Хвальона медицина Тростянця пасує перед грипом

На Сумщині з початку року двоє дорослих людей з Конотопу померли від грипу. Тростянець найбільш уразливий від ГРВІ. Про це повідомив завідувач відділом епіддосліджень Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Черняк. 

В цій таблиці Тростянець розташований передостаннім (перший жовтий стовпчик справа - під цифрою 802,9. Перед Тростянцем - червоний стовпчик - Суми.)

За словами Олександра Черняка, Тростянецький район на сьогодні є одним і найбільш вразливих інфекційними распіраторними захворюваннями. Причому, очільник цьому дивується, адже з інформацією навколо Тростянецька медицина є найбільш успішною і прогресивною. А на ділі, виявляєьться - ні, не спроможна вберегти населення від загострення епідеміологічної ситуації. 
Більше того, Тростянець протягом першого тижня січня став лідером серед адміністративних територій області, де сталося перевищення порогового рівня захворюваності на ГРВІ - перевищення порогового рівня склало аж 27,8%. Крім Тростянецького району перевищення порогу захворюваності також в м.Суми та Кролевецькому районі. 

Перевищення порогового рівня захворюваності зареєстровано  на 3-х адмінтериторіях:

Адміністративні території

Показник на 100тис.нас.

Епідпоріг

1  тиждень

Перевищення порогового рівня

 (%)

Кролевецький район

468,6

435,62

7,6

Тростянецький район

780,5

610,59

27,8

м.Суми

802,9

673,9

19,1



Пояснює спеціаліст таку інтенсивність захворювань кілька факторами. Серед основних - дуже квола робота у Тростянці з профілактичних щеплень проти грипу. Так, за даними Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України кількість вакцинованих осіб проти грипу по Тростянецькому району станом на 4 січня 2019 р. становила аж … 26 осіб. У сусідньому Велико-Писарівському районі, де значно меншою є щільність населення - 122.
В структурі захворілих  питома вага дорослих та  дітей віком до 17 років складає відповідно: 48,7% та 51,3%. Захворюваність  дітей  в  5 разів перевищує захворюваність серед дорослих (показники захворюваності: дітей - 1581,4 на 100 тис. населення,  дорослих - 280,4 на 100 тис. населення).  Найвища інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ  серед дітей в віковій групі від 0 до 4 років.
Наразі в області на грип та ГРВІ захворіло понад 6000 людей, з них майже 3000 - діти. Загострення епідситуації очікується у кінці січня- на початку лютого. Додамо, за даними МОЗ України, від початку року в Україні 7 людей померло від грипу.

ЯК ПРОЙТИ ВАКЦИНАЦІЮ:
-    Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;

-    Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспотування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга;
-    Протипоказання до вакцинації: гіперчутливість до будь-якої складової вакцини, а також до компонентів курячого м'яса чи курячого яйця (вакцину отримують шляхом вирощування вірусів грипу в курячому яйці); пацієнти з лихоманкою або недостатньою вагою тіла; пацієнти з гострим, серйозним чи активним захворюванням серця, судин, нирок або печінки; пацієнти з гострим респіраторним захворюванням або іншими активними інфекційними захворюваннями; пацієнти у період одужання; пацієнти, у яких діагностовано імунодефіцитне захворювання.
Комментариев: 0
Добавить комментарий