26 листопада Верховна Рада України ухвалила Закон про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” (№9338). Підтримали законопроект 276 депутатів. Журналісти “The Sumy Post” дізнавалися думки народних депутатів з цього приводу. Ось як прокоментув введення воєнного стану народний депутат від нашого виборчого округу (№162), член парламентської фракції «Батьківщина» Владислав Бухарєв.
“Введення воєнного стану в Україні саме зараз – це, на мій погляд, дуже важке і складне питання. Це вкрай потрібний для захисту держави крок, але дуже-дуже несвоєчасний. Несвоєчасний тому, що запізнілий. Воєнний стан треба було вводити у 2014 році, тільки-но незрозумілі, так звані «зелені чоловічки» з’явилися на наших територіях, насамперед в Криму та на Донбасі. Треба було їх нейтралізувати або ліквідувати і показати всьому світові: ось дивіться – ці озброєні люди з незрозумілих причин прийшли на нашу землю… ми захищаємо свою землю, свою незалежність, свою державу. Що, в принципі, і робилося в Україні військовим кабінетом під керівництвом виконувача обов’язки Президента Турчинова.
Агресора тоді вдалося зупинити на сході та запобігти спробам розв’язання локальних вогнищ агресії та масових заворушень у південних регіонах України.
Але… Під гаслом «…ми закінчимо цю війну за два тижні…» до влади прийшли люди, що, як правило, формували вище військове керівництво та керівництво спеціальних служб і відомств не за принципом досвіду й професійності, а за принципом особистої відданості. Те ж саме робилося з призначенням очільників обласних адміністрацій, на яких теж покладено окремі функції з підготовки та здійснення заходів обороноздатності.
А далі… Далі я пам’ятаю наші втрати під Дебальцевим, Іловайськом, у Донецькому аеропорту, на Світлодарській дузі тощо… Ніхто з вищого керівництва держави навіть не те що чути, а й думати не хотів про воєнний стан. І така їх поведінка ґрунтувалася на недолугих, а часто й облудних доповідях воєначальників, які були зайняті підготовкою та проведенням парадів для самомилування… Нам усім розповідали про політико-дипломатичні шляхи врегулювання неоголошеної війни.
Дати оцінку введення воєнного стану в окремих регіонах України саме сьогодні мені дуже важко, бо для цього треба мати повну та всебічну достовірну інформацію. Але я вважаю, що до зміни Верховного Головнокомандувача в нашій державі нам навряд чи слід очікувати будь-яких, а тим більше вагомих результатів у сьогоднішній гібридній війні, яку нам нав’язав північний сусід. Основним нашим завданням сьогодні, вважаю, не дати використати воєнний стан в інтересах окремих груп людей і тим більше всупереч інтересам держави.