Свіжа соціологія: Тимошенко, Бойко, Порошенко

За результатами опитування, проведеного в кінці листопада 2018 року, якби президентські вибори проходили в найближчу неділю, велика частина опитаних віддала свої голоси за Юлію Тимошенко (11,6%), Юрія Бойка (11,5%) і Петра Порошенка (9, 3%). 
Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія). Інші кандидати отримали б меншу підтримку: Володимир Зеленський - 5,6%, Олег Ляшко - 5,1%, Анатолій Гриценко - 4,9% і Святослав Вакарчук - 4,2%. Серед інших кандидатів найбільше позитивну динаміку показав Ілля Ківа (2,3%).
За словами дослідників, в той час як електоральний вплив таких подій як конфлікт в Азовському морі і введення воєнного стану буде помітний лише згодом і зажадає додаткового дослідження, більш активна діяльність партій і окремих політиків в кінці осені вже встигла істотно вплинути на настрої виборців. Серед помітних тенденцій відзначається зростання електоральної підтримки Юрія Бойка і знову "опозиційної платформи - За життя", а також позитивна динаміка невеликих політичних проектів. Серед негативних тенденцій - просідання рейтингу "Опозиційного блоку", а також рейтингу Святослава Вакарчука, від якого очікували заяви про початок політичної кар'єри, але який так не зробив цього.
Що стосується парламентських виборів, найбільшу кількість голосів можуть отримати наступні партії: "Батьківщина" на чолі з Юлією Тимошенко (12,3%), "Опозиційна платформа - За життя" (9,8%), "Слуга народу" Володимира Зеленського (8,1%), "Блок Петра Порошенка" Солідарність "(7,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (6,2%)" Опозиційний блок" (Вадим Новинський) (5,3%). Інші політичні партії, зокрема, "Громадянська позиція" (Анатолій Гриценко), "Самопоміч" (Андрій Садовий), "Свобода", Соціалістична партія України (Ілля Ківа), "Народний фронт" (Арсеній Яценюк) та інші мають менші шанси на проходження до нового складу парламенту.


Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 26 листопада по 1 грудня 2018 року. Загальна кількість респондентів склало 2020 осіб. Метод опитування - прямі інтерв'ю. Ймовірна похибка - 2,2%.
Комментариев: 0
Добавить комментарий