Про свій колектив розповів сайт Тростянецького суду

Суд зсередини – який він є? Чим живе? З чого складається? В день свого професійного свята  працівники районного суду цю завісу привідкрили і розповіли на своєму сайті про свій колектив. Вийшло цікаво.

Суди здійснюють судову владу самостійно, незалежно, підкоряючись тільки Закону. Якість цієї діяльності, включаючи доступність судової влади, оперативність, розумність і справедливість правосуддя забезпечують не тільки судді, а й інші службовці апарату суду, зокрема секретарі суду.

Канцелярія є першою «станцією» куди потрапляє документ. В канцелярії працюють: старший секретар суду Бабкова Яна Олексіївна працює в суді з 01серпня 2001 року, секретар суду Баханцова Наталія Леонідівна працює в суді з 01 листопада 2010 року, секретар суду Рибалко Віра Іванівна працює в суді з 14 січня 2014 року та секретар суду Устименко Юлія Валеріївна працює в суді з 15 листопада 2011 року. Діловодство суду здійснюється відповідно до  Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ.


Старший секретар суду Яна Бабкова щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття документів, що подаються до суду і реєструються секретарем  суду в автоматизованій системі документообігу вхідної кореспонденції в день її надходження.

Кожній судовій справі надається єдиний унікальний номер, заповнюється обкладинка справи, номер справи формується автоматизованою системою автоматично та залишається незмінним незалежно від проходження справи в інстанціях. На кожний вхідний, у тому числі процесуальний, документ у автоматизованій системі створюється реєстраційна картка, яка містить інформацію щодо реквізитів та руху документа. Внесення інформації до реєстраційної картки здійснюється користувачами автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов’язків. Потім, справи чи процесуальні документи потрапляють до головуючого судді, де розглядається, і знову повертаються до канцелярії.

Крім того секретарі суду здійснюють прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

В канцелярії працюють налагоджено, працівники апарату суду чітко розуміють, які саме дії виконують, надають обґрунтовані та всебічні пояснення про ланку їх роботи.

Процесуальним законодавством судових розпорядників віднесено до категорії інших учасників судового процесу, які беруть участь у забезпеченні розгляду справ.

На судового розпорядника покладається організаційно-технічне забезпечення судового провадження.

В нашому суді посаду судового розпорядника займає Ващенко Наталія Василівна. В суді Наталія Ващенко працює з 01 квітня 2004 року,  переведена на посаду судового розпорядника 01 лютого 2008 року.

Судовий розпорядник доповідає головуючому судді по справі та секретарю судового засідання про явку учасників судового процесу.

Під час судового засідання судовий розпорядник запрошує до зали учасників процесу, слідкує за дотриманням порядку особами, які присутні у залі, приймає від учасників процесу та передає суду документи і матеріали, а також виконує інші розпорядження.

За прояв неповаги до суду складає протоколи про адміністративні правопорушення.

За ухвалою судді у системі бронювання відеоконференсзв’язку бронює засідання між судами України. За заявою інших судів проводить судові засідання в режимі он-лайн.

За заявою учасника судового процесу знайомить з матеріалами справи.

Ведення паперової роботи в суді вимагає особливої уважності, акуратності і відмінної пам’яті. Всіма цими якостями володіє наш діловод -  Шереверя Людмила Анатоліївна, яка працює в суді з 29 грудня 2010 року. Має юридичну освіту, закінчила Вільнюську спеціальну середню школу підготовки начальницького складу МВС СРСР.

Через її руки проходить величезна кількість документації, яку необхідно переглянути, систематизувати та надіслати до потрібної організації  та адресата.

На її плечі лягають обов’язки по оформленню  вихідних документів та направлення їх за належністю, облік вихідної кореспонденції, крім того вона надає допомогу в роботі з архівом суду, систематизує документи поточного архіву, готує акти по судовим справам та управлінській документації, по яким закінчено термін зберігання

До складу апарату суду входять також:

водій – Фисун Олександр Олексійович працює в суді з 17 листопада 2003 року. Олександр Фисун не тільки виконує роботи з технічного обслуговування автотранспортного засобу, а й приймає участь у вирішенні деяких організаційних та господарських питаннях.

Рибалко Людмила Іванівна, яка пропрацювала в суді на посаді секретаря судового засідання з 21 квітня 1981 року і після виходу на пенсію не змогла покинути свій колектив, залишилась працювати на посаді прибиральниці з 12 січня 2010 року. Завдяки її нелегкій праці приміщення нашого суду та прилегла територія завжди охайні  та чисті.

Працівник суду - це фахова діяльність, яка відіграє вагомішу роль в утвердженні принципу верховенства права та справедливості, сприяє у розвиткові України як демократичної та правової держави. Саме від наполегливих зусиль, плідної праці залежить надійність правового захисту громадян, а відтак і збереження у суспільстві стабільності й громадського миру.

В нашому суді працюють висококваліфіковані працівники, майстри своєї справи. В колективі суду панує дружня атмосфера, готовність кожного працівника прийти на допомогу своєму колезі, готовність у випадку необхідності, замінити відсутнього працівника, бо кожен знає, що результат роботи залежить від кожної посади, а якість роботи від належного виконання своїх функціональних обов’язків та злагодженої роботи.

Шановні працівники суду. З нагоди професійного свята — Дня працівників суду, прийміть найщиріші привітання і побажання добра, міцного здоров’я, благополуччя і злагоди! Тростянчани і мешканці району бажають всім суддям, працівникам апарату судів професійної наснаги і нових досягнень! Нехай Вас завжди та в усьому супроводжує успіх!

Комментариев: 0
Добавить комментарий