Про кривду, правду
і сильну команду
Експерименти над країною тривають: АТО скінчилась, війна - ні; влада реформами не нахвалиться, а мільйони українців кращої долі за кордоном шукають;
дешевий газ свій маємо, а населенню продамо імпортний втридорога; для боротьби з казнокрадством створили НАБУ, НАЗК і САП, а покараних корупціонерів топ-рівня - "нуль"… Таке собі "королівство кривих дзеркал". Про ілюзії і правду життя та сильну команду "Батьківщини", яка хоче змінити все це - чергові "Акценти від Бухарєва".
АКЦЕНТ 1
Шість хвиль – шість перемог
29 квітня в Україні відбулася шоста хвиля виборів до об'єднаних територіальних громад. Беззаперечну перемогу вкотре отримала партія "Батьківщина" - за офіційними даними по Україні вона здобула 30,9% обраних депутатів. На Сумщині, на виборах до Андріяшівської ОТГ, у "Батьківщина" результат ще вагоміший - 55% довіри виборців. Шість виборів до ОТГ - шість перемог "Батьківщини".
В.В.Бухарєв:
- За великим рахунком, у цьому немає абсолютно нічого дивного. Українці більше не довіряють обіцянкам та тимчасовим політичним проектам. Натомість покладають свої надії на політичну партію з двадцятирічною історією та сильним і харизматичним лідером. Власне це й довели усі шість хвиль виборів до ОТГ.
Голосування під час останньої хвилі відбулося в сорока об'єднаних територіальних громадах у сімнадцяти областях України. Усього від партій було обрано 779 депутатів. Перше місце на виборах зайняла "Батьківщина", представники якої вибороли 272 мандати.
Цікаво й те, яким чином розподілилися голоси в географічному плані. В одинадцяти регіонах перемогу отримала партія "ВО "Батьківщина" (Волинська, Рівненська, Тернопільська Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Одеська, Сумська, Полтавська, Запорізька, Дніпропетровська). БПП переміг у трьох областях (Івано-Франківська, Харківська, Кіровоградська). По одній області взяли "Аграрна партія" (Херсонська), "Наш край" (Донецька), партія "За життя" (Луганська).
Програючи вчисту провладна партія до чого тільки не вдавалася - так, у нас на Сумщині журналісти видання "ЦЕНЗОР.НЕТ" спіймали БПП на політичному шахрайстві, коли їхня офіційно висунута кандидатка на виборах програла, а вони назвали іншу людину, яка перемогла, своєю представницею.
Взагалі ж на виборах до Андріяшівської ОТГ, що на Роменщині, із 22 депутатських мандатів - 12 отримали висуванці ВО "Батьківщина". Також мешканці обрали голову громади - Дибчинську Інну, яка вже втретє обирається за підтримки ВО "Батьківщина".
Наразі, це вже була шоста хвиля виборів до ОТГ. І вшосте партія "Батьківщина" отримала перемогу. При цьому простежується чітка тенденція, згідно з якою наша політсила продовжує збільшувати відрив від інших конкурентів. Перші вибори до об'єднаних територіальних громад відбулися 11 грудня 2016 року, тоді "Батьківщина" отримала 28,4%. Друга хвиля накрила Україну 18 грудня 2016 року - 30,1%. У третьому раунді (30 квітня 2017 року) "Батьківщина" лідирувала із показником у 23,8%. У четвертому турі (29 жовтня 2017 року) - 28,2%. У п'ятому турі (24 грудня 2017 року) - 30,7%. Нині (29 квітня 2018 року) - 30,9%. Це волевиявлення дуже знакове, адже є останнім до об'єднаних громад в Україні перед 2019 роком, коли українці мають обирати нового президента та новий парламент. Багато політичних експертів назвали останні вибори до ОТГ великою репетицією перед майбутніми загальноукраїнськими голосуваннями.
Очевидно, що лідером електоральних симпатій є Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та її багаторічний лідер Тимошенко Юлія Володимирівна.
АКЦЕНТ 2
Жіноче обличчя національного лідера
Маргарет Тетчер, Індіра Ганді, Беназір Бхутто, Тереза Мей, Далея Грибаускайте, Крістіна Фернандес де Кіршнер, Ангела Меркель…Попри наявність в їхніх державах багатьох яскравих чоловічих фігур, в цих країнах люди не бояться довіряти свої долі сильним… жінкам. Можливо і нам треба уважніше придивитися до жіночих облич в своїй політиці і почати довіряти їм долю державотворення?
В.В.Бухарєв:
- Не завадило б. Найсвіжіший приклад - Німеччина. Нація, де кожен крок звикли звіряти з холодним розрахунком, довірила руль країни Ангелі Меркель. З її думкою рахуються в Євросоюзі, тверда її рука і в своїй країні, де вона за рахунок створення нових робочих місць та врегулювання соціальних допомог піднімає економіку. Інший приклад - Далея Грибаускайте - президент Литви, яка є першою жінкою-президентом на пострадянському просторі. Її досягненнями є успішні (на відміну від України) реформи судової та правоохоронної галузі, боротьба з корупцією, посилена відповідальність за підкуп виборців, а ще - зниження вартості газу для населення.
Ось вам "ефекти" президенток-жінок, які спроможні творити те, що деякі чоловіки-президенти "творять" тільки язиками. І як схожі вони на нашу Юлію Володимирівну Тимошенко, яка теж користуються повагою в світі, має величезну народну підтримку і володіє вирішальною якістю лідера - хорошого кризового менеджера. Саме Тимошенко в найскладніші часи розвитку України довіряли найвідповідальніші посади. Коли Україна опустилася у темряву, так званих, віялових відключень електрики, вона - віце-прем'єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу (1999-2001) дала світло в оселі мільйонів людей. Вона була першою жінкою прем'єр-міністром незалежної України - спочатку у 2005 році і вдруге - у 2007-2010 і то були часи стабільного розвитку економіки і впевненості людей у завтрашньому дні. Людям в Тимошенко імпонує те, з якою розсудливістю підходить Юлія Володимирівна до вирішення неоднозначних питань, ставлячи на вершину інтереси простої людини. Їй не відмовиш в наявності політичного чуття і стратегічного бачення.
Не випадково, за версією авторитетного видання "Форбс", Тимошенко визнавали третьою за впливовістю жінкою світу 2005 року. Її люблять за жіночість, поважають за стійкість, цінують за незламність. Заснована Юлією Тимошенко у 1999 році партія "Батьківщина" і сьогодні не розколює, а об'єднує Україну, має найвищий рівень довіри, що підтверджують переважна більшість соціологічних досліджень. Директор Інституту глобальних стратегій, відомий політолог Вадим Карасьов, не так давно коментуючи останні результати соціології, сказав, що "лідер "Батьківщини" - це кандидат, який може вивести країну з олігархічної системи. Натомість решта кандидатів робитимуть все, щоб різними способами застабілізувати цю олігархічну систему".
То ж, коли йдеться про Юлію Тимошенко, думаю, в Україні знайдеться дуже багато прихильників того, щоб місце керманича країни змінилося на її жіноче обличчя.
АКЦЕНТ 3
Ми вам допомогу – ви нам дітей!
Політика нинішнього керівництва України призвела до того, що мільйони молодих людей залишають країну. Не страшно, коли юнаки і дівчата їдуть відкривати світ, отримувати освіту. Але ж в країні немає умов, щоб молоді люди, здобувши знання та досвід, поверталися додому. Як їх створити? Є така стратегія у "Батьківщини"?
В.В.Бухарєв:
- Чому відбувається так, що молоді немає де реалізувати себе в Україні? Бо сьогоднішні чиновники у високих кабінетах створюють таку молодіжну політику, яка не корисна і не цікава молоді. "Батьківщина" має відмінну, живу Стратегії молодіжної політики. Розписана вона до 2025 року. І нашим лідером Юлією Тимошенко нещодавно була презентована - на Форумі української молоді в Києві. В цій Стратегії є кілька важливих ініціатив. Найголовніші - створення системи мікрокредитування та повернення допомоги молодим сім`ям на дитину, яка була раніше. Пам`ятаєте, 2003 рік, коли долар по курсу НБУ був лише 5,3 грн., на першу дитину платили 12,2 тис. грн., на другу - 25 тисяч і на третю та наступні - по 50 тисяч. Ці виплати ввела саме Ю.Тимошенко, перебуваючи на посаді прем'єр-міністра. Сьогодні вона знову закликає молоді сім`ї допомогти державі підправити її плачевну демографію - за гідну компенсацію. Формула проста: "Ми вам допомогу - ви нам дітей!".
Зрозуміла стратегія у Батьківщини і щодо мікрокредитування. Національному банку України треба створити таку політику, яка б заохочувала комерційні банки надавати мікрокредити. НБУ має рефінансувати їх. Законом потрібно зобов'язати та мотивувати пільгами комерційні банки, щоб вони мали пакет бізнес-планів з мікрокредитування. До того ж їх відсотки мають бути не більше 3-5% річних для створення бізнесу і 1-3% для купівлі житла, причому без застави і з системою страхування. Немає сумніву, що ці кредити допоможуть молоді швидко стати на ноги в самостійному житті. Наша фракція у парламенті вже підготувала відповідний законопроект про мікрокредитування, який дозволить створити мільйони робочих місць для молоді і водночас дати можливість молодим сім`ям пустити корні і осісти на рідній землі.
Якщо у нашої молоді буде житло, гідна робота і нормальна заробітна плата, то з'явиться і відчуття, що твоє життя складається нормально і в ньому гідні перспективи. І тоді не треба буде їм шукати щастя по світу, а жити щасливо у себе вдома.
АКЦЕНТ 4
Ні – шахрайським схемам під час закупівлі ліків
Останнім часом країну «накрило» скандалами з дефіцитом у лікарнях необхідних людям ліків з одного боку, та викриттями зловживань у сфері їх закупівлі. "Батьківщина" відреагувала - Ю.Тимошенко виступила з вимогою негайної ревізії закупівлі ліків за державний кошт у 2015-2018 роках, а також на скасуванні законів, які дали можливість шахраям маніпулювати державними коштами при закупівлі ліків для України.
В.В.Бухарєв:
- Так, Юлія Тимошенко наголосила під час виступу з парламентської трибуни, що ми наполягаємо на тому, щоб негайно провести ревізію за 2015-2018 роки закупівлі ліків за державний кошт. І Рахункова палата також погодилася. Ми також вимагаємо переглянути закони, які без конкурсів дали можливість шахраям маніпулювати мільярдами бюджетних коштів.
Ситуацію із шахрайськими схемами під час із закупівлі ліків, як і афери навколо знищення банківської системи України, ми вважаємо частиною плану руйнації нашої держави через зовнішнє управління.
Наш лідер категорично заявила, що у розквіт демократії в Україні виглядає абсолютно принизливою передача зовнішнім силам, що представляють світову глобальну олігархію, частини суверенітету держави, спрямованого на управління процесами и в нашій країні. Юлія Тимошенко нагадала, що державі складно фінансувати медичну галузь на гідному рівні. Саме тому вона профінансована лише на 30% від потреби.
Але навіть ці кошти не використовуються належним чином. Ні ліки, ні гроші не доходять до реальних потреб українців.
Ю.Тимошенко процитувала офіційний лист керівника профільного комітету ВРУ Ольги Богомолець: "Починаючи з 2015 року, закупівля через посередників медикаментів за державні гроші відбувається жахливо та злочинно. І українці фактично позбавлені можливості лікуватися».
Починаючи з 2015 року до 2017-го на закупівлю ліків через передплату було профінансовано 12 млрд. грн. Медикаменти не постачалися роками. На цей час, за 2015-2017 роки не поставили ліків на 6,7 млрд. грн. Незважаючи на це, на початку 2018 року було ще майже 6 млрд. грн. передоплати на закупівлю медикаментів.
Це не може не обурювати нас. Адже як наслідок онкохворі діти та тяжкохворі українці позбавлені лікування, тому що ліки поставляються до України невчасно, а термін їх придатності є частково простроченим.
Ліки, поставлені для онкохворих дітей, частково були знищені, адже ними не можна було їх лікувати. Таку політику ми називаємо політикою винищення українців! І цьому неподобству треба класти край.
АКЦЕНТ 5
Важка боротьба за справедливість в тарифах
З літа газ знову може подорожчати. В уряді кивають на МВФ, мовляв, це їхня вимога. Міністерство економічного розвитку вже оприлюднило розрахунки на нову ціну - 309,9 долара за тис. кубів. Між тим вже понад півтора роки в Окружному адміністративному суді м. Києва розглядається справа за позовом Юлії Тимошенко до уряду Гройсмана на незаконність підвищення урядом ціни на газ.
В.В.Бухарєв:
- Так, Юлія Тимошенко, як лідер партії "Батьківщина", намагається усіма можливими силами захищати людей від несправедливої ціни на газ. Те, що вона кабальна для населення, довести нескладно. У 2017 році, відповідно до документів "Укргазвидобування", в Україні видобули біля 20,8 млрд. кубів власного газу. В цей же рік Україна спожила на потреби населення 15,8 млрд. кубів газу. Тобто, власного українського газу для населення цілком вистачає. Собівартість українського газу, без податків, складає біля 1 тис. грн. за куб. газу, з податками - біля 3 тис. грн. Сьогодні населенню блакитне паливо продають по ціні 7 тисяч, після чергового підвищення буде по 8 тисяч, а по найгірших прогнозам ціна за тис. куб. газу може зрости аж до 12 тис. грн. Зрозуміла арифметика, скільки "наварюється" сьогодні і який "навар" закладається на майбутнє на наш з вами рахунок?
У своєму позові до Кабінету міністрів, поданого Юлією Тимошенко ще у червні 2016 року, вона вимагала скасувати постанову уряду №315 від 27.04. 2016 р., якою урядом було встановлено єдину ціну на газ. Аргументи Юлії Тимошенко полягають в тому, що ні Конституцією, ні жодним законом не передбачено, щоб уряд встановлював ціни на газ. Ціни на газ має встановлювати ринок, а не уряд.
На жаль, розгляд цього позову триває вже понад півтора роки і до цих пір ще не завершений. Уряд навмисне затягує розгляд судової справи, подаючи різного роду необґрунтовані клопотання. За цей час проти урядового рішення про підвищення ціни на газ долучилося і громадянське суспільство, подавши схожі позови - суд ухвалив рішення про об'єднання їх в одне провадження. Це означає, що у боротьбі за справедливу ціну на газ, "Батьківщина" не одна, її підтримує демократичне суспільство.
Більше того, "тарифні вимоги" лідера "Батьківщини" розширюються - сьогодні Окружний адміністративний суд Києва розглядає ще один її позов: проти Національної комісії регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В ньому Тимошенко вимагає скасувати рішення Комісії щодо підвищення тарифів на гарячу воду та опалення.
Ми дуже сподіваємося, що справедливість в тарифах переможе. І не тільки на це покладаємося, а й усіма можливими силами будемо і далі захищати людей від несправедливої ціни на газ, тепло, воду, на всі комунальні послуги.
АКЦЕНТ 6
Лише новий президент зможе припинити війну
Після 30 квітня війна на Донбасі офіційно змінила свій статус на Операцію Об'єднаних сил - відповідно до Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях". Хтось жартома чи всерйоз скаже - одна з передвиборчих обіцянок Петра Порошенка виконана - АТО скінчилось. Але ж війну це не зупинило. Коли ж нарешті можна чекати миру на Сході України?
В.В.Бухарєв:
- Люди втомлені війною. І заміна АТО на Операцію Об'єднаних сил їх зовсім не заспокоює. На лінії розмежування продовжують стріляти і вбивати. Президент України не демонструє жорсткості та розуміння, як встановлювати мир. А зміна формулювань вказує більше на замороження конфлікту, аніж на його завершення. І коли все це закінчиться, здається, ніхто не знає.
Чому ж немає світла в кінці цього тунелю? Відповідь, як на мене, очевидна: тому, що це не вигідно тим, від кого це залежить. Бо йде торгівля на війні. Корупція на цьому процвітає. На війну можна списати прогалини у проведенні реформ. З війною владі легше гасити протестні настрої населення, навішуючи невдоволеним ярлики "агентів кремля".
На тлі відсутності розвитку власної економіки, найбільш активна частина людей масово виїжджає за кордон - за приблизними підрахунками біля 7 мільйонів. Люди не відчувають, що влада щось робить на їхню користь, готуються висловити своє ставлення до неї на найближчих виборах. Але і тут війна може стати у нагоді: вибори можна "заморозити" на певних територіях, а велику частину населення - з охопленого війною Донбасу і незареєстрованих біженців з нього, можна взагалі з успіхом "відрізати" від голосування.
То ж війна, нехай і перейменована з Антитерористичної операції на Операцію об'єднаних сил, виходить, вигідна нинішній владі.
А тому, щоб на всю територію України прийшов мир, потрібне повне її перезавантаження - лише новий президент і новий парламент зможуть повернути мир в Україну.
У "Батьківщини" є бачення того, що потрібно зробити для відновлення миру. Перше - якщо Мінський формат не працює, його треба змінювати, розпочати переговори в Будапештському форматі держав, президенти якого давали Україні гарантії недоторканності кордонів, коли ми відмовились від ядерної зброї. По-друге, треба продовжувати формувати сучасну сильну професійну армію, суворо контролюючи всі видатки для цього, не допускаючи розкрадання коштів, що відбувається сьогодні.
І третє - ми повинні зламати стіну страху, нерозуміння і ненависті, яку вибудовує Путін між вільною і окупованими територіями України. Жителі Криму і захопленого Донбасу повинні вірити, що Україна їх не вважає зрадниками і що мільйони наших співгромадян, які ніяких злочинів не скоювали, не вороги, вони - жертви окупації і до них немає ніяких претензій.
АКЦЕНТ 7
День Незалежності: в Підопригорах з Кварталом-95
Сумщина - це Європа. Цей слоган кілька останніх років мешканці області асоціюють з фестивалем, який проводиться за вашої ініціативи під відкритим небом в селі Підопригори, що на Лебединщині за участі найпопулярнішої в Україні Студії Квартал-95. Вже відомо, що подія, якій рада вся Сумщина, відбудеться і в цьому році. Яку ізюминку подарує глядачам це дійство цього року?
В.В.Бухарєв:
- Село Підопригори - місце унікальне. Адже природа тут створила з пагорбів справжній амфітеатр. Тут з будь-якої точки зручно спостерігати за концертом.
Цього року у Підопригорах разом із "Квартал 95" ми не просто будемо фестивалити - ми разом святкуватимемо День Незалежності України. Адже саме 24 серпня пройде це культурне дійство.
Організатори вже почали готуватися. Студія "Квартал 95" обіцяє привезти нову програму і разом з іншими зірками шоу-бізнесу провести на Сумщині грандіозний фестиваль.
Як зізналися мені самі "кварталівці", з якими я вже давно дружу, цей фестиваль і для них - знакова подія. Адже тільки тут вони виступають під відкритим небом на величезній території і сцені, встановленій в урочищі між двох пагорбів. Не можна передати, яка божевільна енергетика лине до артистів від глядачів. У минулому році на фестивалі був встановлений рекорд за кількістю глядачів - понад 150 тисяч осіб! Це наймасовіший культурний захід, у якому брав участь "Квартал 95". Це число глядачів стало рекордом і для України.
Сам концерт, попри його розважальну мету, водночас згуртовує людей, об'єднує їх у патріотизмі до своєї Батьківщини. Уявіть, коли в минулому році на фінальній стадії концерту вимкнули, крім на сцені, все світло, і коли зазвучав Гімн України, то ці сто п'ятдесят тисяч людей в один голос його підхопили, а над головами підняли включені на мобільних телефонах ліхтарики - дійство грандіозне, мурахи "бігли" по шкірі, а в душі перехоплювало від гордості за рідну Україну.
У цьому році кількість відвідувачів може бути ще більшою. Але місця всім вистачить - село Підопригори відоме не тільки краєвидами, а й добротою, щирістю місцевих господарів. Заздалегідь запрошую всіх сумчан-земляків, всіх українців відзначити на моїй рідній Лебединщині головне національне свято.