З жовтня абоненти ПАТ "Сумигаз" отримують рахунки із завищеними показниками, бо постачальник газу почав здійснювати корегування показників лічильників на щомісячний температурний коефіцієнт, додаючи до реального споживання 1-5% від спожитого рівня зайвих кубометрів.
Директор підприємства "Сумигаз Збут" Олена Руденко пояснила суть подібних газових коефіцієнтів: "Нам НАК "Нафтогаз України" передає газ у стандартних умовах і ми його повинні кожному споживачу привести до стандартних умов. Для кожного споживача обсяг не є таким великим, це в середньому від 1 куба до 5 кубів. Якщо ми візьмемо платіжку лічильник в абонента встановлено в приміщенні, тобто у квартирі або в опалювальному приміщенні в нього на 100 кубів за місяць жовтень нараховано додатково 1 м2 газу приведеного до стандартних умов", - розповіла Олена Руденко.
За її словами, вони так мали робити ще від грудня 2015 року. Наразі різниця між обсягом, який надали абонентам, і який взяли у НАК "Нафтогазу" у грошах, становить майже 173 млн. грн. У борг газ їм не відпускатимуть, а у разі не розрахунків припинятимуть його подачу.
Між тим Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), дану операцію не вважає правомірною. У листопаді розглянула дане питання і заборонила, в т.ч. і "Сумигазу", як і решті облгазів, здійснювати дані маніпуляції по відношенню до побутових споживачів. Таке рішення прийняте 23.11.18 р. стосовно місцевого постачальника.
Проте, незважаючи на заборону НКРЕКП проводити корегування показників споживання газу до т.зв. стандартних умов, зайві куби газу продовжують накручувати мешканцям в тому числі і Тростянеччини. Про це нам повідомляють абоненти, що почали здійснювати передачу показників лічильників за листопад 2018 року. Для прикладу, при передачі в онлайн-кабінеті показників у 50 куб.м., споживачу автоматично розраховується заборгованість за 50,5 куб.м.
А якщо споживач використав за місяць не 50 кубів, а втричі більше? Невинні 1-3% переростають у серйозні суми. І несплата їх цілком може призвести до санкцій, найгірша з яких - відключення. Виключати таке не можна. Тому всі ці "накрутки" і вимоги їх проплачувати виглядають не інакше, як шантажем споживачів. При цьому "малюється" добавка не лише за конкретний поточний місяць, за який споживач платить. Йдеться також і про віртуальний борг за три останніх роки - за період від 01 грудня 2015 року до 30 вересня 2018 року. І ця різниця вже може становити від 100 до 300 кубічних метрів газу. І його від споживача також вимагають сплатити.
В НАК "Нафтогаз Україна" з цим не згодні. На своїй офіційній сторінці компанія дає конкретну інструкцію протидії додатковим "коефіцієнтам". Ось як вони коментують ситуацію: "Нацкомісія заборонила застосовувати "газові коефіцієнти".
Тож, якщо ви не згодні з тим, що записано в платіжці, можете заплатити за лічильником і за ціною, яка діяла в жовтні. А далі діяти за такою Інструкцією для споживача.
1. Зверніться до вашого газзбута із скаргою та вимогою провести перерахунок за газ за жовтень (зразок листа-вимоги про перерахунок плати за газ можна отримати за посиланням https://goo.gl/LwqHFw.). Цей лист необхідно надіслати (звичайною або електронною поштою) або особисто передати вашому постачальнику газу.
2. Надіслати скаргу до НКРЕКП про порушення ліцензійних умов газзбутом/облгазом. Зразок скарги можна отримати за посиланням https://goo.gl/uaCC84
До речі, НКРЕКП прийняла індивідуальні постанови по кожному облгазу про заборону приведення об'ємів газу до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків. Але вони, очевидно, вважають, що така заборона спотворює ринок. Тож, Асоціація газового ринку звернулась до Європейського Співтовариства з листом, у якому стверджує, що заборона впровадження коефіцієнтів дискримінаційна та "призводить до викривлення економічної конкуренції на газовому ринку".
То ж, доки тривають розбірки, споживачам або ж доведеться скандалити, або ж платити і за газ, і за температуру на вулиці. А враховуючи, що з 19 жовтня ц.р., за рішенням Кабміну, ціна газу для населення зросла ще на 23,5%, тобто кубічний метр подорожчав на 1,5 грн. - він зараз коштує майже 8 грн. 55 коп., то очевидним є факт, що до безбожно високих тарифів до сплати споживачам треба буде ще й покрити різницю в об'ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах, як це вже записано в платіжках за жовтень.
А вже грудень з його традиційними передноворічними і вважайте новорічними святами. І те, що люди відкладали дітям на подарунки, очевидно доведеться сплатити за газ, аби на новий рік не сидіти в холоді.
Павло Зленко.
- admin
- 5 декабрь 2018
- 19 301
- 0