Лідерами президентського рейтингу є очільниця партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, у трійці також шоумен Володимир Зеленський, який напередодні заявив про намір йти в політику та президент Петро Порошенко. Про це свідчать дані опитування, які у середу, 26 грудня оприлюднила соціологічна група "Рейтинг".
Так, Тимошенко готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За Зеленського готові проголосувати 13,4%, Порошенка – 11,1%, Юрія Бойка – 9,6%, Анатолія Гриценка – 7,8%, Олега Ляшка – 6,6%, Святослава Вакарчука – 4,6%, Євгена Мураєва – 4,5%, Олександр Шевченка – 4,2%.
Рейтинг інших кандидатів – менше 3%.
Водночас, майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах, зазначають соціологи.
У річній динаміці помітне поступове, починаючи від лютого 2018 року, зростання рейтингу Тимошенко. З появою у електоральних рейтингах також зріс показник Зеленського. Практично незмінним залишився рейтинг Порошенка, Бойка та Ляшка.
За даними групи "Рейтинг", моделювання другого туру президентських виборів серед усіх опитаних дало такі результати: Тимошенко впевнено перемагає у парах з Порошенком (29% проти 15%) та Бойком (29% проти 16%). Також у неї вищий результат у парі з Гриценком (26% проти 21%) і майже рівні позиції у парі з Зеленським (25% проти 26%).
Водночас серед тих, хто має намір брати участь у голосуванні у першому турі, результати такі: Тимошенко також упевнено лідирує у парах з Порошенком та Бойком (34% проти 18%), має перевагу у парі з Гриценком (30% проти 25%) та незначну з Зеленським (30% проти 29%).
Опитування проводилося з 16 листопада до 10 грудня 2018 року серед громадян України віком старше 18 років в усіх областях України та м. Києві (за виключенням окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим). Загалом у дослідженні методом особистого інтерв’ю було опитано 40 000 респондентів (по 1600 респондентів у кожній області). Вибірка репрезентативна за типом поселення, віковою та гендерною структурою кожної області. Похибка на рівні кожної окремої області становить не більше 2,4%, на рівні України – не більше 0,5%.