В той час як облрада з ОДА продовжують гальмувати розширення Боромлянської ОТГ, в кабінетах Тростянецької районної влади посилили активність і тиск на сільради аби розширити Тростянецьку ОТГ.
Трійка очільників міста і району - Ю.Бова, О.Сипко та А.Корж, нещодавно провели чергові перемовини в цьому напрямку. До розмови запросили тільки тих голів сільських рад, на яких вони ще можуть хоч якось вплинути чи хоч чимось їх "купити". Тому таких очільників, як М.Назаров (Криничанська сільрада), Ю.Дудник (Станівська), О.Красніков (Люджанська), Л.Зоріна (Печинська), С.Пономаренко (Білківська) - в райадміністрації не бачили. Їх, очевидно, не запрошували.
В кабінет до голови райадміністрації запросили шість голів сільрад, причому «пропустили» їх - "трійками" - з російської зони в цих нарадах взяли участь керівники Ницахи, Семереньок і Дернової, з іншого боку району запрошувалися очільники Мащанки, Буймера і Мартинівки.
Розуміючи, що основною умовою приєднання сіл до міста має бути нерозривність території і спільна межа, то ключовими на цих зустрічах були Мащанська та Ницахська сільські ради. Тільки за умови їхнього приєднання до Тростянецької ОТГ, матимуть змогу приєднатися до міста і інші запрошені сільради. Так, приміром,погоджується Ницаха - далі Семереньки з Дерновою "дотиснуть". Дає згоду Мащанка - теж саме зроблять з Буймером і Мартинівкою. Така, певно, логіка у керівників міста і району.
Розмова проходила в кабінеті у голови РДА за зачиненими дверима і без зайвих свідків. Крім тріо Бова-Корж-Сипко, від районної влади були присутніх ще двоє – заступниця голови РДА А.Шацька і очільниця управління економіки Л.Гонтар. Як розповіли дехто з сільських голів – учасників тієї наради, для них було очевидним, що Сипко і Корж нараду проводили не з власної ініціативи, а за наполяганням міського голови, який, на ній і був головною дійовою особою.
Про що говорили і що обіцяли сільським головам? Як інформує сайт РДА, Олег Сипко спочатку довів очільникам сільських громад вимогу уряду до 2020 року завершити реформу децентралізації, аби чергові місцеві вибори відбулися вже за новим принципом територіального устрою. А потім голова РДА дав присутнім головам сільрад зрозуміти, що переваги та перспективи для розвитку сільських територій отримають ті сільські ради, які проведуть "добровільне об'єднання" вже … в цьому році (цікаво, наскільки це можливо???). В своєму стилі необхідність приєднання сіл до міста пояснював мер - себе нахвалюючи та обіцяючи головам сільрад перспективу подальшої їхньої роботи старостами.
Втім, як показали результати кулуарних перемовин, жоден з сільських голів не "купився" на солодкі пропозиції керівників району та міста. Більше того, Мартинівський голова навіть не приїхав, переказавши, що захворів. Відмову в участі децентралізації пояснювали небажанням людей з їхніх громад поєднуватися до міської ОТГ.
Активність же Бови пояснили тим, що, очевидно, він відчуває, що його час на можливість "добровільно-примусового" розширення свого "князівства" спливає і що вже за три-чотири місяці - після президентських виборів, він вже цього зробити не зможе, бо втратить важелі тиску на розвиток подій на свою користь. Більше того, після президентських виборів децентралізація може кардинально змінити вектори розвитку і піти вже не за сценарієм таких «реформаторів», як тростянецький голова.
Тому і не поспішають села приєднуватись до міста, меру якого ще й не довіряють.