обраних депутатів. На Сумщи­ні, на виборах до Андріяшівської ОТГ, у "Батьківщина" результат ще вагоміший - 55% довіри виборців. Шість виборів до ОТГ - шість перемог "Батьківщини". 


В.В.Бухарєв:

- За великим рахунком, у цьому немає абсолютно нічого дивного. Українці більше не довіряють обі­цянкам та тимчасовим по­літичним проектам. Нато­мість покладають свої на­дії на політичну партію з двадцятирічною історією та сильним і харизматичним лідером. Власне це й довели усі шість хвиль виборів до ОТГ.

Голосування під час останньої хвилі відбулося в сорока об'єднаних територіальних громадах у сімнадцяти областях України. Усього від партій було обрано 779 депутатів. Перше місце на виборах зайняла "Батьківщина", представники якої вибороли 272 мандати. 

Цікаво й те, яким чином розподілилися голоси в географічному плані. В одинадцяти регіонах перемогу отримала партія "ВО "Батьківщина" (Волинська, Рівненська, Тернопільська Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Одеська, Сумська, Полтавська, Запорізька, Дніпропетровська). БПП переміг у трьох областях (Івано-Франківська, Харківська, Кіровоградська). По одній області взяли "Аграрна партія" (Херсонська), "Наш край" (Донецька), партія "За життя" (Луганська).

Програючи вчисту провладна партія до чого ті­льки не вдавалася - так, у нас на Сумщині журналісти видання "ЦЕНЗОР.НЕТ" спіймали БПП на політичному шахрайстві, коли їхня офіційно висунута кандидатка на виборах програла, а вони назвали іншу людину, яка перемогла, своєю представницею. 

Взагалі ж на виборах до Андріяшівської ОТГ, що на Роменщині, із 22 депутатських мандатів - 12 отримали висуванці ВО "Батьківщина". Також мешканці обрали голову громади - Дибчинську Інну, яка вже втретє обирається за підтримки ВО "Батьківщина".

Наразі, це вже була шоста хвиля виборів до ОТГ. І вшосте партія "Батьківщина" отримала перемогу. При цьому простежується чітка тенденція, згідно з якою наша політсила продовжує збільшувати відрив від інших конкурентів. Перші вибори до об'єднаних територіальних громад відбулися 11 грудня 2016 року, тоді "Батьківщина" отримала 28,4%. Друга хвиля накрила Україну 18 грудня 2016 року - 30,1%. У третьому раунді (30 квітня 2017 року) "Батьківщина" лідирувала із показником у 23,8%. У четвертому турі (29 жовтня 2017 року) - 28,2%. У п'ятому турі (24 грудня 2017 року) - 30,7%. Нині (29 квітня 2018 року) - 30,9%. Це волевиявлення дуже знакове, адже є останнім до об'єднаних громад  в Україні перед 2019 роком, коли українці  мають обирати нового президента та новий парламент. Багато по­літичних експертів назвали останні вибори до ОТГ великою репетицією перед   майбутніми загальноук­раїн­ськими   голосуваннями. 

Очевидно, що лідером електоральних симпатій є Всеукраїнське об'є­днання "Ба­тьківщина" та її багаторічний лідер Тимошенко Юлія Володимирівна.




АКЦЕНТ 2

Жіноче обличчя національного лідера

Маргарет Тетчер, Індіра Ганді, Беназір Бхутто, Тереза Мей, Далея Грибаускайте, Крістіна Фернандес де Кіршнер, Ангела Меркель…Попри наяв­ність в їхніх державах ба­гатьох яскравих чоловічих фігур, в цих країнах люди не бояться довіряти свої долі сильним… жін­кам. Можливо і нам треба уважніше придивитися до жіночих облич в своїй політиці і почати довіряти їм долю державотворення?


В.В.Бухарєв:

- Не завадило б. Найсвіжіший приклад - Німеччина. Нація, де кожен крок звикли звіряти з холодним розрахунком, довірила руль країни Ангелі Меркель. З її думкою рахуються в Євросоюзі, тверда її рука і в сво­їй країні, де во­на за рахунок створення но­вих робочих місць та врегулювання соціальних допомог підні­має економіку. Інший приклад - Далея Грибаускайте - президент Литви, яка є першою жін­кою-президентом на пострадянському просторі. Її досягненнями є успішні (на відміну від України) реформи судової та правоохоронної галузі, боротьба з корупцією, посилена відповідальність за підкуп вибо­рців, а ще - зниження вартості газу для населення.

Ось вам "ефекти" президенток-жінок, які спроможні творити те, що деякі чоловіки-президенти "творять" тільки язиками. І як схожі вони на нашу Юлію Володимирівну Тимошенко, яка теж користуються повагою в світі,  має величезну народну підтримку і володіє вирішальною якістю лідера - хорошого кризового менеджера. Саме Тимошенко в найскладніші часи розвитку України довіряли найвідповідальніші посади. Коли Україна опустилася у темряву, так званих, віялових відключень електрики, вона - віце-прем'єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу (1999-2001) дала світло в оселі мільйонів людей. Вона бу­ла першою жінкою пре­м'єр-міністром незалежної України - спочатку у 2005 році і вдруге - у 2007-2010 і то були часи стабільного розвитку економіки і впевненості людей у завтрашньому дні. Людям в Тимошенко імпонує те, з якою розсудливістю підходить Юлія Володимирівна до вирішення неоднозначних питань, ставлячи на вершину інтереси простої людини. Їй не відмовиш в наявності політичного чуття і стратегічного бачення.

Не випадково, за версією авторитетного видання "Форбс", Тимошенко визнавали третьою за впли­вовістю жінкою світу 2005 року. Її люблять за жі­но­чість, поважають за стій­кість, цінують за незлам­ність. Заснована Юлією Тимошенко у 1999 році партія "Батьківщина" і сьогодні не розколює, а об'єднує Україну, має найвищий рівень довіри, що підтверджують переважна більшість соціологічних досліджень. Директор Ін­ституту глобальних страте­гій, відомий політолог Вадим Карасьов, не так давно коментуючи останні результати соціології, сказав, що "лідер "Батьківщини" - це кандидат, який мо­же вивести країну з олігархічної системи. Нато­мість решта кандидатів ро­бити­муть все, щоб різними способами застабілізувати цю олігархічну систему". 

То ж, коли йдеться про Юлію Тимошенко, думаю, в Україні знайдеться дуже багато прихильників того, щоб місце керманича країни змінилося на її жіноче обличчя.





АКЦЕНТ 3

Ми вам допомогу – ви нам дітей!

Політика нинішнього ке­рівництва України призвела до того, що мільйони молодих людей залишають країну. Не страшно,  коли юнаки і дівчата їдуть відкривати світ, отримувати освіту. Але ж в країні немає умов, щоб молоді люди, здобувши знання та досвід, поверталися додому. Як їх створити? Є така стратегія у "Батьківщини"?


В.В.Бухарєв:

- Чому відбувається так, що молоді немає де реалізувати себе в Україні? Бо сьогодні­шні чиновники у високих кабінетах створюють таку молодіжну по­літику, яка не корисна і не цікава молоді.   "Батьківщина" має відмінну, живу Стратегії молодіжної полі­тики. Розписана вона до 2025 року. І нашим лідером Юлією Тимошенко нещодавно була презентована - на Форумі української молоді в Києві. В цій Стратегії  є кілька важливих ініціатив. Найголовніші - створення системи мікрокредитування та повернення допомоги молодим сім`ям на дити­ну, яка була раніше. Пам`я­таєте, 2003 рік, коли долар по курсу НБУ був лише 5,3 грн., на першу дитину платили 12,2 тис. грн., на другу - 25 тисяч і на третю та наступні - по 50 тисяч. Ці виплати ввела саме Ю.Тимошенко, перебуваючи на посаді прем'єр-міністра. Сьогодні вона знову закликає молоді сім`ї допомогти державі підправити її плачевну демографію - за гід­ну компенсацію. Формула проста: "Ми вам допомогу - ви нам дітей!".

Зрозуміла стратегія у Батьківщини і щодо мікрокредитування. Національному банку України треба створити таку політику, яка б заохочувала комер­ційні банки надавати мік­рокредити. НБУ має рефінансувати їх. Законом потрібно зобов'язати та мотивувати пільгами комерційні банки, щоб вони мали пакет бізнес-планів з мікрокредитування. До того ж їх відсотки мають бути не більше 3-5% річних для створення бізнесу і 1-3% для купівлі житла, причому без застави і з системою страхування. Немає су­м­ніву, що ці кредити допоможуть молоді швидко стати на ноги в самостійному житті. Наша фракція у парламенті вже підготувала відповідний законопроект про мікрокредитування, який дозволить створити мільйони робочих місць для молоді і водночас дати можливість молодим сім`ям пустити корні і осісти на рідній землі.

Якщо у нашої молоді буде житло, гідна робота і нормальна заробітна плата, то з'явиться і від­чу­ття, що твоє життя складається нормально і в ньому гідні перспективи. І тоді не треба буде їм шукати щастя по світу, а жи­ти щасливо у себе вдома.






АКЦЕНТ 4

Ні – шахрайським схемам під час закупівлі ліків

Останнім часом країну «накрило» скандалами з дефіцитом у лікарнях необхідних людям ліків з одного боку, та викриттями зловживань у сфері їх закупівлі. "Батьківщина" відреагувала - Ю.Тимошенко виступила з вимогою негайної ре­візії закупівлі ліків за державний кошт у 2015-2018 роках, а також на скасуванні законів, які дали можливість шахраям маніпулювати державними коштами при закупівлі ліків для України.


В.В.Бухарєв:

- Так, Юлія Тимошенко наголосила під час виступу з парламентської трибуни, що ми наполягаємо на тому, щоб негайно провести ревізію за 2015-2018 роки закупівлі ліків за державний кошт. І Рахункова палата також погодилася. Ми також вимагаємо переглянути закони, які без конкурсів дали можливість шахраям маніпулювати мільярдами бюджетних коштів.

Ситуацію із шахрайськими схемами під час із закупівлі ліків, як і афери навколо знищення банківської системи України, ми вважаємо частиною плану руйнації нашої держави че­рез зовнішнє управління.

Наш лідер категорично заявила, що у розквіт демократії в Україні виглядає абсолютно принизливою передача зовнішнім силам, що представляють світову глобальну олігархію,  частини суверенітету держави, спрямованого на управління процесами и в нашій країні. Юлія Тимошенко нагадала, що державі складно фінансувати медичну галузь на гідному рівні. Саме тому вона профінансована лише на 30% від потреби.

Але навіть ці кошти не використовуються належним чином. Ні ліки, ні гроші  не доходять до реальних потреб українців.

Ю.Тимошенко процитувала офіційний лист керівника профільного комітету ВРУ Ольги Богомолець: "Починаючи з 2015 року, закупівля через посередників медикаментів за державні гроші відбувається жахливо та злочинно. І українці фактично позбавлені можливості лікуватися».

Починаючи з 2015 року до 2017-го на закупівлю ліків через передплату було профінансовано 12 млрд. грн. Медикаменти не постачалися роками. На цей час, за 2015-2017 роки не поставили ліків на 6,7 млрд. грн. Незважаючи на це, на початку  2018 року було ще майже 6 млрд. грн. передоплати на закупівлю медикаментів. 

Це не може не обурювати нас. Адже як наслідок онкохворі діти та тяжкохворі українці позбавлені лікування, тому що ліки поставляються до України невчасно, а термін їх придатності є частково простроченим.

Ліки, поставлені  для онкохворих дітей, частково були знищені, адже ними не можна було їх лікувати. Таку політику ми називаємо політикою винищення українців! І цьому неподобству треба класти край.






АКЦЕНТ 5

Важка боротьба за справедливість в тарифах

З літа газ знову може подорожчати. В уряді кивають на МВФ, мовляв, це їхня вимога. Міністерство економічного розвитку вже оприлюднило розрахунки на нову ціну - 309,9 долара за тис. ку­бів. Між тим вже понад півтора роки в Окружному адміністративному су­ді м. Києва розглядається справа за позовом Юлії Тимошенко до уряду Гройсмана на незаконність підвищення урядом ціни на газ.


В.В.Бухарєв:

- Так, Юлія Тимошенко, як лідер партії "Батьківщина", намагається усіма мо­жливими силами захищати людей від несправедливої ціни на газ. Те, що вона ка­бальна для населення, довести нескладно. У 2017 році, відповідно до документів "Укргазвидобування", в Україні видобули біля 20,8 млрд. кубів власного газу. В цей же рік Україна спожила на потреби населення 15,8 млрд. кубів газу. Тобто, власного українського газу для населення цілком вистачає. Собівартість українського газу, без податків, складає біля 1 тис. грн. за куб. газу, з податками - біля 3 тис. грн. Сьогодні населенню блакитне паливо продають по ціні 7 тисяч, після чергового підвищення буде по 8 тисяч, а по найгірших прогнозам ціна за тис. куб. газу може зрости аж до 12 тис. грн.  Зрозуміла арифметика, скільки "наварю­ється" сьогодні і який "навар" закладається на майбутнє на наш з вами рахунок?  

У своєму позові до Кабінету міністрів, поданого Юлією Тимошенко ще у червні 2016 року, вона вимагала скасувати постанову уряду №315 від 27.04. 2016 р., якою урядом було встановлено єдину ціну на газ. Аргументи Юлії Тимошенко полягають в тому, що ні Конституцією, ні жодним законом не передбачено, щоб уряд встановлював ціни на газ. Ціни на газ має встановлювати ринок, а не уряд. 

На жаль, розгляд цього позову триває вже понад півтора роки і до цих пір ще не завершений. Уряд навмисне затягує розгляд судової справи, подаючи різ­ного роду необґрунтовані клопотання. За цей час про­ти урядового рішення про підвищення ціни на газ долучилося і громадянське суспільство, подавши схо­жі позови - суд ухвалив рі­шення про об'є­д­нання їх в одне провадження. Це означає, що у боротьбі за справедливу ціну на газ, "Батьківщина" не одна, її підтримує демократичне суспільство.

Більше того, "тарифні ви­моги" лідера "Батьківщини" розширюються - сього­дні Окружний адміністративний суд Києва розглядає ще один її позов: проти Національної комісії регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В ньому Тимошенко вимагає скасувати рішення Комісії щодо підвищення тарифів на гарячу воду та опалення.

Ми дуже сподіваємося, що справедли­вість в тарифах переможе. І не тільки на це покладаємося, а й усіма можливими силами будемо і далі захищати людей від несправедливої ціни на газ, тепло, воду, на всі комунальні послуги.






АКЦЕНТ 6

Лише новий президент зможе припинити війну

Після 30 квітня війна на Донбасі офіційно змінила свій статус на Операцію Об'єднаних сил - відповідно до Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях". Хтось жартома чи всерйоз скаже - одна з передвиборчих обіцянок Петра Порошенка виконана - АТО скінчилось. Але ж війну це не зупинило. Коли ж нарешті можна чекати миру на Сході України?   


В.В.Бухарєв:

- Люди втомлені війною. І заміна АТО на Операцію Об'єднаних сил їх зовсім не заспокоює. На лінії розмежування продовжують стріляти і вбивати. Президент України не демонструє жорсткості та розуміння, як встановлювати мир. А зміна формулювань вказує більше на замороження конфлікту, аніж на його завершення. І коли все це закінчиться, здається, ніхто не знає. 

Чому ж немає світла в кінці цього тунелю? Відпо­відь, як на мене, очевидна: тому, що це не вигідно тим, від кого це залежить. Бо йде торгівля на війні. Корупція на цьому процвітає. На війну можна списати прогалини у проведенні реформ. З війною владі легше гасити протестні настрої населення, навішуючи невдоволеним ярлики "агентів кремля". 

На тлі відсутності розвитку власної економіки, найбільш активна частина людей масово виїжджає за кордон - за приблизними підрахунками біля 7 мільйонів. Люди не відчувають, що влада щось робить на їхню користь, готуються висловити своє ставлення до неї на найближчих виборах. Але і тут війна може стати у нагоді: вибори можна "заморозити" на певних територіях, а велику частину населення - з охопленого війною Донбасу і незареєстрованих біженців з нього, можна взагалі з успіхом "відрізати" від голосування. 

То ж війна, нехай і перейменована з Антитерористичної операції на Операцію об'єднаних сил, виходить, вигідна нинішній владі. 

А тому, щоб на всю територію України прийшов мир, потрібне повне її перезавантаження - лише новий президент і новий парламент зможуть повернути мир в Україну. 

У "Батьківщини" є бачення того, що потрібно зробити для відновлення миру. Перше - якщо Мінський формат не працює, його треба змінювати, розпочати переговори в Будапештському форматі держав, президенти якого давали Україні гарантії недоторканності кордонів, коли ми відмовились від ядерної зброї. По-друге, треба продовжувати формувати сучасну сильну професійну армію, суворо контролюючи всі видатки для цього, не допускаючи розкрадання коштів, що відбувається сьогодні. 

І третє - ми повинні зламати стіну страху, нерозуміння і ненависті, яку вибудовує Путін між вільною і окупованими територіями України. Жителі Криму і захопленого Донбасу повинні вірити, що Україна їх не вважає зрадниками і що мільйони наших співгромадян, які ніяких злочинів не скоювали, не вороги, вони - жертви окупації і до них немає ніяких претензій.







АКЦЕНТ 7

День Незалежності: в Підопригорах з Кварталом-95 

Сумщина - це Європа. Цей слоган кілька останніх років мешканці області асоціюють з фестивалем, який проводиться за вашої ініціативи під відкритим небом в селі Підопригори, що на Лебединщині за участі найпопулярнішої в Україні Студії Квартал-95. Вже відомо, що подія, якій рада вся Сумщина, відбудеться і в цьому році. Яку ізюминку подарує глядачам це дійство цього року?


В.В.Бухарєв:

- Село Підопригори - місце унікальне. Адже природа тут створила з   пагорбів справжній амфітеатр. Тут з будь-якої точки зручно спостерігати за концертом.

Цього року у Підопригорах разом із "Квартал 95" ми не просто будемо фестивалити - ми разом святкуватимемо День Незалежності України. Адже саме 24 серпня пройде це культурне дійство. 

Організатори вже почали готуватися. Студія "Квартал 95" обіцяє привезти но­ву програму і разом з іншими зірками шоу-бізнесу провести на Сумщині грандіозний фестиваль. 

Як зізналися мені самі "кварталівці", з якими я вже давно дружу, цей фестиваль і для них - знакова подія. Адже тільки тут вони виступають під відкритим небом на величезній території і сцені, встановленій в урочищі між двох пагор­бів. Не можна передати, яка божевільна енергетика лине до артистів від гляда­чів. У минулому році на фе­стивалі був встановлений рекорд за кількістю гля­дачів - понад 150 тисяч осіб! Це наймасовіший ку­ль­турний захід, у якому брав участь "Квартал 95". Це число глядачів стало рекордом і для України.

Сам концерт, попри його розважальну мету, водночас згуртовує людей, об'є­днує їх у патріотизмі до своєї Батьківщини. Уявіть, коли в минулому році на фінальній стадії концерту вимкнули, крім на сцені, все світло, і коли зазвучав Гімн України, то ці сто п'ятдесят тисяч людей в один голос його підхопили, а над головами підняли включені на мобільних телефонах ліхтарики - дійство грандіозне, мурахи "бігли" по шкі­рі, а в душі перехоплювало від гордості за рідну Україну.

У цьому році кількість відвідувачів може бути ще більшою. Але місця всім вистачить - село Підопригори відоме не тільки краєвидами, а й добротою, щирістю місцевих господарів. Заздалегідь запрошую всіх сумчан-земляків, всіх українців відзначити на моїй рідній Лебединщині головне національне свято.


Похожие статьи:

History Trostynets

History Trostynets

Тростянеччина
Комментариев: 0
Добавить комментарий