Пів мільйона на піар, або На що потратить міська рада величезний бюджет

На останній в грудні сесії міської ради депутати затвердили міський бюджет на 2019 рік. Доповідала начальник фінансового управління міської ради А.Калініченко. За її словами, порівняно з 2018 роком бюджет зросте на 21,3% і складе 194,5 млн. грн. З них трансферти державного, обласного та районного рівнів - 65,6 млн. Власних надходжень планується 118,7 млн. Яким же є нинішній бюджет Тростянецької ОТГ? На нашу думку, він знову більше спрямований на піар, аніж на розвиток. Для початку лише одна цифра - 500 тисяч гривень мерія планує витратити з бюджету на підконтрольні засоби масової інформації. А тепер про бюджет Тростянецької ОТГ розлогіше. 

ДОХОДИ
Основним джерелом поповнення міського бюджету є податок з доходів фізичних осіб - це 68%. В цьому році він збільшується на 24,6%. Тобто, як бачимо, майже 2/3 всього бюджету міста - це податок з наших з вами зарплат. А тому ми вправі вимагати, щоб вони йшли на наші потреби. 
Серед інших статтей наповнення бюджету - рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (збільшується на 40% через збільшення ставки податку до 50 відсотків; акцизний податок з пального на автозаправках (зростає на 8%), збір з реалізації субєктами підприємницької діяльності підакцизних товарів (зростає на 19,8%); податок на нерухоме майно (плюс 9,4%); плата за землю (додатково 16,7%); єдиний податок з юридичних і фізичних осіб (зростає на 14,6%); плата за надання адмінпослуг (ріст 7%). 
То ж, особливої заслуги влади у зростанні доходної частини бюджету немає - все тримається на людських плечах, на які кладуть все більші і більші податки, збори, тарифи. Про нові робочі місця, про зростання економіки - про це не йдеться. 
Щодо спеціального фонду бюджету міської ради, то він складе 9,5 млн. грн. З них бюджет розвитку - 6,5 млн.

ВИДАТКИ
Куди ж ці двісті мільйонів гривень будуть потрачені. На себе, тобто апарат чиновників міської ради заплановано 10,7 млн. грн. В цих коштах і завершення капремонту центру надання адмінпослуг. 

Охорона здоров`я.
Центральна районна лікарня - 38,5 млн. грн. З них субвенція держави - 23,4 млн. Додаткова дотація на енергоносії - 4,1 млн., власних коштів міського бюджету - 4 млн., кошти районного бюджету та Боромлянської ОТГ - 2,2 млн. Капітальні видатки на ЦРЛ передбачені в сумі 4 млн. - це утеплення лікарні 2,5 млн. (як співфінансування до 13 млн. кредиту), решта - капремонт пологового відділення і на придбання житла для медпрацівників. 
Центр первинної медико-санітарної допомоги. З бюджету спрямовується 2,9 млн. грн. В цій сумі і 756 тис. від окремих сільських рад (Мартинівка, Семереньки, Буймер, Ницаха), які надали гроші за договорами співпраці. Для компенсації ліків хворим на цукровий і нецукровий діабет - державна субвенція у сумі 300 тис.

Освіта. На відділ освіти - 758 тис. По дошкільним закладам - 16,2 млн. 
По школам - 49,7 млн. З них державна субвенція - 31,8 млн. З найбільших робіт - модернізація школи №5 - 5,6 млн. Триватиме доукомплектація перших класів відповідно до програми "Нова українська школа", поточні ремонти.
ПДЮ. Сума видатків - 4,3 млн. - заробітна плата, комунальні послуги, придбання лазерного 3D принтера (90 тис.). 
На методзабезпечення 860 тис. Ексклюзивний ресурсний центр - 1,6 млн., з яких 970 тис. - державна субвенція. Оздоровлення та відпочинок дітей - 500 тис. ДЮСШ - 1,093 млн. - зарплата, енергоносії, ремонт роздягалень, придбання тренажерів.

Культура. Відділ культури - 610 тис. Музична школа - 2,489 млн. Бібліотеки - 1,3 млн., де передбачено подальший ремонт приміщень і придбання меблів (400 тис.). Музей - 1,7 млн. Клубні заклади - 1,9 млн. Святкові заходи - 1,2 млн. Академія спорту - 4,490 млн.

Соцзахист населення.
На утримання територіального центру по догляду за одинокими престарілими - 1,4 млн., з яких 260 тис. - це субвенції з районного бюджету на утримання працівників сільської місцевості. Компенсаційні виплати на проїзд у транспорті пільговиків - 500 тис. грн.

ЖКГ. Обслуговування житлового комунального фонду - 600 тис. грн.; водопровідно-каналізаційне господарство - 210 тис. - це ремонт водонапірних башт в с.Зарічне та с.Кам`янка.

Благоустрій. Всього - 12,2 млн. З них 2,8 млн. - видатки, погоджені з квартальними комітетами. Що стосується міста - це 1,4 млн. грн., або на кожен квартальний комітет всього по 200 тис. На Кам`янський квартальний комітет - 550 тис, на Зарічанський - 472 тис. Також по статті благоустрою на поточний ремонт тротуарів виділено 490 тис. (тротуари біля шкіл №1 і №2, вихід з парку до ДНЗ "Калинка", по вулицях Луніна, Благовіщенській, Миру, від ЦРЛ до автобусної зупинки). Також передбачаються видатки на придбання цифрових табло і комплектуючих до них (160 тис.), встановлення спорт- і дитячих майданчиків (майже 200 тис.), капремонт тротуару в парку Чайковського (500 тис.).
На виготовлення проектної документації на будівництво газопроводу в с.Кам`янка (200 тис.).
Будівництво та регіональний розвиток - 18,6 млн. грн. З них 820 тис. - капремонт водопроводів по вулицях Заводська, Миру, Татаренка та артезіанської свердловини по вул. Лісна. На реконструкцію котельні в с.Кам`янка - 900 тис. Іншу котельну реконструюють в Тростянці - по вул. Татаренка, 1б - 500 тис. На реконструкції мереж вуличного освітлення передбачено 705 тис. Співфінансування систем водовідведення центральної частини Тростянця - напірний колектор по вул. Б.Хмельницького - 209 тис. Реконструкції водопроводів по вулицях Нескучанська та Гурського (1 млн.), реконструкція їдальні заводу ЕПП під сучасний ХАБ (співфінансування у сумі 419 тис. до коштів грантового проекту). Виготовлення проектної документації спортивно-оздоровчого комплексу по вул. Кеніга (1,5 млн.), проект спортбази "Нескучне", реконструкція стадіону ім. Куца (5 млн.). Будівництво вхідної групи (3,4 млн.), реставрація Круглого двору (співфінансування у сумі 2 млн. до коштів грантового проекту). 
Дорожнє господарство. На утримання комунальних доріг передбачається 3 млн. грн. Ремонтуватиметься покриття на вул. Пам`яті, Миру, Скрябіна, Кеніга, Луніна, Грушевського, Набережна, Татаренка, Заводська, Нескучанська, Відродження, Комарова, Благовіщенська, Зарічна, Борисенка; внутрішньо-дворові дороги - Татаренка 5а і 11а, Відродження 2, Татаренка 77. 
В планах будівництво дороги по с.Кам`янка (співфінансування 1,153 млн.) за умови, якщо проект буде підтриманий Державним Фондом регіонального розвитку. Передбачені також ремонти доріг по селам Лучка і Зарічне (за кошти, виділені квартальним комітетам).

Комментариев: 0
Добавить комментарий